Šiemet išsirinkite lengvai: ką dovanoti Kalėdų proga draugams ir artimiesiems?

Viena gražiausių metų švenčių – Kalėdos jau visai šalia. Pradedame galvoti apie šventinį kūčių stalą, Kalėdinį susitikimą su artimaisiais. „Laisvalaikio Dovanos“ paruošė aiškų ir greitą išsigelbėjimo sąrašą tiems, kurie yra visiškai pasimetę ir ieško idėjų, kaip nustebinti savo artimuosius Kalėdų proga.

kaledu-dovana

Kalėdų proga jums ir jūsų šeimai – dovanos be streso

Jei ankstesniais metais dažnai dovanodavote įvairiausius daiktus, bandėte nuspėti, kokio prietaiso trūksta jūsų draugų virtuvei ar kas galėtų papuošti tėvų svetainę, šiais metais verta ir vėl atsigręžti į žmones, kuriuos toje virtuvėje ar svetainėje sutinkate.  

Pastaruoju metu, greičiausiai, jiems trūko erdvės ir gaivaus oro gurkšnio, kurį gali suteikti tik naujos, malonios patirtys. Todėl Kalėdų proga neplanuokite dovanoti dar vienos keptuvės ar žvakidės, geriau rinkitės tai, ką kur kas lengviau įsigyti ir kur kas mieliau dovanoti: vakarienę su pašnekesiais ir juoku ar gardžiausių patiekalų degustaciją į namus, kurią valgomajame galima patiekti ne prasčiau nei prašmatniausiame restorane. Taigi šiais metais daiktams – ne, o patirtims – TAIP!

Kalėdinių dovanų idėjos mamai ir močiutei

Kaip nustebinti brangiausias šeimos moteris: mamą, sesę, tetą, močiutę? Tam, kad šiemet pataikytumėte tiesiai į dešimtuką, užduokite joms kelis klausimus: 

 • Ką norėtų išbandyti pirmą kartą, ko dar niekada nėra tekę daryti?
 • Kokią baimę yra pasiryžusios įveikti ateinančiais metais?
 • Koks yra pirmas dalykas, kurį norėtų padaryti atėjus vasarai?

Atrodo, klausimai įprasti ir niekuo neišsiskiriantys, tačiau, jie padės nuspręsti, kas labiausiai pradžiugintų jums artimą damą. Jei niekada nėra tekę keliauti į tolimą, neatrastą šalį, egzotinė Balio salos SPA programa gali pažerti neišdildomų įspūdžių. Jei kitų metų tikslas – įveikti aukščio baimę, galbūt metas žengti pirmą žingsnį – maloniai pakilti virš švintančio miesto oro balionu. O jei svarbiausias vasaros atributas – maudynės, galbūt atšilus orams jos galėtų būti kiek kitokios: kupinos įvairių vandens pramogų, kurioms nereikia fizinio pasiruošimo.

Kitas kalėdinių dovanų įdėjas moterims rasite čia

Rinkitės populiariausias kalėdines dovanas, skirtas moterims

Ką dovanoti tėčiui ir seneliui Kalėdų proga?

Jūsų šeimos vyrai, kaip ir daugelis, greičiausiai yra išsiilgę įprastų, jiems mielų pramogų: pasivaikščiojimo parke su vaikais ar anūkais, pasivažinėjimo dviračiu upės pakrante ar senos geros žvejybos, kurią jau yra tekę iškeisti į laiką namuose. Ką dovanoti Kalėdų proga vyrams? Pasidomėkite, ką jūsų mylimi tėčiai, seneliai ar dėdės labiausiai mėgsta veikti:

 • Kokios veiklos labiausiai ilgisi?
 • Ką veiktų, jei turėtų laisvą dieną ir galėtų nukeliauti kur tik nori?
 • Ar yra pasiryžę išmėginti ką nors naujo ir visiškai nepažįstamo?

Jei jūsų tėtis ar senelis labiausiai pasiilgo aktyvaus laisvalaikio su namiškiais, jam patiks galvosūkis, kurį kartu galėsite gvildenti, o jei labiausiai už viską norėtų leistis į žvejybą, galbūt metas šį norą pastiprinti žurnalo apie žūklę prenumerata. Tiems, kurie išsiilgę ekstremalių pojūčių, patiks Safaris dviviečiu bagiu, o jei nori išbandyti tai, ko dar niekad nėra tekę – galbūt metas sėsti už Lamborghini vairo.

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai vyrams

Ką dovanoti tėvams Kalėdų proga?

Didžiausias klausimas, ar dovanoti Kalėdų proga tėvams ir seneliams turėtumėte po bendrą dovaną? Žinoma, jei itin tiksliai žinote, ko gali norėti jūsų mama, tėtis, močiutė ar senelis po vieną, tuomet dvejonių nekils. Tačiau, jei:

 • jūsų tėvai / seneliai mėgsta ilsėtis ar atrasti naujas veiklas kartu,
 • turi galimybę kartu keliauti, 
 • turi jungiantį, mielą prisiminimą,

galite jiems dovanoti įvairius laiko kartu praleidimo būdus: sveikatingumo viešnagę ar poilsį pajūryje, galimybę aplankyti jaunystėje pamėgtas vietas.

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai tėvams

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai senjorams

Ką dovanoti vaikams?

Vaikai yra viena tų auditorijų, kurias per šventes sunku nustebinti. Paprastai jie turi vieną ar kelis konkrečius norus, kuriuos jau prieš tris ar keturias savaites praneša Kalėdų seneliui. 2020–ieji – ne išimtis. Tačiau jei jūsų sutiktas Kalėdų senelis nori būti dar dosnesnis arba dėl kažkokių priežasčių negavo laiško, pagalvokite, apie tą, kuriam renkate kalėdinę dovaną:

 • Ką šis vaikas mėgsta labiau: išbandyti naujus dalykus gamtoje ar skaityti savo kambaryje?
 • Ar jam smalsu pažinti gyvūnijos pasaulį?
 • Galbūt jis jau to amžiaus, kai nori išbandyti kuo daugiau įvairiausių būrelių, nuotykių, pramogų?

Jei vaikas mėgsta galvosūkius, puikia kalėdine dovana jam gali būti dar nematytas edukacinis žaidimas, jei jis labiau linkęs išbandyti ivairiausius nuotykius gamtoje ar su automobiliais, jį greičiausiai pradžiugins pasivažinėjimas su ypatingais automobiliais ir kartingais. O jei tai mažasis Eisas Ventura, jam būti susipažinti su egzotiniais gyvūnėliais ar praleisti laiką su žirgais ar apsilankyti alpakų fermoje. 

Populiariausios kalėdinės dovanos vaikams

Ką dovanoti Kalėdų proga antrajai pusei?

Kadangi kalėdinis laikas visuomet yra apsuptas romantikos – žybsinčių girliandų, Advento vainiko žvakių šviesos ir lauke krentančių snaigių, Kalėdinę dovaną rinkti antrajai pusei dar įdomiau. Prieš pasirinkdami geriausią variantą, pagalvokite:

 • Ar seniai kokybiškai laiką leidote tik dviese?
 • Ką labiausiai kartu mėgstate veikti?
 • Ko niekada abu nesate patyrę ir norėtumėte išmėginti?

Jei esate išsiilgę romantiško poilsio, pabėgimas į ištuštėjusio kurorto SPA gali atnešti puikių įspūdžių. Jei kartu mėgstate gaminti ar ragauti įvairius patiekalus, atraskite naujus skonius mėgindami degustacinius rinkinius, o jei mėgstate aštrius pojūčius, galbūt jūsų antrąją pusę pradžiugintų kartu patirtas išbandymas ar ekstremalaus išgyvenimo patirtis.

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai merginai

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai vaikinui

Kalėdinės dovanos gausiai šeimai

Gali būti, kad šiais metais negalėjote apkabinti tų žmonių, su kuriais paprastai susitinkate įvairiausiomis progomis, todėl juos sveikinsite internetu. Ir bendros saldėsių ar kepinių lėkštės, kurią įprastai galite padėti ant stalo, nepakaks: visiems pusbroliams, pusseserėms, vaikams ir suaugusiems, draugams ar jų antrosioms pusėms dovaną teks išrinkti individualią. 

Rinkitės TOP kalėdines dovanas šeimai

Ką dovanoti, kai jūsų biudžetas iki 50 Eur?

Renkant simbolines kalėdines dovanas gausiai šeimai, itin svarbus yra biudžetas – taigi ar įmanoma nupirkti daug, įdomių, įsimintinų dovanų už nedidelę kainą? 

Į šį klausimą padės atsakyti kalėdinių dovanų-patirčių idėjos už 5, 8, ar 10 Eur. Nuo pasiplaukiojimo pavasarėjant, pasivažinėjimų kartingais, malonių akimirkų, pagardintų ypatingais desertais iki mielų, sušildančių grožio procedūrų ir išjudinančių nuotykių. Dovanoti patirtis – lengva, tiesa?

Kalėdų proga artimiesiems dovanojamos patirtys gali būti labai draugiškos jūsų piniginei. Nuo virtualių teatro spektaklių vaikams, iki dovanų rinkinių senjorams – peržiūrėkite, ką galima dovanoti už mažiau nei 50 Eur! 

Ką dovanoti, kai jūsų biudžetas nuo 50 iki 100 Eur?

Jei jūsų biudžetas yra kiek didesnis, kalėdinę dovaną be vargo išrinksite porai: tėvams, seneliams, draugams. Jos užteks, kad jūsų mylima pora galėtų leistis į nepamirštamą savaitgalį dviese ar išbandyti nepamirštamą patirtį – pavyzdžiui, skrydžio pamoką! Čia rasite, ką galite dovanoti už mažiau nei 100 Eur. 

Ką dovanoti, kai jūsų biudžetas daugiau nei 100 Eur?

Jei jūsų kalėdinis biudžetas šiais metais kiek platesnis arba norite konkretiems žmonėms padovanoti kažką tikrai labai ypatingo, peržvelkite įdomias, intriguojančias ir tikrai puikias patirtis atnešiančias dovanas Kalėdų proga. Rinkitės, jei jūsų biudžetas didesnis nei 100 Eur.

Ką padovanoti Kalėdų proga draugams ir poroms?

Kaip išrinkti dovaną žmonėms, su kuriais mėgstate kartu leistis į nuotykius, kartu keliaujate ir ieškote naujų patirčių? Ieškodami dovanų draugams ar pažįstamoms poroms Kalėdų proga, atsižvelkite į šiuos aspektus:

 • Ar norite daugiau laiko praleisti visi kartu?
 • Ar draugų pora mėgsta romantišką, ar aktyvų poilsį?
 • Mieliau renkasi gamtą ar kultūrines patirtis?

Jei galvojate, kad jums ir jūsų bičiuliams jau laikas planuoti susitikimą, pasidomėkite pramogomis, kurios skirtos daugiau nei 3 žmonėms. Tai įvairūs dovanų rinkiniai, pasiplaukiojimai ir pan. Jei nuspręsite draugams padovanoti laiką dviese, pravers įvairiausių SPA ritualų, masažų ir viešbučių paslaugos, o jei jūsų bičiuliai tikri gamtos herojai, galbūt verta pasidomėti jodinėjimo ar upėtakių žvejybos pramogomis. 

Populiariausios kalėdinės dovanos draugams

TOP kalėdinių dovanų pasiūlymai poroms

Geriausi įspūdžiai, malonūs prisiminimai ir laikas praleistas drauge – geriausia dovana Kalėdų proga. Palepinti savo artimuosius lengva, juk dovaną įsigysite vos per kelias minutes internetinėje įspūdžių parduotuvėje „Laisvalaikio Dovanos“!

Comments

comments