Greičiausi automobiliai pasaulyje – kaip jie atrodo ir kokie tai prekės ženklai? Susipažinkite su rekordininkais

Dėl savo išskirtinės išvaizdos, galios ir greičio derinio sportiniai automobiliai nenustoja kelti susižavėjimo. Nuo tada, kai buvo pristatytas pirmasis greitas automobilis, spidometre matomi skaičiai niekada nenustojo kilti. Šiandien greičiausi automobiliai pasaulyje važiuoja sunkiai suvokiamu greičiu. „Jaguar“, „Lamborghini“, „Porsche“, „Ferrari“… Tiek daug legendinių automobilių prekės ženklų, kurie metė ir iki šiol meta iššūkį bet kokiems gravitacijos dėsniams. Naujausi pastarųjų metų greičiausi automobiliai pasaulyje įveikia visus iki tol pasiektus greičio rekordus ir iš naujo kelia klausimą: koks yra greičiausias pasaulyje automobilis?

Greičiausi automobiliai tada ir dabar

Greičiausi automobiliai tikrai nėra šių dienų technologijų nuopelnas – automobilių industrija vystėsi palaipsniui. Su tobulėjančiais technikos sprendimais radosi ir savo greičiu stebinančios transporto priemonės. Broliai dvyniai Stanley buvo verslininkai, kurie sukūrė pamatą greitiems automobiliams. Brolių sukurtas „Stanley Runabout“ turėjo garo variklį, kuris buvo geriausias pasirinkimas, atsižvelgiant į tuo metu turimas technologijas. Automobilio greitis siekė net 56 km/val. greitį, kuris 1890-1899 buvo išties įspūdingas. Vėliau sekė ir kiti, net ir dabar žinomi greičiausių automobilių prekės ženklai, tokie kaip „Mercedes“ („Simplex“ modelis, išvystęs 117 km/ val. greitį), „Jaguar“ (XK 120 modelis, kurio greitis siekė 214 km/ val.) ar 1950-1959-aisiais greičiausiu automobiliu pasaulyje tapęs „Aston Martin DB4 GT“, kurio greitis siekė 246 km/ val.

Nors atrodo, kad jau tuomet išvystytas automobilio greitis galėtų pretenduoti į automobilio greičio rekordą, tačiau šių dienų technologijos ir superautomobiliai gerokai aplenkė net ir tokius įspūdingus rezultatus rodančias transporto priemones. Nuo 1960-ųjų į rinką atkeliavo „Ferrari“, kuris ne vieną dešimtmetį buvo karūnuojamas kaip greičiausias automobilis pasaulyje. Bėgant metams, šio prekės ženklo modeliai kas dešimtmetį pagerino rekordą su 280 km/ val., o vėliau ir su 325 km/ val. Greičiu. Vis tik ir tai nėra šių dienų automobilio greičio rekordas. 1990-1999 metais pasaulyje greičiausias automobilis buvo „McLaren F1“ (386 km/ val.), 2000-2009-aisiais – „Shelby Super Cars (SSC) Aero“ (414 km/ val.), nuo 2010-ųjų rekordus gerino „Bugatti Veyron 16.4 Super Sport“ (431 km/ val.).

Koks yra greičio rekordas? Tai yra greičiausias pasaulyje automobilis

Gal pasaulio rekordininkas greičiausias automobilis ir neskrieja šviesos greičiu, tačiau jo pasiekti rezultatai ir skaičiai tikrai stebina. Greičiausių automobilių kūrėjo karūną kurį laiką turėjo „Bugatti“. „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ priklausantis greičio rekordas pasiekė net 490 km/val. greitį! Tai keturių turbinų, 8 litrų, 16 cilindrų variklių charakteristika pasižymintis automobilis, kurių pasaulyje iš viso bus pagaminta vos 30, o kaina sieks 3,9 mln. dolerių. Šiuo superautomobiliu greičio rekordą 2019 m. rugpjūčio 2 d. pasiekė Andy Wallace’as (užfiksuotas 490,48 km/ val.), tai įvyko Ehra-Lessien mieste, Vokietijoje.

Kaip atrodo greičiausias pasaulyje automobilis ir kokia jo vertė?

Kalbant apie tai, kaip atrodo naujausi 2022-2023 metų automobiliai, galima įžvelgti bendras tendencijas: automobiliai yra lengvesni, aptakesni ir galingesni nei bet kurie kiti anksčiau buvę automobiliai. „Auksinį 300 mylių per valandą“ (480 km/ val.) slenkstį peržengė ne tiek jau ir daug automobilių, tačiau, be jokios abejonės, naujausi hiperautomobiliai ir superautomobiliai yra tikri meno kūriniai. 2023 m. sąraše išsidėstę modeliai – absoliučiai greičiausi automobiliai pasaulyje. Kyla klausimas, kaip atrodo greičiausias pasaulyje automobilis?

Greičio rekordų savininkai keičiasi žaibiškai. „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ spėjo aplenkti net 3 automobiliai: pats „Bugatti Bolide“ (499 km/ val.), „Koenigsegg Jesko Absolut“ (531 km/ val.) ir „Devel Sixteen“ (558 km/ val.). Pastarasis hiperautomobilis atrodo išties įspūdingai: pirmą kartą debiutavęs prieš metus, „Devel Sixteen“ gali pasigirti neįtikėtinomis 5 007 arklio galių, 81 mm Quad Turbo 12,3 l V16 varikliu ir nepaprasta išvaizda bei dizainu. Šis automobilis yra 2023 m. pažiba, nes tai, kas šiuo metu apie jį yra žinoma, tik įrodo, kad jis yra greičiausias, jei tik jo statistika ir rekordas bus patvirtinti. Iki galo smalsumui patenkinti verta atsakyti į klausimą: tai kiek kainuoja greičiausias pasaulyje automobilis? Suma išties nemenka, norint skrieti greičiausiu pasaulyje automobiliu prireiks 1,7 milijonų dolerių – būtent tokia šio hiperautomobilio vertė. Ne visi kišenėje ar banko sąskaitoje laiko atliekamus milijonus, todėl norintiems sėsti už konkretaus automobilio vairo, gelbėja automobilių nuomos paslaugos.

Koks yra greičiausias serijinis automobilis?

Remiantis oficialiais duomenimis, pasaulyje greičiausias automobilis šiuo metu yra  „Bugatti Chiron Super Sport 300+“. Prieš tai minėti šį automobilį pralenkę hiperautomobiliai dar neturi patvirtintų rekordų. „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ yra tituluojamas ir kaip greičiausias serijinis automobilis, todėl jis išties ypatingas. Automobilio korpusas pagamintas iš atviro juodo anglies pluošto, kurio centre yra lenktyninės juostelės „Jet Orange“. Juodas variklio dangtis pagamintas iš anglies, kaip ir priekinio stiklo valytuvas. Šį ypatingą modelį galima atpažinti iš „Bugatti“ logotipo, pagaminto iš tikro sidabro ir juodo emalio. Itin lengvi magnio ratai, kaip ir visos apdailos detalės sudaro bendrą nepriekaištingą dizainą.

Kur yra greičiausi pasaulyje automobiliai?

Turbūt ir taip akivaizdu, kad greičiausi pasaulyje automobiliai turėtų būti ir itin brangūs, todėl juos įsigyti gali tik pasiturintys asmenys ir kolekcionieriai. Pasaulyje greičiausias automobilis „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ (kuris šiai akimirkai tokiu yra oficialiai pripažintas) puošia keleto elitinių vartotojų garažus. Šie pirkėjai nepagailėjo net 5,4 milijonų dolerių už tokį greitą „žaisliuką“. Kitų vienų iš greičiausių pasaulyje automobilių savininkai taip pat yra turtingi žmonės, žymūs kolekcionieriai ir pasaulinės žvaigždės. Vis tik, neužtenka būti tik žymiu ir turtingu, gamintojai atrenka šeimininkus automobiliui patys, tačiau tie kriterijai visuomenei lieka paslaptimi. Yra žinoma ir keletas jų savininkų: „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ puošia Cristiano Ronaldo kolekciją, o štai aktorius Tomas Kruzas (Tom Cruise) yra „Bugatti Veyron“ savininkas.

Kurie automobilių prekių ženklai žinomi dėl savo pajėgumo?

Jeigu reikėtų išreitinguoti įvairius automobilių prekės ženklus pagal tai, kaip jie vertinami dėl savo pajėgumo ir išvystomo greičio, pirmoje vietoje atsidurtų „Bugatti“. Antrąją vietą užima „Hennessey“, o trečioje pozicijoje liko „SSC“. Kiti į TOP prekės ženklų sąrašą patekę vardai yra „Rimac“, „McLaren“, „Koenigsegg“ „Aston Martin“, „Pagani“ ir „Lamborghini“. Norint pretenduoti į greičiausio pasaulyje automobilio titulą, transporto priemonei būtinas itin galingas variklis. Automobilio lengvumas taip pat turi įtakos jo maksimaliam greičiui, o automobilio padangos (ir jų gebėjimas atlaikyti didžiules sukimosi jėgas) taip pat yra ypač reikšmingas kriterijus. Norisi patirti ekstremalų pasivažinėjimą ir ištestuoti automobilio galimybes? Tuomet tinkamiausias pasirinkimas – pasivažinėjimas ralio automobiliu!

Elektrinio automobilio greičio rekordas

Kaip ir visa automobilių pramonė, taip ir elektromobilių segmentas nuolat keičiasi. Tai, kas vieną dieną buvo vadinamas greičiausiu elektromobiliu pasaulyje, netrukus tampa dar vienu atsitiktiniu elektromobiliu, keliaujančiu užmarštin. Nauji, galingesni modeliai užima jų vietą taip įrodydami, kad naujausios technologijos kasdien vis žengia į priekį. Su naujovėmis žengia ir noras mokytis vairavimo paslapčių, nes kiekvieno automobilio valdymas turi savo specifiką: superautomobiliai, ralio automobiliai, ekstremalus vairavimas, važinėjimasis bekelėje, ekologiškas vairavimas ir dar daugiau.

Kalbant apie ekologinius sprendimus automobilių pasaulyje, 2023-ųjų metų duomenimis, greičiausi elektromobiliai yra „Rimac Nevera“ (415 km/ val.), „Tesla Roadster“ (402 km/ val.) „Aspark Owl“ (400 km/ val.). Dažniausiai TOP greičiausių elektromobilių sąraše pasikartojantis prekės ženklas yra „Tesla“. Kol kas dar jokiam kitam elektriniam automobiliui nepavyko pagerinti „Rimac Nevera“ pasiekto greičio rekordo, kuris užfiksuotas 2021 metais.

Comments

comments