Kokią dovaną padovanoti Motinos dienos proga?

Sužaliavusi gamta ar vis drąsiau čiulbantys paukščiai – atrodo, kad visi nori savais būdais pasveikinti brangiąsias Mamas su Motinos diena. Mes, vaikai, turėtume geriausiai pažinoti savo artimiausią žmogų, žinoti Mamos skonį ir tai, kas jai patinka. Vis tik, Motinos dienos dovana kartais tampa nemenku iššūkiu. Ką nupirkti Motinos dienai, kad ši dovana suteiktų tik geriausias emocijas?

Mamų ir motinystės minėjimus galima datuoti nuo senovės graikų ir romėnų, kurie rengdavo šventes motinų deivių Rėjos ir Kibelės garbei. Vis dėlto, šaltiniuose teigiama, kad ryškiausia šiuolaikinė Mamos dienos šventės forma galima laikyti ankstyvosios krikščionybės šventę, vadinamą „Motinos sekmadieniu“. Ši šventė buvo minima Jungtinėje Karalystėje ir kai kuriose kitose Europos šalyse. Motinos sekmadieniai vyko ketvirtąjį Gavėnios sekmadienį ir iš pradžių buvo laikomasi tradicijos, kad tikintieji šią dieną grįžta į savo „motininę bažnyčią“ – pagrindinę bažnyčią šalia savo namų.

Tuometinis Motinos dienos šventimas gerokai skiriasi nuo to, ką turime dabar. Šiomis dienomis Mamos diena yra suprantama kaip padėka mūsų gimdytojoms už visą rūpestį ir meilę, kurią jos mums suteikė. Vaikų darželiuose ir mokyklose vyksta Mamos dienos koncertai, Mamytėms dovanojamos gėlės ir gražūs rankų darbo atvirukai. Mamas sveikina ne tik mokyklinio amžiaus vaikai, tačiau taip pat sveikinamos ir garbaus amžiaus Mamos, dažnai dėmesys ir gražūs žodžiai skiriami močiutėms, kitoms šeimos moterims, turinčioms vaikų.

Visame pasaulyje Motinos diena yra švenčiama skirtingai, netgi nėra vienos datos šiai šventei minėti. Galima išskirti populiariausius būdus, kuriais švenčiama ši graži pavasario šventė:

  • Dovanojami atvirukai, gėlės ar tortai;
  • Rengiami šeimos susibūrimai;
  • Organizuojami šeimos pusryčiai, priešpiečiai, pietūs ir vakarienės namuose, kavinėje ar restorane;
  • Mamoms kuriami eilėraščiai ir gražūs laiškeliai;
  • Dovanojamas šokoladas, rankų darbo skanėstai;
  • Dovanojamos įspūdžio dovanos.

Ką nupirkti Motinos dienai?

Turbūt dažna Mama savo vaikui sako, kad jai nieko nereikia, tik apkabinimo ir laiko kartu. Tai išgirdus imame galvoti, kad taip pasireiškia kuklumas, tačiau šiuose žodžiuose slypi visiškai nuoširdus noras. Renkantis dovaną, verta sau atsakyti į klausimą: ką nupirkti Motinos dienai, kad ši dovana suteiktų nepakartojamų įspūdžių arba išpildytų slaptą svajonę!

Gauti gėles ir saldumynus – smagu, tačiau gėlėms nuvytus, suvalgius skanumynus, nebėra ką atsiminti. Tobuliausia Motinos dienos dovana ta, apie kurią Mamai norėsis pasakoti kiekvienai sutiktai draugei, bus ką atsiminti net ir po kelerių metų. Mylimą Mamą galima palepinti ilgam atmintyje liksiančiomis kelionėmis po gražiausius Europos miestus arba atpalaiduojančiu poilsiu svetinguose Lietuvos viešbučiuose ir sanatorijose. Vien toks planas jau savaime skamba kaip puikus ir įsimintinas Mamos ir vaiko laikas!

Kai kurie gali pasidžiaugti itin aktyviomis ir veikliomis Mamomis, todėl Motinos dienai padovanoti galima ir smagias, hobius ir pomėgius atitinkančias pramogas arba tai, apie ką Mama visada svajojo. Kad ir kas tai bebūtų: skrydis oro balionu, konkrečios sporto šakos išbandymas, naujus įgūdžius suteiksiantys kursai ar romantiškas pasijodinėjimas žirgais – nebus tokio kito širdžiai malonaus vaizdo, kaip tik plati Mamos šypsena už pavykusią staigmeną!

Kita Motinos dienos dovanų kategorija – tai grožio ir SPA dovanos. Mamos atidavė tiek daug jėgų, sveikatos ir bemiegių naktų, tad tikrai nusipelnė būti palepintos įmantriais SPA ritualais, masažais, apsilankymais baseinų ir pirčių erdvėse. Toks laikas SAU tiesiog būtinas kiekvienai moteriai! Grožio ir SPA dovanų spektras išties platus: galima rinktis egzotines procedūras, atpalaiduojančius viso kūno ar konkrečios kūno dalies masažus, palepinti Mamą pieno voniomis, deguonies kokteiliais, manikiūru ir pedikiūru ar šiuo metu ypač populiariais „Kobido“ masažais.

Motinos dienos dovanų idėjos

Vis dar sunku tiksliai apsispręsti, kokia dovana labiausiai tiktų Mamai? Dalinamės TOP 6 Motinos dienos dovanų idėjų!

1. SPA ritualai

Palepinkite Mamą išskirtiniais SPA ritualais! Raminanti pieno vonelė pėdoms, ją pakeičianti parafino procedūra rankoms, kūną apgaubianti aromatinga jūros dulksna, o tada pavargusią odą atgaivinantis nugaros masažas… Skamba kaip saldi svajonė ir idealus laikas SAU! Tai ne tik malonumas, tačiau ir dėmesys gerai savijautai: masažas padeda atpalaiduoti įsitempusį kūną, malšinti skausmus, nuraminti odą, atstatyti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, suteikia odai švytėjimo, kūnas įgauna energijos, o dvasia – atsipalaidavimo ir ramybės.

2. Asmeninių kvepalų kūrimas – prabangi Motinos dienos dovana

Ieškote išskirtinės ir prabangios dovanos? Tuomet verta rinktis prabangiais kvapais alsuojančią asmeninių kvepalų kūrimo pramogą! Asmeninių kvepalų kūrimas gali būti gana sudėtingas, tačiau išties įdomus procesas! Iš pateiktų įvairiausių kvapų, atkeliavusių iš tolimiausių pasaulio kraštų – teks kurti savitą ir unikalų kvapą. Sesijos metu suteikiamos žinios, kaip uostyti ir vertinti pateiktus aromatus, kad būtų sukurti idealiai asmenybę bei poreikius atitinkantys kvepalai.

3. Egzotiniai masažai

Turbūt kiekviena Mama svajoja apie laisvą minutėlę sau ir savo poreikiams! Tokia norai pasufleruoja puikią Mamos dienos dovaną – atpalaiduojantį masažą. Dovanokite SPA kelionę po Rytų šalis ir užmirštus rūpesčius masažo meistro kėdėje. Viso kūno masažas leidžia patirti tikrąjį poilsį ir suteikia naujų jėgų. Tailandietiško masažo metu dėvimi specialūs laisvi, judesių nevaržantys drabužiai, o masažas atliekamas ant čiužinio, nenaudojant aliejaus, taikant paspaudimų, raumenų ištempimų technikas, išmankštinančias visą kūną. 

4. Skrydis oro balionu – išskirtinė dovana Mamai

Išpildykite Mamos svajonę pakilti oro balionu į dangų ir mėgautis ypatingais vaizdais. Tai galėsite daryti kartu! Skrydžio metu galėsite gėrėtis miesto panorama, stebėti margaspalvius miesto stogus ir iš naujo pažinti miestą kitu kampu. Jeigu Mama miestą mieliau iškeistų į gamtą, tuomet galės rinktis skrydį virš Trakų ir pasimėgauti išskirtiniais gamtos vaizdais. Grožėsitės miškais, ežerais ir istorine Trakų pilimi iš paukščio skrydžio. 

5. Asmeninė daina

Mokykloje kiekvieną gegužę dainuodavome dainas savo Mamytėms. Daina turi ypatingų galių, todėl net ir dabar, suaugus, gražiai sudėlioti žodžiai ir melodija gali nudžiuginti. Padovanokite Mamai asmeninę dainą: parinkite Mamos mylimą muzikos stilių, raktinius žodžius, kuriuose sutalpinti gražiausi tarpusavio prisiminimai. Užpildžius klausimyną, profesionalūs kūrėjai sukurs dainą, kurios dovanų gavėja galės klausytis bet kur ir bet kada. Tada beliks tik išsirinkti stebuklingą momentą, paleisti dainą bei įamžinti nuostabią Mamos reakciją!

6. Ką nupirkti Motinos dienai? Jodinėjimas žirgais visada gelbsti!

Motinos dienos dovana gali tapti ir jodinėjimas grakščiais žirgais. Mama ir jos pasirinktas kompanionas galės džiaugtis gaiviu vėjeliu ir nuostabiais gamtos vaizdais. Pažinties su didingais ristūnais akimirka atmintyje išliks dar ilgai, o kelionė ant žirgo nugaros padės pajusti tikrą, nepažabotą laisvę. Jodinėjimas su brangiu žmogumi privers bent trumpam pamiršti kasdienybės rūpesčius ir sielą bei mintis pripildys teigiamų emocijų.

Comments

comments