Ką veikti Birštone?

Birštonas – nuostabus, vienas gražiausių Lietuvos kurortų, prie pat vaizdingos Nemuno upės pakrantės. Čia ne tik galima ramiai praleisti laiką gamtos apsuptyje, pasivaikščioti naujai sutvarkyta pakrante, tačiau ir pamatyti tai, ko nei viename kitame Lietuvos mieste nerasite.

Priklausomai nuo to, kiek planuojate laiko praleisti Birštono kurorte, galite susidėlioti planą, ką suspėsite aplankyti šiame jaukiame Dzūkijos kurorte. Lai poilsis Birštone prasideda!

Ką veikti Birštone

Pristatome 10 idėjų, ką privalote aplankyti Birštone!


1.
Birštono / Centrinis parkas. Miesto centre gražiai sutvarkytas parkas pasitinka visus, norinčius pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais. Nuorodos, planai bei rodyklės neleis pasiklysti. O tarp daugybės vingiuojančių parko takelių rasite ir nemažai pramogų.

2. Promenada – Nemuno krantinė. Jei norite romantiškai pasivaikščioti po Birštoną – leiskitės į prancūzišką promenadą naujai sutvarkyta Nemuno pakrante. Čia ne tik atsivers graži Lietuvos upių tėvo krantinė su grakščiai prišvartuotais laiveliais, tačiau atsipūsti galėsite prisėdę ant dažnai kelyje įrengtų suolelių.

3. Mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis”. Nieko panašaus neišvysite nei viename kitame Lietuvos mieste. Tai dviem puslankiais iš vyšnių šakelių sudėliotas statinys, kurio sienomis raminančiai teka mineralinis vanduo. Kad kūrinys atrodytų dar įspūdingia, vienoje jo sienoje įrengtas tunelis, kuriuo galite praeiti ir iš vidaus pamatyti nerealų statinį. Atvykite prie jo ir vakare, pasigrožėsite naktiniu „Druskupio” apšvietimu. yra tunelis, o naktį bokštas apšviečiamas. Tikniekur neskubėkite – ilgiau pasimėgaukite mineralinio vandens kvapais ir raminančiu poveikiu!

4. Vytauto kalnas (Birštono piliakalnis). Jei po nepakartojamos promenados Birštono takeliais dar turėsite jėgų, būtinai užlipkite pasigrožėti šiuo Lietuvos kurortu iš paukščio skrydžio. Nuo piliakalnio atsivers puiki miestelio ir jo apylinkių panorama, Nemuno vingis ir grakštūs bažnyčios bokštai.

5. Biuvetės. Kaip ir pridera kiekvienam atvykusiam į Birštoną, privalote paragauti iš šio miestelio gelmių išgaunamo mineralinio vandens skirtingose biuvetėse. Birštone yra „Eglės“, „Tulpės“, „Versmės“ sanatorijų biuvetės ir prie Kurhauzo renovuotas Birutės šaltinis. Puiki atgaiva ne tik karštą vasaros dieną!

6. Kneipo takas. Prieš Birštono bažnyčios rasite parkelį, kurio centre ratu įrengtas įvairių paviršių takas. Nusiaukite batus ir eikite akmenimis, spygliais, žolyte, kankorėžiais, žvyru, smėliu, lentomis. Vėliau kojas atgaivinkite mineralinio vandens baseine, o rankas iki alkūnių merkite į specialų mineralinio fontaną. Šis XIX a. vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatingumo metodais paremtas metodas nėra tik smagus pasivaikščiojimas. Tai sveikatingumo procedūra, kuri gerina kraujotaką, aktyvina medžiagų apykaitą, padeda atstatyti imuninę sistemą.

7. Mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“. Jame galima rasti mineralinio vandens baseiną, fontaną, vandens garinimo sieną. Naujuose sveikatingumo namuose visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, ilsėtis, atgauti jėgas, mankštintis, daryti jogos pratimus, gurkšnoti vaistažolių arbatą.

8. Žvėrinčiaus takas. Birštonas – dviratininkų rojus, čia gausu specialiai šiai transporto priemonei paruoštų trasų. Jei neturite dviračio ar jį palikote namuose, dviračius nuomoja vietiniai verslininkai Nemuno pakrantėje. Jei leidžiate savaitgalį Birštone, bent dieną skirkite pasivažinėjimui dviračiais!

9. Konglomerato uola (Ožkų pečius). Šs įspūdingas gamtos objektas žvelgia į dviejų gražiausių Birštono savivaldybės upių –  Nemuno ir Verknės – santaką. Neįprastą 6 m aukščio korėtą smėlio, žvyro, gargždo ir riedulių uolą žmonės nuo seno vadino Ožkų pečiumi, nes čia mėgusios laipioti ir prieš saulę šildytis apylinkių stirnos. Šią vietą buvo pamėgę ir sielininkai. Ties uola jie kasmet lediniame Verknės vandenyje maudydavo tuos, kurie sielius plukdydavo pirmą kartą. Tai – Prienų savivaldybėje esantis gamtos paminklas, tačiau gražiausias vaizdas atsiveria žiūrint iš Birštono savivaldybės teritorijos. Dūlant uolienoms, atsirado nišų ir uola primena milžinišką bičių korį.

10. Škėvonių atodanga. Tai viena žinomiausių kvartero amžiaus uolienų atodangų Nemuno slėnio šlaituose. Daugiau nei pusę kilometro besitęsianti, iki 33 m aukščio atodanga – unikalaus Škėvonių gūbrio pjūvis, su ryškiais dviejų paskutiniųjų ledynmečių ir tarpledynmečio nuogulų sluoksniais. Privalote tai pamatyti!

O jei ieškote vietos, kur galite praleisti savo viešnagę Birštone, rinkitės iš daugybės pasiūlymų Birštono viešbučiuose!

Comments

comments