Keisčiausios vestuvių tradicijos pasaulyje

Turbūt pasaulyje nerasi tautos, kuri dviejų žmonių sąjungos nepažymėtų vienokiu ar kitokiu vedybų ritualu. Lietuvoje turime įvairių keistokų, tačiau smagių tradicijų – piršlio korimas, pamergių vagystės ir t.t., tačiau šįkart truputį pakeliausime po svečias šalis ir papasakosime Jums apie keičiausias vestuvių tradicijas pasaulyje.

Vestuves

Nuotakos „apjuodinimas“ (Škotija)

Įsivaizduokite save būsimosios nuotaikos kailyje – Jūsų draugai ir artimieji pripildo kibirą įvairių purvinų ir šlykščių dalykų (pvz. surūgusio pieno, pasenusio maisto, negyvos žuvies, purvo), ir visą šį turinį išverčia Jums ant galvos, o tuomet Jus pririša prie medžio. Nors atrodo, jog to nelinkėtum net priešui, tačiau jie taip elgiasi, norėdami parodyti meilę ir rūpestį – pagal paprotį, ši „procedūra“ yra skirta tam, kad paruoštų nuotaką atlaikyti problemas, kurios galimai laukia santuokiniame gyvenime. Manoma, kad, jei gali ištverti šitai, gali ištverti bet ką. Kai kuriuose regionuose šio ritualo neišvengia ir jaunikis.

Womensviewsonnews.org nuotr.

Womensviewsonnews.org nuotr.

Suplanuotos raudos (Kinija, Tujia etninė grupė)

Nors raudos, išvykstant iš tėvų namų, nėra svetimos ir lietuvių kultūrai, tačiau ši Tujia žmonių tradicija šiek tiek kitokia. Likus mėnesiui iki vestuvių dienos, nuotaka pradeda kasdien skirti 1 valandą verkimui. Po 10 dienų prie jos prisijungia mama, po dar 10 dienų – močiutė. Mėnesio pabaigoje visos šeimos moterys kolektyviai verkia kartu su nuotaka. Kadangi moterys verkia skirtingais tonais, jų verksmas sudaro savotišką dainą, kuri, manoma, turi išreikšti džiaugsmą.

Visitbeijing.com.cn nuotr.

Visitbeijing.com.cn nuotr.

Pėdų plakimas (Korėja)

Korėjoje įprasta prieš pirmąją naktį su žmona jaunikio kojas nuplakti nendrėmis arba žalia žuvimi. Nors toks ritualas gali būti gana skausmingas, tačiau dažniausiai tiek jaunikiui, tiek vestuvių šventės dalyviams tiesiog sukelia daug juoko. Jaunikio pėdos plakamos tam, kad vestuvių naktį jis nenuviltų nuotakos.

footwhipping

Jokio tualeto (Indonezija)

Pagal tradiciją, pirmąsias tris medaus mėnesio dienas jaunavedžiai ne keliauja romantiškų atostogų, o privalo likti namie. Negana to, pora yra atidžiai stebima, kad vartotų kiek įmanoma mažiau maisto ir gėrimų, kadangi jiems draudžiama eiti į tualetą. Manoma, kad toks nemalonus ritualas padės išlaikyti laimingą santuoką ir susilaukti sveikų, stiprių vaikų.

thetraveltart.com nuotr

Thetraveltart.com nuotr.

Sriuba… klozete (Prancūzija)

Po vestuvių šventės, pamergės nuo stalo surenka maisto likučius bei atliekas, ir viską suverčia į specialiai tam skirtą tikrą klozetą. Tuomet su šiuo „patiekalu“ įsiveržiama į jaunųjų kambarį ir pamergės neišeina tol, kol jaunieji nesudoroja šio gurmaniško turinio. Pasak tradicijos, šis „patiekalas“ turėtų porai suteikti jėgų pirmajai nakčiai. Nors šiais laikais atliekų sriubą ir keičia šokoladas, tačiau gerti rudą skystį iš klozeto turbūt vis tiek yra nemenkas išbandymas…

Newlovetimes.com nuotr.

Newlovetimes.com nuotr.

Spjūvis nuotakai (masajų gentis, Kenija)

Mūsų kultūroje spjauti į žmogų – didžiausias įžeidimas, tačiau masajai šį gestą supranta visiškai kitaip. Vestuvių metu, tėvas palaimina nuotaką spjaudamas ant jos galvos bei krūtinės. Po šio gesto nuotaka kartu su jaunikiu palieka kaimą nesidairydama atgal, kad nepavirstų akmeniu.

Lionguardians.wildlifedirect.org nuotr.

Lionguardians.wildlifedirect.org nuotr.

Fėjos–pagrobėjos (Airija)

Pagal seną airišką paprotį, jauniesiems šokant kartu, nuotaika privalo pėdomis visuomet liesti žemę, antraip atskris piktosios fėjos ir ją pavogs. Kodėl? Piktosios fėjos mėgsta tai, kas gražu, o nuotaka, be abejo, yra labai graži. Vis dėlto, fėjos negali pakenkti, kol jaunoji tvirtai stovi ant žemės.

Craigmitchelldyer.com nuotr.

Craigmitchelldyer.com nuotr.

Uždraustos šypsenos (Kongas)

Per vestuves esame įpratę matyti jaunavedžių džiaugsmą ir šypsenas, o jei kartais ir ašaras, tai tik iš laimės. Kitokios taisyklės galioja Konge – kad santuoka būtų laikoma rimtu sprendimu, nuotakai ir jaunikiui draudžiama šypsotis visos ceremonijos metu.

Digitalcongo.net nuotr.

Digitalcongo.net nuotr.

Šukės neša laimę (Vokietija)

Jei norėtumėte vokiečių porai vestuvių proga padovanoti prabangų porceliano servizą, reikėtų gerai pasverti tokį sprendimą. Daugelyje Vokietijos regionų per vestuves vykdomas ritualas, pavadinimu „Polterabend“. Jo metu, vestuvių svečiai dovanoja jauniesiems naujus indus, o šie juos daužo. Manoma, jog dūžių garsai turėtų nuo jaunosios šeimos nubaidyti piktąsias dvasias.

Theapricity.com nuotr.

Theapricity.com nuotr.

Taikinys–jaunoji (Yugur tauta, Kinija)

Yugur tautos kultūroje, jaunikis turi pašauti savo nuotaką trimis strėlėmis iš trijų lankų (strėlės neturi galvučių, tad ši tradicija nėra pavojinga sveikatai). Kai šis „darbas“ būna atliktas, jaunikis surenka strėles ir jas perlaužia, taip užtikrindamas, kad jaunųjų meilė tęsis amžinai.

All-that-is-interesting.com nuotr.

All-that-is-interesting.com nuotr.

Apie kokias keistas vestuvių tradicijas esate girdėję (o gal ir matę savo akimis) Jūs?

Ieškote įsimintinos ir romantiškos dovanos mylimam žmogui Valentino dienos proga? Dovanokite nepamirštamus įspūdžius dviese:

Valentino dienos dovanos

Comments

comments