Kalėdinės dovanos pagal asmenybės bruožus ir pomėgius

Tikriausiai dauguma iš mūsų šventiniu laikotarpiu susiduria su sunkumais, norint pradžiuginti draugus ir artimuosius, nes nežino, kokia dovana jiems tikrai tiktų ir patiktų. Tokiu atveju svarbu nevertinti dovanų idėjų vien pagal save ar pagal dovanų vertę pinigine išraiška, kur kas svarbiau pagalvoti, kokios yra pagrindinės dovanos gavėjo būdo savybės ir kokie jo tikrieji pomėgiai. Tikriausiai sutiksite, jog daug labiau džiugina ta dovana, kuri rinkta konkrečiai mums. Paruošėme sąrašą, kuriame įspūdžio dovanų idėjas suskirstėme pagal asmenybės bruožus bei juos atitinkančius pomėgius, tad kviečiame pabandyti juo vadovautis, ir šiais metais džiuginti apgalvotomis kalėdinėmis dovanomis.

Dažniausiai kupinas entuziazmo ir jėgų, komunikabilus, nemėgstantis sėdėti vienoje vietoje, lengvai prisitaikantis prie naujos aplinkos, mėgstantis aktyvų laisvalaikį – jei taip apidūdintumėte savo bičiulį, kolegą ar šeimos narį, tuomet šiam žmogui dovanokite tai, kas leis išlieti per kraštus trykštančią energiją. Pagalvokite, kokių aktyvių pramogų jis dar nėra bandęs. Pavyzdžiui, toks asmuo tikrai apsidžiaugs gavęs galimybę pajusti tikrą laisvės pojūtį ir teigiamų emocijų antplūdį jodinėjant žirgu nuostabaus grožio Kauno marių pakrante ar po Anykščių apylinkių miškus bei slėnius. Paprastai tokių asmenybės bruožų žmonės yra ir ekstremalių pojūčių gerbėjai, tad jiems taip pat tiktų ir tokios pramogos, kurių metu baimė maišosi su azartu, o nuo adrenalino tarsi užverda kraujas. Šiuo atveju puikiai tiktų šuolis parašiutu ar skrydis parasparniu. Patiems drąsiausiems dovanokite savarankišką šuolį sparno arba kupolo tipo parašiutu, o jei dvejojate, ar dovanos gavėjui tai nebus per didelis iššūkis, dovanokite tandeminius šuolius parašiutu su instruktoriumi. Skrydžių parasparniais taip pat yra įvairiausių: bemotoriu parasparniu, motorizuotu parasparniu, akrobatinis, aukštuminis skrydis ir ne tik. Siūlome pasidomėti šiais ekstremalių pojūčių bei pasakiškų vaizdų deriniais ir adrenalino fanatiką pradžiuginti vienu iš jų. Taigi, veikliems ir vietoje nenustygstantiems žmonėms dovanokite ne praktiškus daiktus, o galimybę išbandyti kažką naujo ir netikėto. Daugiau aktyvių pramogų rasite ČIA.

Jeigu ieškote kalėdinės dovanos tinkamos ramaus būdo, dažniausiai laisvalaikį leidžiantiems namuose, pastoviems, geriausiai besijaučiantiems ramioje ir gerai pažįstamoje aplinkoje asmenims, tuomet pirmenybę teikite tokioms dovanoms, kurios įneštų naujų spalvų į kasdienybę, bet nesudrumstų jų ramybės. Puikiai tiktų gurmaniškos dovanos, pavyzdžiui, gardi valandėlė Užupyje įsikūrusioje desertinėje „Liu“, ragaujant naminius, atgal į vaikystę nukeliančius desertus su šiuolaikiškumo prieskoniu arba maisto produktų su receptais pristatymas į namus, iš kurių gurmanišką šedevrą galima pasigaminti namuose. Nedvejokite, įvairios atsipalaidavimui skirtos dovanos šiems žmonėms tikrai neatrodys nuobodžios. Atpalaiduojantys veido, nugaros, viso kūno masažai bei SPA kompleksai – tai, kas leis atitrūkti nuo rutinos, pasineriant į tikrą malonumų pasaulį. Tai, pavyzdžiui, gali būti tiek egzotinė Balio salos SPA programa, atliekama Rytų dvasia alsuojančiuose masažo namuose „Azia SPA“, tiek nugaros masažas su medumi, pašalinantis nuovargį bei maitinantis, stangrinantis bei švelninantis odą. Paprastai tokių asmenybės bruožų žmonėms artima ir meninė veikla, tad juos sužavėti taip pat galite padovanoję bilietus į teatrą, su kuriais būtų galima apsilankyti „Anželikos Cholinos šokio teatro“ ar kitame spektaklyje. Taigi, pasyvesnį laisvalaikio leidimo būdą mėgstantiems draugams ir artimiesiems per šventes nedovanokite neįprastų, juos galinčių sutrikdyti ar šokiruoti siurprizų, geriau palepinkite juos grožį bei sveikatą puoselėjančiomis, akiratį praplečiančiomis įspūdžio dovanomis.

Draugams ar šeimos nariams, kurių pagrindinius būdo bruožus ypatingai sunku apibrėžti, kadangi nei viena savybė neatrodo išskirtinai ryškiai išreikšta, o pomėgiai yra labai įvairūs, tiks daugelis dovanų, tačiau nei per daug originalios ir įspūdingos, nei per daug tradicinės, įprastos. Šiems žmonėms padovanoję savaitgalio ar vienos dienos poilsį pajūryje arba didingą istoriją menančiame dvare, tikrai išvysite šypsenas jų veiduose. Puikus pasirinkimas – nakvynė jaukiame Palangos viešbutyje „Palanga Park Hotel“ su pusryčiais arba romantiškas poilsis ir SPA malonumai Pakruojo dvare. Tokios dovanos puikus sprendimas, nes dovanos gavėjas gali tiek pasimėgauti ramybe, tiek patenkinti nuotykių poreikį, išbandant apgyvendinimo paslaugų įstaigose ar miestuose, kuriuose jos įsikūrusios, siūlomas laisvalaikio pramogas. Taip pat asmenis, kurie gerai jaučiasi tiek įsitraukdami į veiklą, tiek stebėdami veiksmą iš šalies, pradžiugins įvairios vairavimo pramogos, pavyzdžiui, pasivažinėjimas kartingu pagal tarptautinius reikalavimus rekonstruotoje „Plytinės“ kartodromo lenktynių trasoje, tokios skrydžio dovanos, kaip skrydis oro balionu ar apžvalginis skrydis lėktuvu arba vandens pramogos, kaip plaukimas jachta Kauno mariomis. Taigi, nors dovanų pasirinkimas šiuo atveju yra labai platus, tačiau jas rinkti visgi reikėtų atsakingai, nepamirštant, jog įspūdžio dovana turi suteikti galimybę patirti jaudinančius pojūčius, tačiau ne per aštrius.

Norint surasti dovaną, kuri iš tiesų pradžiugintų jos gavėją, būtina atsižvelgti ne tik į tai, kokiai progai ji skirta ir kokie ryšiai su tuo žmogumi jus sieja, bet ne ką mažiau svarbu pagalvoti apie tai, koks to žmogaus temperamentas ir kokius jo pomėgius tai nulemia. Svarstant, ką dovanoti per šias Kalėdas, siūlome brangius žmonės stebinti tuo, kas ilgam išliks atmintyje – naujomis patirtimis, o jų tinkamumą konkrečiam gavėjui įvertinti pagal aptartus kriterijus. Tobula dovana – gerai apgalvota dovana!

Comments

comments