„Secret Santa“ – kas tai ir ką dovanoti?

Tada, kai visose radijo stotyse ima skambėti kalėdinės melodijos, miestai įžiebia žaliaskares, o namų spintelės užsipildo kūčiukais ir mandarinais – žinome, kad ateina Kalėdos. Šis magiškais laikas vieniems asocijuojasi su atostogomis, o kitiems – su ramybės neduodančiu klausimu „ką dovanoti?“. Jeigu turite mokyklinio amžiaus vaikų, greičiausiai jus aplanko mintis, kad reikia pradėti galvoti apie dovaną nuo Secret Santa. Kas gi yra tas slaptasis Kalėdų Senelis?

Kas yra Secret Santa?

Secret Santa – arba slaptas Kalėdų Senelis, tai smagus Kalėdų žaidimas, kuris neretai žaidžiamas mokyklose ar didesniuose kolektyvuose. Draugų, šeimos narių ar bendradarbių ar bendramokslių grupės nariai išsitraukia atsitiktinius vardus ir taip tampa kažkieno slaptuoju Kalėdų Seneliu. Slaptam Kalėdų seneliui, kartu su vardu, pateikiamas trumpas to žmogaus aprašymas su tuo, ką jis mėgsta, ko nemėgsta, apie ką svajoja ir pan. Taip visą gruodžio mėnesį, iki pat Kalėdų, kiekvienas žaidėjas yra stebinamas mažomis smulkmenėlėmis nežinant, kas jį jomis lepina. Tik prieš pačias Kalėdas kiekvienas kolektyvo narys atskleidžia, kieno slaptuoju Kalėdų Seneliu buvo, ir įteikia pagrindinę dovaną.

Iš kur kilo slaptojo Kalėdų Senelio idėja?

Nors atrodo, kad kiekviena žmonių grupė, žaidžianti Secret Santa žaidimą, turi savo taisykles, vis tik, kalbant apie slaptąjį Kalėdų Senelį, žaidimo šaknis galima atsekti skandinaviškose tradicijose. Skandinavai mėgdavo pasibelsti į kieno nors duris, joms atsidarius įmesti į vidų dovaną ir pabėgti. Jie tai vadina „Juklapp“ arba „besibeldžiančiomis Kalėdomis“. Panašios tradicijos pastebimos ir vokiečių legendose apie Šv. Niko pagalbininkus, kurie geriems vaikams dovanojo dovanas, o bloguosius aplenkdavo. Tradicija bėgant metams tobulėja, todėl dabar visoje Lietuvoje, vieną mėnesį per metus, daugybė žmonių slapta džiugina artimuosius ir draugus. Mūsų šalyje slaptasis geradarys dažniausiai vadinamas slaptuoju Kalėdų Seneliu, Secret Santa, angelu sargu ar slaptu draugu. Nors skiriasi pavadinimai, tačiau tai tas pats žaidimas su tuo pačiu tikslu – suteikti kitam džiaugsmo ir maloniai nustebinti.

Ką padovanoti būnant Secret Santa?

Kadangi dažniausiai slaptojo Kalėdų Senelio žaidimas žaidžiamas mokyklose, natūralu, kad nustatytas dovanų biudžetas nebūna didelis. Vaikai greitai užauga, todėl įvairūs žaislai ar daiktai būna itin trumpalaikis džiaugsmas, be to, reikia pripažinti, kad vaikai dovanoms yra ypač išrankūs. Dovanų ekspertai rekomenduoja rinktis įspūdžius, kurie bus įsimintina ir labai smagi dovana Kalėdoms. Taigi, ką padovanoti būnant Secret Santa arba slaptu Kalėdų Seneliu? Štai idėjų sąrašas!

  1. Apsilankymas desertinėje. Apie ką svajoja vaikai? Apie šokolado upes, šalia besiganančias zefyrines aveles ir cukrinius namelius!
  2. Vandens pramogos. Vieną kartą įlipus – nebeįmanoma išvaryti! Vaikai apsidžiaugs dovanų gavę pasiplaukiojimą vandens dviračiu ar apsilankymą vandens parke.
  3. Kino centro bilietai. Naujausio filmo peržiūros ir burnoje tirpstančių popkornų neatsisakytų nei vaikai, nei suaugę!
  4. Kelionė siauruku. Mažasis nuotykių ieškotojas kartu su šeima galės pasigrožėti pro legendinio Anykščių siauruko langus besikeičiančiais lietuviškos gamtos vaizdais.
  5. Pramogos nuotykių parke. Padėkite išlaisvinti viduje tūnantį Tarzaną nuotykių parke, kur laukia karstymasis po medžius unikaliose trasose.
  6. Apsilankymas mini zoologijos sode. Mažos bezdžionėlės, gražuoliai lemūrai, balsingosios papūgos ar švelnūs triušiukai nepaliks abejingų!
  7. Edukacija muziejuje. Saldžius mokslo vaisius galima raškyti muziejuose, kur laukia įdomūs pasakojimai, žinios ir unikalios parodos.
  8. Bilietai į spektaklį. Auginate teatro gerbėją? Niekas taip nežadina kūrybiškumo, kaip fantastiniai siužetai ir mylimi personažai.
  9. Pramogos virtualios realybės erdvėje. Modernūs laikai reikalauja modernių pramogų! Padovanokite galimybę nusikelti į išskirtinį pasaulį ir jame patirti tikrų nuotykių.
  10. Jodinėjimas žirgu ar poniu. Smagi pramoga, kurioje galima pagerinti laikyseną, atrasti ryšį su gyvūnais.

Dovanos vaikams Kalėdų proga neprivalo būti brangios, tačiau privalo suteikti džiaugsmą ir plačią šypseną veide. Dovanoti įspūdžius ir šiltus prisiminimus paprasta. Džiugių šv. Kalėdų!

Comments

comments