Gurmaniškos kelionės: Prancūzija

Šiandien kviečiame Jus į kelionę po Prancūzijos platybes. Kaip ir visų mūsų kelionių metu, taip ir šį kartą turėsite progą pažinti šalį ir jos virtuvę net neperlipę savo durų slenksčio. Be viso to, Jums bus suteikta galimybė pažinti kelis Prancūzijos regionus iš arčiau. Kviečiame sužinoti, ką žmonės valgo ir geria Burgundijoje, Provanse, Normandijoje ar Šampanėje. Pažadame smagią ir skanią kelionę!

www.acsu.buffalo.edu

Acsu.buffalo.edu nuotr.

Kodėl Prancūzija?

Netgi tie, kurie nesidomi valgių gaminimo paslaptimis, dažniausiai žino apie prancūzų virtuvę. Prancūzų virtuvė – bene geriausia virtuvė Vakarų pasaulyje, žavinti visus savo nuostabiausiais patiekalais. Daugumoje šalių ji pripažįstama kaip elegantiškos ir rafinuotos virtuvės etalonas. Geras maistas, skonis ir meistriškumas – tai žodžiai, puikiausiai apibūdinantys šios šalies kulinarines tradicijas. Prancūziškos virtuvės tradicijos pradėjo formuotis jau XVI a., o metams bėgant virtuvė buvo visaip kuriama ir tobulinama, kol tapo tokia, kokia yra šiandien. Šiuo metu prestižinės Prancūzijos kulinarijos mokyklos yra vienos garsiausių pasaulyje, ruošiančios geriausius specialistus ir sutraukiančios mokinių iš visos Europos ir kitų žemynų. Tad prancūzai tikrai turi kuo didžiuotis!

sarahjarrettart.blogspot.com

Sarahjarrettart.blogspot.com nuotr.

Prancūziški pusryčiai

Kalbant apie pusryčius, tai prancūzai mėgsta paprastumą. Dažniausiai jiems tereikia kavos, duonos ir kažko tepamo. Šeimos pusryčiai Prancūzijoje įprastai prasideda nuo puodelio kavos arba karšto šokolado. Kaip ir minėta, pagrindinis pusryčių maistas yra tartines – prancūziško batono riekelės, užteptos uogiene. Be viso to, ant stalo dažnai galima rasti sviestinės bandelės ir kitus duonos gaminius. Be visų šių tradicinių patiekalų, pusryčiams dažnai valgomi croissant rageliai bei taip vadinami crêpes – apie juos pakalbėsime truputį išsamiau. Crêpes – tai labai ploni blyneliai, kilę iš Prancūzijos ir dabar esantys be galo populiarūs daugelyje pasaulio šalių. Pusryčiams arba desertui šie blyneliai valgomi su vaisiais, uogomis, šokoladu, karamele ar kitais saldžiais priedais, o pietums su nesaldžiais įdarais. Dauguma žmonių nežino pagrindinio skirtumo tarp paprastų blynų ir crêpes. Nežinantiems mes padėsi sužinoti – tai kepimo milteliai. Jeigu įprastiems blynams kepti jie naudojami kone visada, tai maišant crêpes tešlą jų nesutiksime niekad. Būtent dėl to crêpes yra plonyčiai ir turi traškius kraštelius. Šie blyneliai tokie populiarūs Prancūzijoje, kad net turi savo šventę – vasario 2 dieną prancūzai mini nacionalinę crêpes dieną.

www.wallsave.com

Wallsave.com nuotr.

crepes

Mūsų pasiūlymas: pasimėgaukite prancūziškais pusryčiais restorane St. Michel. Apsilankę restorane pasijusite taip, lyg būtumėte Prancūzijoje. Be viso to, turėsite progą paskanauti crêpes, kuriuos patys galėsite išsirinkti iš meniu ir išgerti šviežiai spaustų sulčių. Puikus rytas garantuotas!

57447_photo_l

Burgundija

Burgundija – regionas Prancūzijos vidurio rytuose. Daugiausiai ši vieta žinoma dėl gaminamo prancūziško vyno. Burgundija – vienas prestižiškiausių vyno gamybos regionų Prancūzijoje, tai tikras vynų žinovų ir mėgėjų rojus. Kai kurie burgundiški vynai laikomi vienais brangiausių pasaulyje, pavyzdžiui, Domaine de la Romanée-Conti, Domaine Leroy, Henri Jayer, Emmanuel Rouget, Domaine Dugat-Py, Domaine Leflaive, Domaine Armand Rousseau. Kalbant apie maisto gaminimo tradicijas, tai Burgundijoje jos yra gana paprastos, tačiau patiekalams naudojami tik aukščiausios kokybės produktai. Garsiausi Burgundijos patiekalai: viščiukas su grybais ir svogūnais, troškintas vyno padaže ir jaunas šerniukas, kimštas dešrelių įdaru. Svarbu nepamiršti ir sraigių, kurios susilaukia bene daugiausiai regiono gyventojų ovacijų. Sraiges mėgsta kone visi Prancūzijos gyventojai, o burgundiškos sraigės, paruoštos su petražolių ir česnako sviestu yra tapę tikra klasika.

Vynas1

57432_photo_l

Mūsų pasiūlymas: nukeliaukite į Burgundiją patys. Restoranas St. Michel padovanos jums tikrą gurmanišką kelionę į šį nuostabų regioną, kurios metu turėsite galimybę paskanauti autentiškų Burgundijos patiekalų. Jūsų lauks burgundiškos sraigės su česnaku, rūšinių sūrių rinkinys su svogūnų džemu bei raudonas vynas. Geresnio susipažinimo su šiuo regionu ir negali būti!

57433_photo_l

Provansas

Provansas – istorinė sritis Prancūzijos pietryčiuose, prie Viduržemio jūros. Tikriausiai niekam nekels nuostabos faktas, kad jūros gėrybės Provanse yra labai mėgiamos ir vertinamos. Kulinarijoje gausiai vartojami aštuonkojai, kalmarai, sepijos, midijos, krabai, unguriai, menkės, sardinės, ančiuviai, taip pat, dažnai sutinkamos dvi gana egzotiškos dviejų rūšių žuvys: skorpionžuvė ir jūrų vilkas. Vienas garsiausių Provanso regiono patiekalų – bouillabaisse. Tai žuvienė iš jūrinio ungurio, skorpionžuvės, jūrų gaidžio ar kitų rūšių žuvų, paskaninta greipfrutų žievelėmis ir šafranu ir ant stalo patiekta su česnakiniu majonezo padažu. Kalbant apie česnaką, tai šis aštraus kvapo augalas vadinamas „Provanso trumu“. Be jūros gėrybių, dar Provansas garsėja tuo, kad šio regiono patiekaluose gausiai naudojamas alyvuogių aliejus, pomidorai bei šviežios prieskoninės žolelės. Vienas garsiausių Provanso ir visos Prancūzijos desertų – crème brûlée. Tai minkšto kremo ir traškios karamelinės plutelės derinys. Pasigaminti šį prancūzišką desertą labai paprasta, o jo skonis tiesiog nepakartojamas.

AMB_4088 AMB_4103

Mūsų pasiūlymas: pasidovanokite sau gurmanišką kelionę į Provansą. Pajusti šio regiono dvasią Jums padės restoranas St. Michel, kuriame būsite vaišinami tradicine Provanso žuviene bouillabaisse bei nuostabiu prancūzišku desertu crème brûlée. Puikus būdas pažinti Provansą iš arčiau!

57424_photo_l

Normandija

Normandija – istorinis regionas Prancūzijos šiaurėje. Čia, skirtingai nei kituose Prancūzijos regionuose, negaminamas vynas, tačiau svarbią vietą užima jūros gėrybės bei kvapnūs obuoliai. Būtent obuoliai ir yra vieni svarbiausių produktų Normandijoje, iš kurių gaminamas gardusis kalvadosas ir įvairios sidro rūšys. Kalvadosas – vienas nuostabiausių gėrimų pasaulyje. Trumpai brandinti, jauni kalvadosai įprastai naudojami įvairių kokteilių gamybai, o šiek tiek ilgiau brandintą brendį jau galima gerti vieną arba išgerti jo po sočios vakarienės virškinimui skatinti. Obuoliai Normandijoje naudojami ne tik kalvadoso gamybai, iš jų šeimininkės kepa gardųjį pyragą tarte normande bei ruošia sotų gurmanišką pietų patiekalą filet mignon de porc normande. Tai kiaulienos nugarinė, troškinta sidre kartu su obuoliais ir svogūnais bei pateikiama su karamelizuotais obuolių žiedeliais. Be visų šių gardumynų, Normandija garsėja savo sūriais. Iš šio Prancūzijos regiono kilo visame pasaulyje populiarūs sūriai Camembert ir Pont l‘Eveque. Gamindami maistą, Normandijos gyventojai negaili grietinės ir mėgsta jos bei jūros gėrybių derinį. Populiariausias to pavyzdys – moules a la normande – moliuskai, patiekiami grietinės ir baltojo vyno padaže. Normandija garsėja ir antienos patiekalais. Nuvykę į šį regioną Jums gali patiekti antienos su vyšniomis arba tradicinį canard a la rouennais – tai antis, įdaryta kepenėlėmis ir troškinta raudonajame vyne.

twotrueshokutsu.blogspot.com

Twotrueshokutsu.blogspot.com nuotr.

www.discounto.de

Discounto.de nuotr.

Mūsų pasiūlymas: pažinkite Normandiją neiškeliavę iš Lietuvos. Tai Jums padės padaryti garsusis St. Michel restoranas. Pažadame, jog skanaujant kiaulienos išpjovą su obuoliais, sidru ir riešutais, valgant anties krūtinėlę ir geriant kalvadosą tikra pajusite Normandijos dvasią.

57443_photo_l

Šampanė

Šampanė – regionas šiaurės rytų Prancūzijoje. Jau vien pamačius šio regiono pavadinimą galima suprasti, kuo jis garsėja. Šampanė – unikali vieta, kurioje gaminamas nuostabusis gėrimas šampanas. Europos Sąjungos saugomų kilmės nuorodų taisyklėse įtvirtinta, jog būtent tik šioje Prancūzijos provincijoje pagamintas putojantis vynas gali vadintis šampanu. Kitose šalyse ir regionuose pagamintas panašaus tipo vynas turi būti vadinamas ne šampanu, bet putojančiu vynu, tad Šampanė tikrai turi kuo didžiuotis. Šiame Prancūzijos regione veikia net 100 šampano gamybos namų ir yra apie 15 tūkstančių smulkiųjų vynuogių augintojų. Kitas įspūdingas skaičius – 30 tūkstančių – būtent tiek hektarų yra apsodinta šampanui skirtomis vynuogėmis. Kiekvienais metais yra parduodama apie 300 milijonų butelių šampano, iš kurių didžioji dalis parduodama Prancūzijoje. Šampanė – tikras šampano mylėtojų rojus!

sampano_degustacija_3

Mūsų pasiūlymas: paragaukite šampano iš Šampanės regiono. Tokią galimybę Jums suteiks restoranas St. Michel, kuris bent trumpam perkels Jus į šį Prancūzijos regioną ir patieks autentiškus patiekalus. Jūsų lauks desertas „Molux“, keptos kriaušės, įdarytos pelėsiniu sūriu ir spanguolių padažu bei pats svarbiausias dalykas – butelis tikro šampano ir Šampanės regiono. Pasinaudokite šia nuostabia proga.

57438_photo_l

Taigi, labai kviečiame pažinti Prancūziją iš arčiau. Linkime Jums smagaus ir gardaus laiko!


Taip pat kviečiame apsilankyti mūsų Pinterest albume „Prancūzijos virtuvė”.

pinterest







Pasiklausyti dainų, tinkančių prancūziškiems pusryčiams, pietums ir vakarienei galite mūsų Youtube paskyroje.

 youtube2

Comments

comments