Velykos – didžiausia pavasario šventė

Kuomet už lango pradedame girdėti pirmųjų paukštelių čiulbėjimą žinome, kad prasidėjo pavasaris ir jau tuoj tuoj visi kartu marginsime kiaušinius ir džiaugsimės gražiausia pavasario švente – Velykomis.  

velykos-seima

Simboliai ir šventės tradicijos

Velykos, kaip ir kitos šventės turi aiškias tradicijas, kilmę ir, žinoma, simbolius. Taigi, kodėl mažytis geltonas viščiukas, margučiai, zuikučiai ar Velykų bobutė mums yra didžiosios pavasario šventės simboliai? Velykos – atgimimo, naujos gyvybės šventė, dėl to visi simboliai vaizduoja gyvybę, energiją, naujumą, atgimimą. Velykų zuikutis taip pat simbolizuoja vaisingumą, o Velykų bobutė – Velykė nuo pagonybės laikų išlikęs šventės simbolis, kuris džiugina visus gražiausiais margučiais.

Nors Velykos – šeimos šventė, o kiekviena šeima turi savo tradicijas, Velykų stalas visuomet būna nukrautas gardžiausiais valgiais. Svarbiausias stalo akcentas – marginti kiaušiniai. Šventinius Velykų pietus šeimos dažniausiai pradeda daužydamos kiaušinius ir rinkdamos kiečiausio kiaušinio savininką. Po sočių pietų laukia tradicinės Velykų pramogos. Mažieji „velykautojai“ gauna Velykės atneštas dovanas ir puola ridenti kiaušinius. Kiaušinių ridenimas ne tik linksmas ir azartiškas žaidimas – sakoma, kad margučiai riedėdami per žemę prabudina žalčius ir gyvates, o šie pradėję šliaužioti žeme prikelia žalią žolę ir kitus augalus.

velykos-gamta

Kaip švęsti Šv. Velykas: prie stalo ar pramogaujant?

Daugelis teigia, kad Velykos – šventė, kuri turi būti švenčiama sočiai privalgant ir šnekučiuojantis su šeima ir artimaisiais. „Laisvalaikio Dovanos“ sako kitaip! Švęskime Velykas smagiai ir džiaukimės pirmaisiais saulės spinduliais! Iškilo klausimas: tai ką veikti per Velykas? Kartu su visa šeima darykite tai, apie ką ilgai svajojote:

  • Praleiskite dieną gamtoje. Aplankykite gražiausius miesto ar priemiesčių parkus, pamatykite bundančią gamtą. Jei norite daugiau pažinimo – apsilankykite alpakų fermoje Trakuose ar keliaukite į jojimo klubą.
  • Kinomanams – kino vakaras ir geriausių filmų peržiūra su šeima.
  • Aplankykite Lietuvos pajūrį ar pasimėgaukite Lietuvos kurortų malonumais kartu su visa šeima.
  • Saldumynų mėgėjams – desertinės ir šokoladinės!
  • Jei norite laisvalaikį paaštrinti ekstremaliais pojūčiais, kartu su visa šeima išmėginkite aktyvias pramogas: lenktynes kartingais, laipiojimą uolomis ar net pasivažinėjimą tikru tanku!

velykos-alpakos

Velykos – ne tik spalvinga pavasario šventė. Tai galimybė daugiau laiko praleisti su šeima ir artimais žmonėmis bei pasidžiaugti bundančia gamta.

Comments

comments