Šios Joninės bus nepamirštamos: KITOKIOS pramogų idėjos magiškiausiai metų šventei

Ieškote, kur švęsti Jonines? Norėtumėte sužinoti, kaip Joninių papročius ir tradicijas galėtumėte adaptuoti mūsų dienoms? Atsidūrėte vietoje ir laiku – šiame straipsnyje „Laisvalaikio dovanos“ komanda dalinasi originaliomis pramogų idėjomis, kaip įdomiai ir prasmingai sutikti Jonines – vieną iš laukiamiausių metų švenčių!

jonines

Paparčio žiedo ieškojimas – viena giliausių Joninių tradicijų

Etnologai sako, jog, Joninių naktį ieškodami paparčio žiedo, mes ieškome gyvenimo išminties, savotiško nušvitimo, kad galėtume kurti gražų gyvenimą sau ir kitiems. Bėda tik ta, kad, kaip tyčia, kaip ir išmintį, taip ir paparčio žiedą gana sunku rasti. Ką daryti? Siūlome nepasiduoti ir apie šią Joninių tradiciją pabandyti pagalvoti kiek kitu kampu.

Paparčio žiedo ieškokite kitaip

Joninių šventės esmė – būti gamtoje ir su ja. Tad kodėl nepabandžius paparčio žiedo tradiciją „pakylėti“ aukščiau ir, pavyzdžiui, paskraidyti su oro balionu ar sklandytuvu? Ne tik pasigrožėsite gamtos vaizdais iš paukščio skrydžio, bet ir turėsite progą į viską pažvelgti iš kito kampo – apmąstyti savo gyvenimą, pasirinkimus ir siekius. Kas žino, gal taip ir pasisemsite išminties ir rasite savąjį paparčio žiedą?

Idėja: pakilę į orą užtraukite mėgstamą Joninių dainą kiek balsas leidžia – klausykitės, kaip Jūsų balsas užpildo po Jumis liekančius slėnius ir leiskite sau būti laisvais!

jonines-balionai

Na, o jei visgi bijote aukščio, bet norėtumėte paparčio žiedo ieškoti kitaip, praleiskite popietę jodinėdami žirgais. Aktyvi veikla garantuotai atitrauks nuo kasdienių rūpesčių, kurie neretai trukdo pajausti save ir savo tikruosius troškimus.

Joninių laužai ir šokinėjimo per juos papročiai

Pagonybės laikais, lietuviai šokinėdavo per apeiginius Joninių laužus, nes tikėjo, jog taip pasisems sveikatos ir geriau nudirbs laukiančius žemės ūkio darbus. Šiais laikais, didžioji dalis žmonių plūgą yra iškeitę į kompiuterio klaviatūrą, bet jėgų darbams nudirbti reikia ne ką mažiau, tad siūlome kelias šios Joninių tradicijos šiuolaikines adaptacijas.

joniniu-lauzas
Kaip šokinėti per laužus per juos nešokinėjant

Norite su didesne energija ryte ateiti į ofisą, bet nesate nusiteikę šokinėti per laužus? Atsijunkite nuo savo darbo per Jonines išbandydami ką nors naujo. Pavyzdžiui, pietaukite Televizijos bokšte arba išmokite gaminti kokį nors naują patiekalą, kad ir gruzinų virtuvės pasididžiavimą – Chačapurį. Po šių pramogų, į darbus kibsite ne tik pilnu skrandžiu, bet ir šviežia galva! 

haciapuri

Idėja: Nuo seno tikima, kad Joninių nakties metu žolelės įgauna ypatingų savybių – kodėl tuo nepasinaudojus? Joninių naktį prisirinkite gydomųjų žolelių (jonažolių, ramunėlių, perkūnžolių), išdžiovinkite jas namie ir panaudokite ruošdami arbatas.

Kai reikia daugiau adrenalino

Dar gilesnėje senovėje, Joninių paprotys šokinėti per laužus turėjo dar kitokią prasmę. Jaunikiai atėję pirštis kitos genties merginoms turėdavo įrodyti savo drąsą. Prisiartinę prie būsimų nuotakų stovyklavietės, šokinėdavo per ją supančius laužus, o merginos išsirinkdavo drąsiausius.

Norėtumėte per šias Jonines patirti dar stipresnių pojūčių nei senovės laikų jaunuoliai? Pasinaudokite pramoga superautomobilių fanams ir pasikinkykite galingąjį „Ferrari“ žirgą ar „Lamborghini“ bulių ir pasivažinėkite Vilniaus ar Kauno gatvėmis! Oda šiurps iš malonumo. Taip pat galite šokti su virve nuo Baltosios rožės tilto Alytuje – jo aukštis net 38 m., tad drąsą tikrai įrodysite.

virve

Idėja: po šuolio, iš po Baltosios rožės tilto tekančio Nemuno pasisemkite vandens į platų ir gilų dubenį. Sulaukę saulėlydžio, sugalvokite norą ir, jį pašnibždėję, meskite į tą vandenį mažą akmenuką. Stebėkite vandenį: jeigu pasirodžiusių apskritimų skaičius bus lyginis, Jūsų noras išsipildys! Na, o jeigu skaičius bus nelyginis… bandykite dar kartą!

Joninių vainikų tradicija

Vainikų pynimas ir jų leidimas į upę – taip pat neatsiejama Joninių tradicija. Senovės lietuviai tikėjo, kad, jei į upę paleistas vainikas gražiai plaukia niekur neužkliūdamas, jo pynėjas gyvens linksmą ir lengvą gyvenimą. Taip pat Joninių vainikai būdavo naudojami santykių ateičiai burti: jeigu vaikino ir merginos įmesti į vandenį vainikai susiliesdavo ir plaukdavo kartu, buvo manoma, jog ir jų pynėjai taps pora.

Leiskitės į upes kartu su vainikais

Šį Joninių paprotį galite adaptuoti vietoje vainiko į upę leisdamiesi patys ant irklentės. Dar geriau: užsidėkite vainiką ant pečių ir, sėkmingai išsilaikę ant vandens, džiaukitės gražiu ir lengvu gyvenimu! O jei netyčia įkristumėte į vandenį – nieko baisaus, juk vanduo – gyvybės, apsivalymo simbolis, tad šiek tiek sušlapti tik į naudą.

irklentes

Idėja: irklentėmis plaukite kartu su savo antra puse ar simpatija – šiek tiek Joninių burtų romantiškiems santykiams nepamaišys!

Atgaukite jėgas po įspūdžių pilnos Joninių nakties

Kartais šventės būna tokios geros, kad po jų reikia ir pailsėti. Po vainikų pynimo, šokinėjimo per laužus ir paparčio žiedo ieškojimo ir kitų Joninių pramogų, nepamirškite palepinti savo kūno ir sielos masažo ar kitomis SPA procedūromis. Arba pabėkite į gamtą: surenkite pikniką ar apsistokite sodyboje ar senoviniame dvare!

dvaras

Taip pat galite tiesiog susitikti su draugais ir šeima mėgstamoje kavinėje ir pasidalinti atrasta išmintimi. Joninių diena pati ilgiausia, tad nuveikti galėsite tikrai daug. Smagios Jums šventės!

Comments

comments