Gurmaniškos kelionės: Japonija

Šį kartą visus kviečiame į Japoniją, tekančios saulės šalį, kuri nuo seno traukia žmones savo paslaptingumu, savita kultūra ir grožiu. Nepamirškite, jog mes Jums suteikiame galimybę pažintį šalį net neperžengus savo namų slenksčio. Turėsite progą susipažinti ne tik su populiariausiais Japonijos virtuvės produktai ar patiekalais, bet ir valgymo kultūra. Pažadame Jums egzotišką kelionę!

feross.org

Feross.org nuotr.

Kodėl Japonija?

Japoniška virtuvė yra viena iš Tolimųjų Rytų virtuvių, kuri susiformavo per ilgametę istoriją. Nepaisant to, kad su pastarosiomis dalijasi daug bendrų produktų bei gamybos metodų, Japonijos virtuvė visgi turi ir daug išskirtinumų, kurie daro šią kulinarijos sistemą garsią visame pasaulyje. Vienas pagrindinių tekančios saulės šalies virtuvės išskirtinumų yra specifinė maisto kultūra. Kulinarija japonų gyvenime dažnai prilyginama menui, todėl ir patiekalai tampa meno kūriniais. Tarp japonų yra paplitęs posakis, jog valgyti reikia akimis. Kitas šios šalies virtuvės išskirtinumas yra tas, kad kaip ir visa jų kultūra, taip ir virtuvė yra glaudžiai susijusi su gamtos ciklu – čia labai svarbūs besikeičiantys sezonai, todėl indai, maisto rūšys ir papuošimai turi tai priminti. Tam tikrus patiekalus japonai valgo tik apibrėžtu laiku, o saldumynus dekoruoja taip, kad jie atspindėtų tam tikrą sezoną: saldumynai dažnai primena sakurų žiedus arba hortenzijas, jie daromi apvalūs kaip mėnulis arba primena sniego pusnis.

www.bubblews.com

Bubblews.com nuotr.

Gurmaniška kelionė į Japoniją

Tiems, kurie dievina japonišką virtuvę arba turi didelį norą su ja susipažinti, mes turime, ką pasiūlyti. Savo kelionę galite pradėti japonų restoranuose „Osaka“ arba „Yakata“. Japonų restoranas „Osaka“ gali pasigirti ne tik nuolat besikeičiančiu sezoniniu meniu, bet ir tuo, kad šio restorano šefas – tikrų tikriausias Japonijos kulinarijos ekspertas. Restoranas „Yakata“ taip pat turi kuo pasigirti – tai vieta, kurioje maistą gamina japonų virtubės specifiką ir ypatumus išmanantys profesionalai. Rekomenduojame apsilankyti ir pasigardžiuoti be galo skaniomis vakarienėmis šiuose restoranuose.

osakayakata

Šiais restoranais mūsų pasiūlymai nesibaigia. Suši mylėtojams siūlome pavakarieniauti japonų bare „Himitsu“, kuriame galėsite paragauti įvairiausių gurmaniškų suši su tunu, lašiša, rūkytu unguriu, aštuonkoju, tigrinėmis krevetėmis, jūros dumblių salotomis bei žuvų skraiduolių ir lašišos ikrais. Prižadame, jog būsite nustebinti! Jeigu norite paragauti ne tik japonų virtuvės patiekalų, bet ir pasimėgauti kitų Tolimųjų Rytų virtuvių skoniais, kviečiame į azijiečių restoraną „SOYA“. Apsilankę šiame restorane galėsite paragauti Japonijos, Kinijos, Korėjos ir Tailando tradicinių patiekalų bei Asian fusion patiekalų, sukurtų sujungus kelių šalių maisto gaminimo tradicijas. Dabar Jums telieka tik išsirinkti, kur norėtumėte pradėti savo gurmanišką kelionę į Japoniją. Linkime Jums skanaus laiko ir skubame pristatyti Japonijos virtuvės valgius.

himitsu soya

Tradiciniai japonų patiekalai

Suši

Paklausus žmonių, kokį japonų virtuvės patiekalą jie žino geriausiai, be abejonės sulauktume vieno atsakymo – tai suši. Suši – tradicinis japonų valgis. Gali pasirodyti, jog pasigaminti suši yra gana lengva, tačiau nereikėtų apsigauti. Šis valgis turi tikrai nemažai komponentų. Pagrindiniai jų yra jūros gėrybės, suši ryžiai, džiovinti jūros dumbliai bei kiti komponentai. Apie kiekvieną jų reikėtų pakalbėti kiek daugiau. Dauguma suši yra gaminama su šviežia žuvimi – tai yra vienas svarbiausių dalykų, gaminant šį patiekalą. Suši taip pat galima ruošti su kalmarais, krevetėmis, ikrais ar vėžiagyviais. Gaminant šį valgį yra naudojami specialūs suši ryžiai – tai trumpagrūdžiai ryžiai, kurie yra šiek tiek saldesni už įprastesnius. Juos ruošiant yra privalu užpilti ryžių actą. Niekam ne paslaptis, jog suši yra apvyniojami džiovintais jūrų dumbliais. Anksčiau jie būdavo nuskutami nuo prieplaukos polių, o dabar jų auginimas yra modernizuotas. Gaminant suši, į jį galima įdėti ir kitų komponentų, pavyzdžiui, ridikėlių, avokado vaisių, kiaušinių, slyvų ir kitų produktų. Suši, kaip galima matyti, būna ne tik pačių įvairiausių skonių, bet ir įvairiausių formų. Suši dažniausiai patiekiamas kartu su sojų padažu, krienais wasabi ir marinuotu imbieru. Yra įprasta, jog jie valgomi su lazdelėmis arba tiesiog rankomis. Žmonės dievina suši, nes jis neriebus ir labai maistingas. Be viso to, dar ir patrauklus akiai, nes ruošiant šį patiekalą yra griežtai laikomasi spalvų harmonijos, skonio ir lėkštės papuošimo grožio.

Osaka Express

Labai mėgstate suši, bet patiems jo pasigaminti neišeina? Turime Jums pasiūlymą! Sudalyvaukite suši gaminimo pamokoje, kurioje su japonų virtuvės meistro pagalba išmoksite pasigaminti trijų pagrindinių rūšių suši. Tai puikus būdas ne tik patobulinti savo maisto gaminimo įgūdžius, bet ir prisiliesti prie Japonijos kultūros. Labai kviečiame!

iStock_000013651438Small

Sašimi

Patiekalas sašimi labai panašus į suši, tačiau turi vieną didelį ir svarbų skirtumą. Sašimi – tai pjaustyta žuvis be ryžiu. Plonais pjaustytos ir neapdorotos žuvies skonis yra praturtinamas įvairiausiais pagardais: imbiero šaknimis, wasabi arba sojų padažu. Sašimi dažnai maišomas su suši, tačiau šis valgis nėra laikomas suši rūšimis, kadangi juose nėra ryžių. Šis tradicinis japonų patiekalas yra patiekiamas nevirtas, todėl jis būtinai turi būti gaminamas tik iš šviežiausios ir aukščiausios kokybės žuvies. Būtent dėl šios priežasties sašimi būna kartais priskiriamas prie suši.

iStock_000006063168Large

Tempura

Tai japoniškų patiekalų ruošimo rūšis, kai šviežios daržovės, mėsa, grybai, žuvis ar jūros gėrybės apvoliojami skystoje tešloje ir gruzdinami. Apvoliojami jie yra dėl vienos svarbios priežasties – tam, kad būtų išsaugotos maisto sultis. Jei nežinote, kaip sužinoti, kada tempura yra gera, tai mes padėsime Jums sužinoti. Svarbiausia geros tempuros savybė – traškumas. Šis patiekalas įprastai patiekiamas su šaltu padažu iš sojos, japoniško ryžių vyno ir vandens, kuriame išmirkomi dumbliažolių lapai. Gautas padažas būna gardinamas smulkiai tarkuotu ridiku ir imbieru. Tempura labai mėgstama ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje.

jepang101.wordpress.com

Jepang101.wordpress.com nuotr.

Miso sriuba

Miso sriuba – tradicinė japoniška sriuba, gaminama iš sultinio ir fermentuotos sojų pupelių pastos. Priklausomai nuo metų laiko, regiono ypatumų ir žinoma asmeninio skonio, miso sriuba gali keistis. Į ja papildomai gali būti įdedami tofu gabaliukai, įvairios daržovės, jūržolės, grybai ir kiti produktai. Ryškiausią skonį miso sriubai suteikia miso pasta, o papildomus skonius – likusios sudėtinės dalys. Miso sriuba būna sūroka, tad šio patiekalo skonis įtiks ne kiekvienam. Sultinys sriubai yra gaminamas verdant rudadumblius kartu su specialiai paruoštu tunu, sardinėmis arba grybais. Kieti ingredientai parenkami pagal japoniškus papročius, siekiant atspindėti metų laikus, suteikti spalvingumo, įvairesnės tekstūros ir skonių. Iš daržovių dažnai naudojami švieži lapiniai svogūnai, bulvės bei japoniški ridikai. Kartais įdedama krevečių arba žuvies gabaliukų. Miso sriuba yra vienas populiariausių valgių Japonijoje, kuri ant japonų virtuvės stalo dažniausiai patiekiama pusryčių metu.

blog.fatfreevegan.com

Blog.fatfreevegan.com nuotr.

Yakitori

Gali pasirodyti, jog japonai valgo vien žuvį ir kitas jūros gėrybes, tačiau taip manyti tikrai klaidinga. Japonai taip pat labai mėgsta maistą, kepamą ant žarijų. Vienas mėgstamiausių tokių patiekų – yakitori. Tai marinuoti vištienos kepsneliai, suverti ant iešmo. Paprasčiau tariant, yakitori yra vištienos šašlykai. Japonai labai mėgsta šį patiekalą, jie kepa pačias įvairiausias vištienos dalis: skrandį, vidurius, alkūnkaulį ir net žarnas. Galbūt tai skamba nelabai patraukliai, bet yra be galo skanu. Vištienos marinatui naudojama sake, kuri suteikia mėsai ypatingo skonio ir aromato. Tiems, kurie planuoja yakitori pasigaminti namuose, galime duoti vieną naudingą patarimą. Prieš grilije kepant mėsa, medinius iešmelius, ant kurių mausite vištieną, siūlome pusvalandį palaikyti šaltame vandenyje. Tada kepsneliai neprikeps prie medžio ir galėsite be jokių problemų gardžiuotis šiuo puikiu japonišku valgiu.

www.jessicagavin.com

Jessicagavin.com nuotr.

Shabu-shabu

Shabu-shabu – vienas garsiausių japoniškų patiekalų. Šiam valgiui paruošti naudojama plonai riekelėmis pjaustyta mėsa, daržovės ir padažai. Pagal senas tradicijas patiekalui paruošti turi būti naudojama jautiena, tačiau šiandien jo ruošimui imama ir kiauliena, paukštiena bei kita mėsa. Be viso to, shabu-shabu gamybai galima naudoti ir lašišą, kalmarus, tuną ar net aštuonkojus. Prie patiekalo būtinai naudojama tofu ir daržovės, tokios kaip kiniški kopūstai, chrizantemos lapai, jūrų dumbliai, svogūnai, morkos, grybai, brokoliai ir kita. Kitaip sakant, viskas naudojama pagal skonį. Įdomu tai, kad patiekalas yra ruošiamas ant stalo, čia pat, kur ir bus valgomas. Shabu-shabu yra laikomas žiemos valgiu, nes tai karštas valgis, tačiau japonai juo mėgaujasi ištisus metus. Kadangi šis patiekalas išpopuliarėjo ne vienoje šalyje, tai savaime suprantama, jog skirtingų tautų kulinarai jį ruošia skirtingai.

dokebibrooklyn.com

Dokebibrooklyn.com nuotr.

Žalioji arbata

Japonijoje arbata išpopuliarėjo tik XII amžiuje, kai buvo prabilta apie jos gydomąsias savybes. Žalioji arbata, pasirodžiusi XVII amžiuje tapo neatskiriama japonų gyvenimo dalimi. Šiandien tekančios saulės šalyje vis dar egzistuoja arbatos paruošimo metodas, kuris yra beveik identiškam tam, kuris buvo naudojamas viduramžiais – džiovintos arbatžolės puodelyje arba arbatinuke yra užpilamos karštu vandeniu. Japonijoje arbatos gėrimo ceremonijai skiriama labai daug dėmesio. Šia ceremonija siekiama sukurti estetišką gyvenimo visumą, apimančią religiją, filosofiją, literatūrą, žemės ūkio, sodininkystės, maisto gaminimo bei patiekimo darbus. Jos metu geriama sutrinta žalioji arbata (matcha). Vienas jos kaušelis užpilamas atvėsintu vandeniu (80-90 C), o vėliau arbatžolės plakamos bambukine šluotele tol, kol susidaro lengva žalsva puta. Tokia arbata yra labai stipri ir tonizuojanti.

maruzentea.trustpass.alibaba.com

Maruzentea.trustpass.alibaba.com nuotr.

Jeigu arbata yra labai svarbi ir Jūsų gyvenime, tai siūlome sudalyvauti arbatos gėrimo ceremonijoje. Ritualo metu sužinosite arbatos kelio principus ir vertybes, elgesio ceremonijos metu subtilybes bei arbatos ruošimo grožį.

sado_horisontali2

Sake

Sake – populiariausias alkoholinis gėrimas Japonijoje. Šis gėrimas jau tapo Japonijos kultūros ir identiteto dalimi. Yra išskiriamos keturios pagrindinės sake rūšys: Čunmai-šu, kuri yra pagaminta tik iš ryžių ir be alkoholio, Hondžo-šu, paruošta su trupučiu distiliuoto alkoholio, Džinčo-šu, kuri pagaminta iš smulkiai maltų ryžių ir su alkoholiu arba be jo bei Daidžinčo-šu, paruošta iš ypatingai smulkiai maltų ryžių, su alkoholiu arba be jo. Sake įprastai yra patiekiama šiltame porcelianiniame butelyje, vėliau gėrimą išpilstant į mažus keramikinius puodelius. Dažniausiai sake yra pašildoma iki kūno temperatūros, tačiau profesionalai šį gėrimą yra linkę gerti kambario temperatūros šiltumo. Šiuo metu sparčiai populiarėja ir atšaldyta sake.

175

Taigi, labai kviečiame pažinti Japoniją iš arčiau. Linkime Jums smagaus ir gardaus laiko!

 
Taip pat kviečiame apsilankyti mūsų Pinterest albume „Japonijos virtuvė”.

pinterest

 

 

 










Comments

comments