Brangiausi pasaulyje automobiliai – kiek jie kainuoja ir kodėl tokia kaina?

Kas nėra svajojęs apie naujutėlaitį, žvėrišką galią turintį automobilį? Jeigu dar paskaičiuotume, kiek kartų gatvėje akimis nulydėjome tokį garsiau riaumojantį ir didingų formų monstrą, ar slapčia svajojome sėsti už jo vairo… Kalbai pasisukus apie aukščiausios klasės automobilius, terminas „superautomobilis“ tampa nepakankamas norint apibūdinti greičiausius, rečiausius ir brangiausius automobilius planetoje. Kviečiame susipažinti su išskirtiniais eksponatais –  hiperautomobiliais, padovanoti galimybę išmėginti svajonių automobilį bei sužinoti, kiek kainuoja brangiausi pasaulyje automobiliai!

brangiausi pasaulyje automobiliai

Kas daro įtaką prestižinių automobilių kainai?

Automobilio paskirtis, atrodo, yra tik viena – iš taško A pasiekti tašką B – tad kodėl vieni automobiliai kainuoja šimtus, o kiti milijonus? Pagrindinė priežastis, kodėl automobiliai gali būti tokie brangūs – tai limitas. Ypatingų automobilių pagaminama vienetais, todėl jie tampa išskirtiniais ir itin geidžiamais automobilių pramonėje. Kita svarbi priežastis ta, kad brangiausi automobilių prekės ženklai reiškia daug daugiau nei tiesiog kokybę. Prabangios transporto priemonės vairavimas reiškia statuso simbolį, turtus ir vairuotojo asmenybę, todėl tai vertinantys žmonės pinigų hiperautomobiliams neskaičiuoja. Į prestižinių automobilių kainą taip pat įskaičiuoti ir tokie aspektai kaip visa saugumą ir saugų vairavimą užtikrinanti įranga, tam tikri išskirtiniai interjero sprendimai, naudojamos medžiagos ar automobilio galia.

Kokie yra brangiausi automobilių prekės ženklai?

Pasivažinėjimas Ferrari

Įvairūs automobilių gamintojų prekės ženklai tarpusavyje stipriai konkuruoja į rinką pristatydami naujausius, greičiausius ir, žinoma, brangiausius automobilius. Vis tik TOP 10 prestižiškiausių ir brangiausių prekės ženklų jau kurį laiką nekinta. Nieko per daug nenustebins, kad brangiausi automobilių prekės ženklai yra „Lamborghini“, „Aston Martin“, „Pagani“, „Rolls-Royce“, „Porsche“ ar „Bentley“. Vis tik 2022-ųjų metų duomenimis, ketvirtąją vietą užima „Koenigsegg“, trečiąją – „McLaren“, antrąją – „Ferrari“, o pirmos vietos poziciją tvirtai laiko „Bugatti“. Lietuvoje iš prestižinių automobilių prekių ženklų populiariausi yra „Lamborghini“ ir „Porsche“. Norintys įgyti daugiau teorinių ir praktinių vairavimo žinių, tai gali padaryti išskirtinėje „Porsche“ vairavimo pamokoje

Brangūs ir brangiausi… Automobiliai kainuoja didelius pinigus

Ne kiekvienas gali įsigyti naujausią „Aston Martin“ ar aikštingą „Ferrari“. Pastarojo prekės ženklo automobilis aukcione buvo nupirktas net už 8,3 milijono eurų. Kad ir kiek kainuoja brangiausias pasaulyje automobilis, neverta nerimauti, kad taip ir neteks išvysti superautomobilių prabangos ir patirti vairavimo malonumo. „Laisvalaikio Dovanos“ pirmieji Lietuvoje pasiūlė sėsti už „Ferrari F430“ arba „Lamborghini Gallardo“ vairo ir patirti, ką reiškia vairuoti superautomibilį – „Ferrari“ žirgą ar „Lamborghini“ bulių! 

Kiek kainuoja brangiausias pasaulyje automobilis?

Šiuo metu brangiausias pasaulyje automobilis yra „Rolls-Royce Boat Tail“. Brangiausio pasaulyje automobilio kaina, manoma, siekia 28 milijonus dolerių. Automobilio dizainu interpretuojamas 1910-ųjų „Rolls-Royce Ltd Boat Tail“, estetinio įkvėpimo semiamasi iš XX amžiaus pradžios jachtų. „Rolls-Royce Boat Tail“, kaip brangiausias pasaulyje automobilis, iš tiesų yra ypatingas ir apgalvotas iki smulkmenų: vaikščiojant aplink pailgą automobilio siluetą, į akis krenta išskirtinis skaidrus paviršius, nepertraukiamas plokščių lūžių. Automobilio gale išryškėja burlaivio tematika. Vieno mygtuko paspaudimu, „Rolls-Royce Boat Tail“ bagažinė teatrališkai atsidaro tarsi drugelio sparnų pavidalu ir atveria pagal užsakymą pagamintą šampano skrynią su dviem buteliais vintažinio putojančio gėrimo. Galiausiai abiejose bagažinės pusėse atsidaro kokteilių stalai, įskaitant ir iškylai pritaikytas ​​taburetes. „Rolls-Royce Boat Tail“ vertina malonią patirtį ir netikėtumus!

Kas perka brangius automobilius?

prestižiniai automobiliai

Praktiškam ir taupiam žmogui greičiausiai sunku įsivaizduoti, kas gali už automobilį mokėti tokius didelius pinigus, jeigu galima puikiai veikiančią transporto priemonę įsigyti keliasdešimt kartų pigiau. Visgi, prabangius automobilius perka tie, kas vertina pridėtinę vertę, nori  pademonstruoti savo statusą ar pasitikėjimą savimi. Ne mažiau svarbi ir aistra išskirtiniams automobiliams, hobiai, domėjimosi sritis, nes ne vienas automanas svajoja surinkti savo autentišką automobilių kolekciją. Kad ir koks yra pasaulyje brangiausias automobilis, jeigu jis dulkes rinks kolekcijoje, praras pusę savo žavesio. Ištroškusiems išmėginti visas automobilių galimybęs turėtų patikti ralio automobilio vairavimas su šios srities čempionais. Toliau nuo prabangos, tačiau arčiau nepamirštamų nuotykių ir įspūdžių!

Ar brangiausių pasaulyje automobilių savininkai iš tiesų juos vairuoja?

superautomobiliai

Nuo pat automobilių eros pradžios prabangūs automobiliai visada buvo siejami su turtingais ir garsiais asmenimis. Nesvarbu, ar tai būtų Holivudo žvaigždės, garsūs sportininkai, monarchai ar valstybių vadovai, automobilių kolekcijos yra neatsiejama įvaizdžio dalis ir tikras ženklas, kad konkretus žmogus turi išlavintą skonį, kai kalbama apie prestižinius automobilius. Vieni mėgaujasi juos vairuodami patys, kiti turi asmeninius vairuotojus patys taip niekada ir nesėdėję už jų vairo. Yra ir trečia brangiausių automobilių pasaulyje savininkų grupė – tai kolekcionieriai. Jų brangieji eksponatai miesto gatvių taip niekada ir nepasiekia. Vienas brangiausių automobilių kolekcijas gali išvysti ir visi norintys, tačiau kitos kolekcijos yra slaptos, jų sudėtį lieka tik įsivaizduoti.

Kiek daugiausiai buvo sumokėta už automobilį Lietuvoje?

Lietuvos gatvėmis, pagal 2021 metų duomenis, važinėja ne vienas itin prestižinis automobilis.  Brangiausias automobilis Lietuvoje, kurį įsigijo juridinis asmuo, kainavo 567 980 eurų – tokios sumos vertas „Audi A8“. Už 373 183,36 eurus įsigytas „Rolls-Royce Cullinan“, kiek mažesnė suma atseikėta už „Bentley Continental GT Speed“ – apie 320 tūkstančių. Tarp fizinių asmenų brangiausi nupirkti automobiliai buvo „Rolls-Royce Cullinan“, „Lamborghini Urus“, „Porsche 911 Turbo S“, „Ferrari 812 Superfast“ ir „Bentley Bentayga V8“. Šių automobilių kainos neskelbiamos, tačiau, priklausomai nuo automobilio prekės ženklo, gali kainuoti nuo 200 tūkstančių iki pusės milijono dolerių. Vis tik, nebūtina mokėti tokių sumų už galimybę skrosti miesto gatves akį traukiančių automobiliu – vairavimo malonumą patirti padės automobilių nuoma, kuri leis pasimatuoti trokštamus modelius.

Comments

comments