Maudyk bangas: smagiausios vandens pramogos

Kol Lietuvą lepina vasariški karščiai, turbūt daugelis iš mūsų bent savaitgaliais stengiasi ištrūkti prie vandens telkinių, kur laisvalaikis su artimaisiais – neatsiejamas puikios vasaros komponentas.

Vasara toks jau metas, kuomet norime kuo daugiau pamatyti, paragauti, išmėginti ir patirti. Pramogaudami pasisemiame gerų emocijų, patiriame smagių nuotykių ir sielos kerteles užpildome neišdildomais įspūdžiais.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai tikriausiai pritars, jog nėra nieko malonesnio, kai po smagiai praleistos dienos paširdžiuose vis dar tvinksi adrenalinas, kūną lengvai maudžia nuovargis, o akys ir šypsena tiesiog spindi gyvenimo džiaugsmu. Pažįstamas jausmas? Ar šią vasarą tai jau patyrėte? Jei ne, turime Jums džiugią žinią – vasara dar nesibaigė, ir truputį paskubėję dar tikrai spėsite pasimėgauti smagiausiomis vandens pramogomis.

iStock_000015233865Medium

 Vandenlentės

Vandenlentės (angl. Wakeboarding) – sportas, apjungiantis vandens slidžių, banglenčių ir snieglenčių sporto elementus. Manoma, kad šis sportas buvo sugalvotas, bandant išvaduoti banglentininkus nuo nuobodulio, esant ramiai jūrai ir laukiant bangų. Vandenlenčių sporto esmė – čiuožimas lygiu vandens paviršiumi, tempiant kateriui. Trasoje dažnai įrengiama tramplynų, kuriuose, priklausomai nuo savo fizinio pasirengimo ir turimų įgūdžių, galite pakilti į orą, atlikti įvairiausių triukų. Šiuo metu Lietuvoje jaučiamas spartus vandenlenčių sporto populiarumo augimas, tad ši pramoga pradžiugins bet kurį ekstremalaus sporto gerbėją.

iStock_000004284994MediumJėgos aitvarai

Jėgos aitvarai (angl. Kiteboarding arba Kitesurfing) – ekstremali sporto šaka, pasaulyje sužavėjusi tūkstančius vandens mėgėjų. Tai pramoga, kurioje vandens paviršius skrodžiamas stovint ant specialios lentos, pasikinkius vėjo jėgą aitvaru. Norint užsiimti šiuo sportu, Jums reikės lentos, vairo su stropomis, trapecijos, pačio aitvaro ir žinoma vėjo. Galime pasidžiaugti, kad dėkinga Lietuvos geografinė padėtis leidžia mums užsiimti jėgos aitvarų sportu pajūryje ir pamaryje, o žiemą, vandenlentę pakeitus snieglente, galime išnaudoti užšalusį ežerų paviršių panašiam sportui (angl. Snowkiting). Jeigu dar neišbandėte šios pramogos, šią vasarą dar tikrai spėsite tai padaryti!

fun and adventure with the kite and boardBaidarės ir kanojos

Plaukimo Lietuvos upėmis baidarėmis ir kanojomis plačiai pristatinėti turbūt nereikia. Tai jau seniai įtraukta į daugelio lietuviškos vasaros tradicijų sąrašus. Ši pramoga neabeotinai mėgstama dėl jos universalumo. Juk visai nesvarbu, kokio amžiaus ar kokio fizinio pasirengimo lygio esate, Lietuvoje yra tiek upių, kad tikrai kievienas išsirinksite sau tinkamiausią. Džiugu, kad pastaraisiais metais vis daugiau žmonių atranda baidares ne tik kaip aktyvią savaitgalio pramogą, bet ir kaip malonią fizinę veiklą po dienos darbų. Plaukimas Vilnele jau pats savaime žada įspūdžių puokštę, o jeigu jis dar ir naktinis – ekstremalūs pojūčiai garantuoti. Norintys kiek ramesnio pasiplaukiojimo turėtų nelikti abejingi plaukimui Nerimi. Juk ne kasdien į savo miestą pažiūri kitu kampu.

iStock_000009350364SmallVasara per kalendorių pasišokinėdama šuoliuoja. Išnaudokite paskutines šiltas savaites prasmingai. Pasisemkite naujų potyrių ir nepamirštamų įspūdžių, kurie džiugins Jus ir Jūsų artimuosiu dar ilgai. Daugiau laisvalaikio idėjų rasite apsilankę vandens pramogų skiltyje.

Comments

comments