Kaip geriau vairuoti ir labiau pasitikėti savimi? Siūlome kur ir kaip treniruotis

Automobilio vairavimas yra gebėjimas, suteikiantis didesnį mobilumą ir savarankiškumą. Vairavimo pažymėjimas dažnai naudingas darbe ir suteikia daugiau galimybių kontroliuoti savo keliones. Kaip nebijoti vairuoti automobilį ir būti geru vairuotoju? Pateikiame patarimus, kaip geriau vairuoti, kurie bus naudingi visiems – nesvarbu, kiek metų patirties prie vairo turite! 

Kas ir kodėl abejoja savo, kaip vairuotojo, įgūdžiais?

Nauji vairuotojai, kątik įgiję vairuotojo pažymėjimą, dažniausiai abejoja savo, kaip vairuotojo, gebėjimais. Jie neturi patirties, niekada nevažinėjo vieni, todėl tai gali padidinti abejones savo įgūdžiais. Nežinomybę gali pajusti ir vairuotojai, kurie jau daug metų turi teises, tačiau ilgą laiką nevairavo automobilio. Pasikeitusios taisyklės, naujas automobilis, sunkumai siekiant susikaupti – baimės priežasčių gali būti daug ir įvairių. Patyrusieji eismo įvykį taip pat gali suabejoti savo vairuotojo gebėjimais. Tai padidina jų nepasitikėjimą savimi, ypač jeigu jie buvo atsakingi už tą eismo įvykį. 

Nepasitikėjimas savimi taip pat gali atsirasti dėl žemos savivertės. Akimirka, kuomet įgausite daugiau pasitikėjimo savimi, suteiks jums ir daug pasitenkinimo savo vairavimo gebėjimais. Pažvelkite į mūsų patarimus apie tai, kaip geriau vairuoti. Jie padės nebijoti vairuoti automobilio! Baimė vairuoti automobilį – jausmas, lydintis ne vieną vairuotoją. Supraskite, kad esate ne vieni, turintys tokią baimę. Su ja verta kovoti ir užtikrinti saugumą kelyje – ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. 

Kaip nugalėti baimę ir nebijoti vairuoti automobilio?

Nėra nieko blogo, jei bijote vairuoti! Jeigu jau išlaikėte vairavimo egzaminą, prisiminkite, kad galite vairuoti. Ne veltui rankose turite vairuotojo pažymėjimą!

Jei esate pradedantysis vairuotojas, tikriausiai neturite daug patirties, išskyrus vairavimą su instruktoriumi ar prižiūrint atitinkamą vairuotojo stažą turinčiam artimajam. Esant tokiai situacijai, svarbiausia važinėtis kuo dažniau. Tai galite padaryti su patyrusiu vairuotoju šalia – galbūt tai suteiks pasitikėjimo savo jėgomis, kai šalia sėdės kas nors, kuo pasitikite. Nusistatykite keletą pagrindinių taisyklių – jei norite patarimo, jo paprašyti galite artimo žmogaus. Jei pastebėjimai jums nepadeda, paprašykite keleivio santūrumo arba kuo dažniau važinėkitės vienumoje. 

Kaip nebijoti vairuoti automobilį ir ką geriausia daryti?

  • Nevenkite važiuoti, tai tik didina baimę,
  • nelenkite kitų automobilių, be reikalo neįsibėgėkite; 
  • visada signalizuokite apie savo ketinimus kelyje; 
  • važiuokite vietose, kuriose yra mažiau eismo;
  • suplanuokite savo maršrutą; 
  • klausykitės atpalaiduojančios muzikos.

Jeigu nevairavote metų metus – pagalvokite apie papildomus pasivažinėjimus ar kursus. Esant situacijai, kai baimė jus paralyžiuoja taip, kad net negalite pajudėti iš aikštelės, pagalvokite apie psichologo konsultaciją. Panika, nerimas ir baimė vairuoti automobilį vadinama amaksofobija. Specialistas padės nustatyti problemą. Jis dirbs su jumis pozityviai, parodys savikontrolės metodus ir atskleis metodus, kaip susidoroti su šia baime. Tikimės, kad atradote būtų, kaip įveikti vairavimo baimę ir žinote, kur kreiptis, kai sunku savarankiškai išspręsti šią problemą. 

Baimės įveikimas suteiks didelį pasitikėjimą savimi ir leis mėgautis automobilio vairavimu. Vairavimas jums nebekels tiek sunkumų, kiek anksčiau. Nepamirškite, kad visada puiki idėja susiduriant su tokia baime vairavimo pamokų kuponas, kuris suteiks naudingų žinių ir įtikins, kad vairavimas gali kelti teigiamas emocijas. Vairavimo baimę galima įveikti įvairiais būdais! 

Kaip būti geru vairuotoju – pagrindiniai principai

Būkite tikri, bet nebūkite drąsūs. Svarbiausia – greitos reakcijos įgūdžiai, o ne važiavimas dideliu greičiu dėl pramogos. Niekada nesipuikuokite – tai nieko gero nežada.

Laikykitės ne tik galiojančių eismo taisyklių, bet ir stebėkite esamą situaciją. Esant blogoms oro sąlygoms sumažinkite greitį. Nesiartinkite prie nestabiliai važiuojančio vairuotojo. Reaguokite, kai įtariate, kad prieš jus važiuoja neblaivus vairuotojas. 

Sutelkite dėmesį į vairavimą, o ne į žinučių rašymą. Nustokite vairuoti, kai esate pavargę ar blogai nusiteikę. Dažnai savijauta neigiamai veikia mūsų susikaupimą ir gebėjimą reaguoti į netikėtas situacijas. Be to, nepersistenkite su garsia muzika!

Tobulinkite savo įgūdžius. Skaitykite straipsnius apie naujus reglamentus, dalyvaukite mokymo kursuose. Niekada nebūkite įsitikinę, kad žinote viską ir atminkite, kad negalite numatyti, kaip tam tikroje situacijoje reaguos kitas vairuotojas. 

Gerbkite kitus vairuotojus ir eismo dalyvius (įskaitant pėsčiuosius, dviratininkus ir paspirtukininkus). Aiškiai išreikškite savo ketinimus. Būkite malonūs kitiems. Vargu ar yra nors vienas vairuotojas, kuris norėtų, kad ant jo būtų šaukiama ir keiksnojamasi, todėl to nedarykite ir jūs. Jei padarėte klaidą, mokykitės iš jos. 

Tai yra pagrindinės taisyklės, kaip gerai vairuoti ir jos galioja visiems – be išimties. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip tapti dar geresniu vairuotoju! 

Kaip tapti geresniu vairuotoju? Idėjos, kaip patobulinti vairavimo techniką

Norint tapti geresniu vairuotoju, verta tobulinti savo vairavimo įgūdžius įvairiomis kelio sąlygomis (taip pat ir ekstremaliose situacijose).

Nemažai vairuotojų nesugeba užimti teisingos pozicijos įlipant į automobilį, o tai yra labai svarbus saugumo elementas. Verta tai žinoti ir išsiaiškinti, kaip iš tiesų taisyklingai sėdėti, laikyti rankas, susireguliuoti sėdynę, vairą ir veidrodėlius.

Kaip būti geru vairuotoju? Jei gerai pažįstate savo automobilį – jo galimybes, privalumus ir trūkumus, būsite daug geresnis vairuotojas!

Sužinokite, kaip taisyklingai laikyti rankas ant vairo. Dažnai paaiškėja, kad vairuotojai tai daro neteisingai! Kai kuriems tai gali būti didžiulė staigmena. Laikykite rankas ant vairo iki pusės aukštyn, o sukdamiesi pasistenkite nesukryžiuoti rankų (tik staigių manevrų atveju). Ir tai dar ne viskas!

Į tai, kaip tobulinti automobilio vairavimo įgūdžius, turėtų atsižvelgti kiekvienas vairuotojas – net ir tas, kuris daug metų vairuoja automobilį ir mano žinąs viską. Vairavimo kursų kuponas – tai puiki dovana, leidžianti vairuotojui sužinoti apie tuos vairavimo aspektus, apie kuriuos niekas anksčiau jam net neužsiminė. Niekada negali žinoti, kas laukia kelyje, todėl verta būti pasiruošus kiekvienai situacijai.

Tobulinti vairavimą pas profesionalus – puiki idėja dovanai tiems, kurie iki nepasitiki savo įgūdžiais, nori „atšviežinti“ žinias ir jas pritaikyti praktiškai. Net ir labiausiai patyręs vairuotojas iš tokių mokymų įgis ką nors vertingo!

Ar galima praktikuoti vairavimą be vairuotojo pažymėjimo?

Kur galima išmokti vairuoti automobilį? Vienintelis saugus ir legalus sprendimas – prisijungti prie vairuotojo kursų. Vairuoti dviratį galima ir be jokio pažymėjimo, žinoma tik sulaukus 14 metų (išklausius kursą ir turint pažymėjimą – nuo 12 metų). 

Taigi, jūs jau žinote, kaip įveikti vairavimo baimę ir kaip geriau vairuoti! Nesigėdykite prašyti pagalbos, jei jums pačiam sunku kovoti su savo baime! 

Comments

comments