Kuo mus žavi Lietuvos pajūris?

Nors daugelis žvalgosi egzotikos ir dar neatrastų kraštų, grįžę mes vis tiek pripažįstame, jog Lietuva ir jos žalios laukymės bei miškingas kraštovaizdis yra užburiantis ir tikrai gali lygiuotis su kitomis, ypatinga gamta apdovanotomis, šalimis. Tiek žiemą, tiek vasarą daugelis lietuvių ir užsieniečių plūsta į mūsų jaukų ir širdžiai mielą pajūrį. Ką veikti, kuo būtina pasigrožėti ir kas niekada neatsibos atvykus bent savaitgalio poilsiui prie Baltijos jūros?

Klaipėda – uostamiestis, kuris visada gyvas

Klaipėda labai išsiskiria iš kitų Lietuvos miestų savo architektūra, kuriai didelę žymę paliko Vokietija. Galbūt dėl to, o galbūt ir dėl vis girdimo jūros ošimo, klaipėdiečiai – ramūs žvejai, o miestas jaukus ir pilnas aktyvių ir laimingų žmonių. Ką veikti Klaipėdoje? Atvykę į uostamiestį paslampinėkite siauromis gatvelėmis, paragaukite ką tik išrūkytos žuvies. Pažinčiai su miestu tiks ir elektrinis paspirtukas – turbūt vienas smagiausių būdų ne tik susipažinti su miestu, bet ir smagiai praleisti popietę. O nakvynę puikiai praleisite tobuloje vietoje įsikūrusiame, Klaipėdos simboliu tapusiame viešbutyje – „Old Mill Hotel“.

Klaipeda

Ką veikti Palangoje?

Į Palangą dauguma keliauja tiesiog atsipūsti nuo rūpesčių, o ypatingai vasarą, poilsis Palangoje dažniausiai vyksta populiariausiame Lietuvos pliaže. Apsistoję Palangoje, būtinai aplankykite miesto įžymybes, paskanaukite garsiojoje „Žuvinėje“ ir pasimėgaukite jūros ošimu, kuri visai čia pat. Jei norite aktyvaus poilsio ir pamėginti pažaboti nuožmiąją jūrą – pasimėgaukite irklenčių pasiplaukiojimu ar pagaukite vėją su jėgos aitvaru Palangos paplūdimyje. Apžiūrėti gražiausias krašto apylinkes galite ir visai šalia Palangos įsikūrusiame jojimo klube „Ties Baltija“ ir apsistoti garsiajame „Atostogų parke“, kuriame gausybė baseinų, o nuostabi gamta aplink leidžia mėgautis nerūpestingu poilsiu. Viešbučiai Palangoje – dar viena priežastis, dėl kurios verta keliauti iki pajūrio. Baseinai, procedūros ir gaivus oras, kuris paverčia nakvynę Palangoje tikru atsipalaidavimu.

palanga

Kuršių Nerija – paslaptingas ir gaivus atotrūkis

Jei norime iš tiesų pailsėti nuo miesto šurmulio ir pasilepinti saulės voniomis ar gaiviu oru – vos per keliolika minučių su keltu persikelkite į Smiltynę, o čia – nesibaigiantys švelnaus smėlio paplūdimiai,  jūrų muziejus, Negyvosios kopos ir maži bei jaukūs miesteliai. Būdami Neringoje, būtinai veikite ką nors aktyvaus: važinėkite dviračiais, išmėginkite žygį su elektrinėmis riedlentėmis arba plaukite kanoja prie Negyvosios kopos. O visa tai finišuokite pasitikdami saulėlydį Nidos paplūdimiuose. Jei Nidoje apsistoti neketinate – pasimėgaukite dienos išvyka su laivu, gražiausias vietas stebėsite iš laivo denio.

nida

Poilsis prie jūros – laikas, kuriuo gali pasimėgauti kiekvienas. Saulės vonios, svaikatinimo procedūros, skanus maistas, aktyviai praleistas laikas ar tiesiog nerūpestingas atsipalaidavimas. Bet kokiu atveju laisvalaikis pajūryje bus smagus, įsimintinas ir malonus. Pasimėgaukite maloniu poilsiu kartu su šeima ar draugų kompanija!

Comments

comments