Dovanos senjorams: mažiau praktiškumo – daugiau naujų potyrių

Nustebinti vyresnio amžiaus žmogų – nelengva užduotis. Atrodo, per šešiasdešimt ar daugiau metų, jau dovanota visko. Tuomet sukame galvą, kokia staigmena galėtų tapti originalesniu dėmesio parodymo ženklu, bet dažnai pritrūkus idėjų, į dovanų maišelį vėl dedame arbatas, vitaminus, šlepetes ar kitus praktiškumu pasižyminčius daiktus. Tik, deja, tas praktiškumas ne visada džiugina, ypač jei ilgą laiką gaunamos tik tokio pobūdžio dovanos. Tad šį kartą siūlome senelius, garbaus amžiaus giminaičius ar draugus nustebinti naujais potyriais ir pristatome keletą puikių dovanų idėjų, kurios tiks tiek ypatingai šventei, tiek netikėtai pradžiuginti be jokios progos.

Poilsis su nakvyne – viena populiariausių, bet kokiai progai tinkančių dovanų. Tačiau populiarumas anaiptol nereiškia, kad tokia dovana jau tapusi banali. Palepinti senjorus poilsiu galite tiek gerai žinomuose Druskininkų kurorto viešbučiuose „Europa Royale“ ar „Pušynas“, tiek unikalumu išsiskiriančiose vietose, kaip Pakruojo dvaras, prabangi sodyba „Medžiotojų sostinė“ ar istorinė vila „Vila Komoda“. Apsistoję Druskininkų kurorte, senjorai galės mėgautis miškų ramybe, tyru oru, procedūromis, gardžiomis vakarienėmis ir kitais viešbučių teikiamais privalumais. O jeigu padovanosite galimybę atsipalaiduoti „Pakruojo dvare“ ar kitose autentiškumu pasižyminčiose vietose, jūsų brangius vyresnio amžiaus žmonės apžavės išskirtiniai statiniai ir ypatinga atmosfera. Atitrūkti nuo kasdienės rutinos ir nors trumpam pakeisti aplinką – puiki dovana močiutei ir seneliui bei kitiems garbaus amžiaus artimiesiems. Daugiau poilsio su nakvyne pasiūlymų rasite ČIA.

Dar vienas būdas pradžiuginti vyresnio amžiaus artimąjį – padovanoti naujus gurmaniškus potyrius. Maisto skonių yra labai daug ir įvairių, tad neabejotinai yra tokių, kurių dar nėra tekę ragauti būsimam dovanos gavėjui. Atrasti netikėtus skonius, degustuojant penkių patiekalų vakarienę, siūlo restoranas „Daugirdas“, patirti ypatingą kiniškos arbatos pažinimo ritualą kviečia „Arbatos klajūnai“, galimybę pajusti Renesanso epochos dvasią ir susipažinti su viduramžių valgymo tradicijomis suteikia Norviliškių pilis, o iš natūralių ingredientų pagamintais gardėsiais maloniai vaišina jauki desertinė „Fionos Cukrainė“, įsikūrusi pačioje sostinės širdyje. Saldi popietė ar gardus bei akiratį praplečiantis vakaras – tai, kas ilgam išliks atmintyje. Daugiau dovanų, kupinų neragautų skonių ir negirdėtų istorinių įdomybių, rasite ČIA.

Pramogos gryname ore – taip pat puiki idėja, ypač norint atsižvelgti į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos. Dovanokite apžvalginę kelionę pramoginiu laivu Trakuose, kurios metu senjorai galės grožėtis nuostabia Galvės ežero panorama ir iš arčiau susipažinti su Trakų istorija. Dar vienas būdas pasigėrėti Trakų apylinkėmis – romantiškas plaukimas jachta saulėlydžio atspindžių fone. Romantiškų akimirkų gamtos apsuptyje kviečia patirti ir sporto klubas „Origonas“, kuris siūlo praleisti nepamirštamą popietę, jodinėjant žirgais Anykščių apylinkėse. Pasidžiaugti žirgų draugija siūlo ir „Žiegždrių žirgynas“, kviečiantis patirti tikrą laisvės pojūtį ir paganyti akis į kerinčius Kauno marių pakrantės vaizdus. Tokios staigmenos, kitaip nei materialūs daiktai, suteiks senjorams ilgai atmintyje išliekančius, širdį šildančius prisiminimus. Daugiau panašių pramogų rasite ČIA.

Jeigu dėl minėtos pandemijos ar tolimesnės išvykos susiorganizavimo sudėtingumo nesinori įteikti tokio siurprizo, kuris įpareigotų senjorą vykti iš namų – dovanokite naujus potyrius namuose. Pavyzdžiui, gurmaniška kelionė galima ir neišėjus iš namų – „Bajorkiemis“ sertifikuotus Kulinarijos paveldo fondo patiekalus pristatys tiesiai į namus arba senjorai patys savo rankomis galės pasigaminti restorano lygio patiekalus, jeigu padovanosite maisto produktų su receptais pristatymą į namus. Norint praskaidrinti kasdienybę ir išvaikyti nuobodulį senjoro namuose, taip pat neprašausite pro šalį padovanoję kūrybiškus atradimus. Tapybos studija „Dvi taurės meno“ kviečia išbandyti tapybos meną neišėjus iš namų. Jūsų senelis, močiutė ar kitas brangus vyresnio amžiaus žmogus gaus visą reikiamą tapybos rinkinį ir video medžiagą, kurioje bus aiškiai ir detaliai rodoma, kaip nutapyti pasirinktą paveikslą. Dar vienas atradimų ir įkvėpimo šaltinis – „Audioteka Go5“ audioknygų paketas audioteka.lt platformoje. Čia galima rasti nuo grožinės ar rimtosios literatūros, iki verslo ar asmeninio tobulėjimo audioknygų. Žinoma, prieš perkant šias meno ir literatūros pažinimo dovanas, įsitikinkite, kad staigmenos gavėjas namuose turės reikiamą įrangą – internetą bei išmanųjį telefoną. Daugiau įspūdžių namuose pasiūlymų rasite ČIA.

Nesvarbu, ar ieškote dovanos senjorui jubiliejaus, ar mažiau iškilminga proga, nepamirškite, kad įvairios laisvalaikio pramogos suteikia teigiamų emocijų, kurios įkvepia, gerina nuotaiką ir skatina veikti. Tikimės, kad šios dovanų idėjos jums pravers, ieškant originalesnės, ne tik praktiškumu pasižyminčios dovanos seneliams, vyresniems tėvams ar draugams. Paįvairinkite senjorų kasdienybę naujais potyriais!

Comments

comments