6 nepamirštamos dovanos mamos dienos proga

Atrodo, kad kiekvienais metais nustebinti mamą darosi vis sunkiau. Ir šįkart ne kitaip – kaip parodyti meilę, šilumą, dėkingumą? Jausmų į dėžutę nesuvyniosime. Tad parduotuvės sudarinėja dovanų sąrašus, o mes laužome galvą blaškydamiesi po vitrinas. Tačiau dažnas iš mūsų pamirštame, kad brangiausia ir geriausia dovana mamos dienos proga – tai laikas su vaikais – mumis.

mamos-diena-svente


Bet kaip tą laiką padovanoti? „Laisvalaikio Dovanos“ komanda skyrė popietę kūrybai galvodami, ką padovanoti mamai, turint tiek santūrų, tiek didesnį biudžetą, ar visai jo neturint. Laikas nepraėjo veltui! Štai mūsų idėjos mamos dienai:

1. SPA ritualai kartu su mama
Kone kiekvienos mamos gyvenime būna akimirkų, kai prislegia rūpesčiai, darbas, namų ruoša ir nuolatinis bėgimas, nuo kurių norisi pasprukti. O jeigu bent dienai nuo rutinos pabėgsite kartu? Čia ribų nėra: priklausomai nuo biudžeto, galite dovanoti nakvynę jaukiame viešbutyje atitrūkstant nuo šurmulio arba išsirinkti tą pačią atpalaiduojančią procedūrą (kūno šveitimą, masažą) ir vėliau pasidalinti įspūdžiais.

Alternatyva: arbatos popietė ir asmeninis SPA priemonių rinkinys, o gal net rankų darbo vonios
druska? Tikrai ne kiekvienas gali įpirkti SPA procedūras, bet tai nereiškia, kad atpalaiduojančios mamos dienos dovanos – misija neįmanoma. Jūs ją pažįstate geriau nei kas kitas, tad išrinkite mėgstamo kvapo kūno aliejų, šveitiklį ar kremą, supakuokite ir pasikvieskite ramiai arbatos ir saldžių užkandžių popietei. O jeigu norite dar labiau sušildyti mamos širdį, padovanokite jai savo rankų darbo vonios druską. Jums reikės tik stambios jūros druskos ir kelių lašelių pasirinkto eterinio aliejaus. Kaip gaminti? Suberkite druską į vandenį, įlašinkite kelis lašus aliejaus ir išmaišykite. Voilà – druską suberkite į indą ir apriškite kaspinėliu!

mamos-diena1

2. Fotosesija su šeima
Kada paskutinį kartą pasidarėte nuotrauką kartu su visa šeima? O gal tokios visai neturite? Nors ne visos mamos pasako garsiai, bet ne viena slapta svajoja apie profesionalią šeimos nuotrauką, kurią galėtų pasikabinti gerai matomoje vietoje. Net jei kamerų blykstės jus verčia jaustis nejaukiai, su šeimyna juk nėra ko jaudintis. Nemokama alternatyva: rankų darbo dovana mamai – nuotraukų koliažas Tikrai turite ne vieną nuotrauką iš vaikystės, dulkančią seniai nebevartomuose albumuose. Surinkite brangiausias akimirkas, išryškinkite keletą naujausių fotografijų, sudėliokite iš jų koliažą ir įrėminkite. Jeigu netrūksta kūrybos, paveikslą paįvairinkite šalia nuotraukų užrašydami linkėjimus mamai.

Nuotrauka iš nemokamo šaltinio.

Nuotrauka iš nemokamo šaltinio.

Klausimas „ką dovanoti mamai“ vis dar atrodo neatsakytas? Žvelkime toliau.
Daugiau dovanų idėjų mamai

3. Jaukus ir prasmingas vakaras koncerte ar spektaklyje. O vėliau kavos restorane? Nuo rutinos padeda pabėgti ne tik SPA procedūros, bet ir mėgstama veikla, kuriai nerandame laiko. Pasikvieskite mamą į jos mėgstamos muzikos koncertą ar spektaklį. Jeigu pažįstate ją kaip savo rankos pirštus, bilietais galite pasirūpinti iš anksto. Bet jei dvejojate, visada galite padovanoti kuponą į pasirinktą teatrą ir pažadėti kavos įspūdžiams aptarti.

mamos-diena3

4. Tiesiai iš širdies – trumpų žinučių dėžutė „Mama, aš tave myliu, nes“ Per retai mylimiems žmonėms pasakome, kokie jie mums brangūs ir kodėl. Dar viena ypač šilta dovana motinos dienos proga – priminimai, kodėl ji tokia svarbi. Užrašykite viską, kas šauna į galvą ir sudėkite į dėžutę – tikra meilės lobių skrynia mamai.

Keletas idėjų, ką galima užrašyti, kad užsikabintumėte: „Myliu tave, mama. Jei ne tu, pamesčiau pusę savo gyvenimo.“, „Mama, tu nuostabi, nes tiki manimi, kai daugiau niekas netiki“, „Mama, dar niekas neiškepė man skanesnių blynų nei tu. Myliu.“, „Mama, aš tave myliu, nes tu palaikai ir gerbi mano sprendimus, net kai jie sumauti“ ir t.t.

5. Kitoks laisvalaikis dviese: joga, juvelyrika, uogavimas ir kita

Visas minėtas dovanas mamos dienos proga jau kažkada išbandėte? O jeigu šįkart kartu apsilankytumėte jogos užsiėmime, kur išmoktumėte nurimti ir atsipalaiduoti? Pagalvokite apie savo mamos būdą ir kuo ji norėtų užsiimti. Galbūt ji turi pomėgių, kuriems niekada nesiryžo? Pavyzdžiui, tapyba, juvelyrika, keramika, makiažo ar net užsienio kalbų kursai?

mamos-diena4

6. Diena, kai nereikia apie nieką galvoti
Visi kartais norime laisvadienių nuo visko: darbo, tvarkymosi, maisto ruošimo ar tiesiog namų. Dabar jūsų proga šią prabangą padovanoti mamai. Iš anksto sutvarkykite namus, pasirūpinkite mažaisiais broliais ar seserimis, paruoškite maistingus pusryčius ir kartu su jais įteikite jai „bilietą“ nuo rutinos, o vakarui palikite staigmeną – vakarienę dar neišbandytame restorane ar netikėtą ir įdomią degustaciją. Na o jei manote, kad mamos gyvenime jau pritrūko naujų potyrių, padovanokite jai vieną tokių – vakarienę visiškoje tamsoje. Pažadam, jog tai įdomi patirtis kiekvienam: nematydami patiekalų turėsite įjungti visas savo jusles, kurios tamsoje tampa daug aktyvesnėmis.

mamos-diena5

Ką bepasirinksite, prisiminkite, kad geriausia dovana mamai – tai jūsų laikas ir dėmesys. Joks
papuošalas, šalikas ar kitas daiktas nepranoks kartu praleistų akimirkų.
Daugiau dovanų idėjų mamai

Comments

comments