Tankodrome – galimybė pačiam vairuoti šarvuotį

Netoli Vilniaus įkurtas pirmasis tankodromas Baltijos šalyse. Pirmieji tankodromo eksponatai – du šarvuočiai FV432, kuriais galima ne tik pasivažinėti, bet ir pačiam sėsti prie jų vairalazdžių. Visi tankodromo pasiūlymai čia >

IMG_7151


Kariniai šarvuočiai FV432, dar kitaip vadinami „karo taksi“, į tankodromą atvežti iš Didžiosios Britanijos. 1976 metais pagaminti šarvuočiai, kuriuos galės išbandyti tankodromo lankytojai, buvo naudojami taikos palaikymo misijose Afganistane ir Irake. Kaip lengvąją karinę techniką juos iki šiol naudoja Didžiosios Britanijos, Indijos ir kitų šalių ginkluotosios pajėgos.

Vienu metu šarvuočiu FV432 gali važiuoti iki 12 žmonių. Karinių veiksmų metu juo paprastai važiuoja vairuotojas – mechanikas, kariuomenės vadas ir 10 karių. Pasak tankodromo įkūrėjo N. Stankaus, norintys patys vairuoti karinį šarvuoti, privalės išklausyti maždaug valandos trukmės mokymus.

„Skirtingai nei amerikietiški šarvuočiai, šie pagaminti iš plieno, todėl yra gerokai sunkesni. Vairuojant beveik 15 tonų sveriančią karinę techniką, sunkiausia yra priprasti prie jo gabaritų. Vairavimą šiek tiek palengvina tai, kad šarvuotyje įmontuota automatinė greičio dėžė, todėl nereikia perjunginėti pavarų ar stebėti tepalų lygio“, – pasakoja  tankodromo sumanytojas.

Anot jo, tankodromas nuolat bus pildomas įvairiomis karinėmis transporto priemonėmis bei technika, o ilgainiui taps nedideliu kariniu miesteliu. Tikimąsi jau kitąmet įsigyti ir rusišką tanką T55.

Pirmasis tankodromas Baltijos šalyse įkurtas netoli Vilniaus, 23-ajame automagistralės Vilnius – Kaunas kilometre (šalia Karališkosios senosios kibininės). Planuojama, kad jis veiks visais metų laikais.

Comments

comments