Šuoliui parašiutu – daugiau nei 200 metų!

Šuolis parašiutu – vienas mėgstamiausių viso pasaulio ekstremalų užsiėmimų. Šiandien pirmasis šuolis parašiutu švenčia savo 216-ąją sukaktį, tad šia proga kviečiame Jus apie šį unikalų užsiėmimą sužinoti šiek tiek daugiau.

shutterstock_1784175
Pirmojo šuolio istorija

.

Šuolio parašiutu išradėjas – prancūzų oreivis André-Jacques Garnerin. Didžiąją gyvenimo dalį jis domėjosi oro balionais, su jais dirbo, atlikinėjo demonstracinius skrydžius Monceau parke Paryžiuje. Šį parką jis vėliau pasirinko ir kaip nusileidimo vietą pirmajam šuoliui parašiutu.

Nuotrauka iš Rachelinparis.wordpress.com

Paminklas pirmojo šuolio parašiutu nusileidimo vietoje
(nuotrauka iš Rachelinparis.wordpress.com)

André-Jacques Garnerin eksperimentavo parašiutų srityje ir pirmąjį savo šuolį atliko 1797-ųjų spalio 22-ąją. Garnerin šoko iš oro baliono, pakilęs į maždaug kilometro aukštį. Parašiutas buvo pagamintas iš šilko, maždaug septynių metrų skersmens, o savo išvaizda jis priminė milžinišką skėtį. Nors ir šiek tiek „apdaužytas“, parašiutininkas nusileido saugiai ir toliau sėkmingai tęsė savo eksperimentus. Po poros metų jo žmona Jeanne Geneviève Labrosse tapo pirmąja moterimi parašiutininke, dar vėliau šiuo ekstremaliu sportu ėmė užsiiminėti ir jo dukterėčia. Pats parašiutų pradininkas atlikinėjo parodomuosius šuolius visoje Europoje, o kartą iššoko net iš beveik pustrečio kilometro aukščio.

.

Parašiutininkų rekordai

.

  • Aukščiausią šuolį parašiutu visai neseniai, 2012-aisiais atliko austras Felix Baumgartner. Jis šoko net iš 39 kilometrų aukščio!
  • 2012-aisiais metais užfiksuotas ir kitas rekordas – iš šešių lėktuvų iššokę 138 parašiutininkai suformavo didžiusią vertikalų derinį ore. Jų suformuota figūra – snaigė.
  • Vyriausias parašiutu iššokęs žmogus – 101-erių metų Mary Hardison iš JAV, jauniausias – ketverių metų Toni Stadler iš Pietų Afrikos.
  • Daugiausiai šuolių parašiutu pasaulyje atliko Don Kellner iš JAV. Jo rezultatas iš tiesų įspūdingas – daugiau nei 41 tūkstantis šuolių!

iStock_000011437470Medium

Susiviliojote ir patys išbandyti šią neeilinę pramogą? Kviečiame rinktis iš įvairiausių tipų šuolių parašiutu. Išdrįskite peržengti savo jėgų ribas!

Comments

comments