Kaip margučius nudažyti natūraliai?

Šiais laikais daugelis mūsų ima vis labiau susirūpinti dėl to, ką dedame į burną, o ypač tuomet, kai kalbama ir apie vaikus, tad svarbu, kokiais margučiais papuošime savo Velykų stalą. Parduotuvėse ir turgeliuose pardavinėjami dažai, žinoma, sukuria gražias ir ryškias spalvas, tačiau dažnai persigeria per lukštą, o dažų valgyti juk nenorime nė vienas. Yra daugybė paprastų ir natūralių būdų, kaip išmarginti kiaušinius, tad šiandien papasakosime apie natūralius dažymo būdus.

greenbabyguide.com nuotr

Greenbabyguide.com nuotr.

Dažomosios medžiagos

Iš natūralių ir visiškai kasdienių medžiagų galima išgauti gana plačią spalvų paletę:

 

  • Stipri juoda kava – ruda;
  • Mėlynės – levandų violetinė;
  • Geltonųjų svogūnų lukštai – auksinė;
  • Burokėlių sultys – rožinė;
  • Saldžiosios paprikos milteliai – raudona;
  • Raudonųjų vynuogių sultys – pilkai mėlyna;
  • Špinatai – žalia;
  • Raudonas vynas – purpurinė.

 

Kad natūralūs dažai padarytų poveikį, į litrą vandens su dažomiosiomis medžiagomis būtina įpilti du arbatinius šaukštelius acto. Kiaušinius verdant dažuose, spalvos bus ryškesnės, tačiau galima dažyti ir vėsiame vandenyje. Spalvos intensyvumas priklauso ir nuo dažomosios medžiagos kiekio. Beje, žinoma, ryškiau nusidažys kiaušiniai baltu lukštu.

 

Dažymo technikos

1. Dažymas svogūnų lukštuose:

Instructables.com nuotr.

Instructables.com nuotr.

Svogūnų lukštai – puiki priemonė sukurti ne tik spalvai, tačiau ir unikaliam ornamentui! Kiaušinį apvyniokite vandenyje išmirkytais svogūnų lukštais ir tvirtai apriškite kokia nors medžiaga (puikiai tinka senos pėdkelnės ar bet koks tinklelis), kad lukštai gerai prisispaustų. Kiaušinius galite virti vien tik lukštuose, tuomet jie bus tiesiog įvairių geltonos atspalvių, bet galite merkti ir į kitos spalvos dažus – tuomet kiaušiniai turės įvairių geltonų dėmelių.

 

2. Dažymas vašku:

Punchbowl.com nuotr.

Punchbowl.com nuotr.

Šiam dažymo būdui Jums reikės tikro vaško žvakės bei įrankio, su kuriuo būtų patogu ant kiaušinio piešti vašku. Paprastai toks įrankis gaminamas į patogų paimti pagaliuką ar nebereikalingą pieštuką įkalant vinuką. Tokius įrankius galima pasigaminti kelis, su skirtingo dydžio vinukų galvutėmis. Tuomet galvutė merkiama į šiltą vašką ir kiaušinis padengiamas norimais ornamentais. Kad tokie kiaušiniai atrodytų gražiai, nebūtina būti profesionalu – paprastais taškeliais ar linijomis marginti kiaušiniai paįvairins Jūsų velykinį stalą. Tiesa, dažant vašku, kiaušinius galima merkti tik į šiltus, bet ne karštus dažus – kitaip vaško ornamentų nebeliks.

 

3. Dažymas su augalų lapeliais:

Scissorsandspoons.com nuotr.

Scissorsandspoons.com nuotr.

Šis dažymo būdas labai panašus į dažymą su kiaušinio lukštais, tačiau šįkart ant margučio prilipinami norimi augalų žiedai ar lapai, ir tvirtai prispaudžiami tinkleliu – kad verdant „nenupauktų“ ir kad po jais nepatektų dažų. Toks dažymo būdas padės sukurti unikalius, pavasariškus margučius.

 

Daugiau žaismingų ir įdomių kiaušinių dekoravimo idėjų kviečiame pasisemti mūsų Pinterest albume „Velykų margučiai“:

marguciai

Jeigu Velykų proga ieškote ypatingos dovanos savo šeimai ar brangiems draugams, dovanokite jiems nepamirštamus pavasariškus įspūdžius:

 

Velykų dovanos

 

Comments

comments