Įdomūs faktai apie Mamas

Vos spėjome atšvęsti Velykas, o tuoj pat ateis ir dar viena graži šventė – Motinos diena. Šią dieną visi skubame pas savo mylimas mamas, kad padėkotume joms už rūpestį ir meilę. Motinos diena – viena populiariausių švenčių visame pasaulyje, tad šiandien šiek tiek daugiau papasakosime apie ją.

iStock_000011415839Small

Įdomūs faktai apie mamas

    • Pasaulyje yra apie 2 milijardus mamų;

 

    • Šiuolaikinės mamos pirmojo vaiko susilaukia vidutiniškai 25-erių ir augina vidutiniškai po 2 vaikus;

 

    • Mamai pakeisti vystyklą reikia apytiksliai 2 minučių ir 5 sekundžių, o tėtis su šia užduotimi susitvarko per 1 minutę ir 36 sekundes;

 

    • 88% atvejų skalbiniais namuose rūpinasi mama;

 

  • Daugiausiai vaikų pasaulyje pagimdė XVIII a. gyvenusi ponia Vasiljeva. Per 40 metų ji pagimdė 69 vaikus (16 kartų susilaukė dvynių, 7 kartus trynukų ir 4 kartus ketvertuko).shutterstock_75987316

Trumpai apie šventę

Motinos kultas buvo aukštinamas nuo pačių seniausių laikų – tūkstančius metų prieš mūsų erą pirmosios civilizacijos dedikavo šventes gyvybę nešančioms deivėms. Motinystės stebuklą garbino visos tautos, visos religijos. Europoje įsigalėjus krikščionybei, atsisakyta senųjų dievybių, tačiau motinystės ikona tapo Mergelė Marija. Tokios mamos dienos tradicijos, kokias turime šiandien, susiformavo XX a. pradžioje – viso pasaulio mamas sveikina bei lepina vyrai ir vaikai.

 

Motinos diena Lietuvoje oficialiai švenčiama nuo 1929-ųjų metų, tradiciškai ji minima pirmąjį gegužės sekmadienį, tačiau visame pasaulyje Motinos dienos datos skiriasi. Pavyzdžiui, Norvegijoje ši šventė minima antrąjį vasario sekmadienį, Rusijoje – paskutinį lapkričio sekmadienį, daugybė valstybių ją mini antrąjį gegužės sekmadienį.

 

Įtakingiausia šiuolaikinės Motinos dienos tradicijų skleidėja – JAV. Iš čia po visą pasaulį paplito atvirukų, saldainių dovanojimo mamai paprotys. Visame pasaulyje Motinos diena švenčiama panašiai – maži vaikai savo mamoms gamina įvairius rankdarbius, jau suaugę vaikai šią dieną stengiasi grįžti pas savo mamas net iš tolimiausių pasaulio kraštų, jas džiugina gėlėmis, šokoladu, įvairiomis didelėmis ir mažomis dovanomis. Tradiciškai žmonas – savo vaikų motinas – sveikina ir vyrai. Kadangi Motinos dieną daugelis supranta kaip progą mamai atsipūsti, todėl daugelis šeimų turi tradiciją šią dieną mamą vestis į restoraną arba šventinius pietus ar vakarienę namie pagaminti patiems.

 

Kad ir kuriame žemyne būtumėte, Motinos dienos esmė visur ta pati – pagerbti mamą ir padėkoti jai už suteiktą gyvybę ir nesibaigiantį rūpestį.

Thenextweb.com nuotr.

Thenextweb.com nuotr.

Ieškote originalios dovanos, kurią galėtumėte įteikti savo Mamai šios gražios šventės proga? Palepinkite ją karališku poilsiu ir suteikite nepamirštamų įspūdžių!

 

Mamos dienos dovanos

 

Comments

comments