Karantinas namuose: linksmos idėjos ką veikti

Būti namuose = sėdėti ant sofos ir maigyti televizoriaus pultelį? Tikrai ne! Nors karantino laikotarpiu privalome saugoti save ir aplinkinius, pristabdyti tam tikras mėgiamas veiklas, kartu tai pats laikas atrasti kažką naujo neišėjus iš namų. Dalinamės idėjomis, ką veikti, kaip paįvairinti ir paversti laiką namuose – įdomiu ir prasmingu laisvalaikiu.

1. Sportuojam po vieną, bet visi kartu

Šiuo laikotarpiu, kai tenka daug laiko praleisti nejudant – puikus metas iš naujo atrasti sportą namuose. Ir puikus metas būti kūrybišku! Neturite sportui reikalingų svarmenų? Pabandykite į ranką pasiimti keptuvę ar du pilnus buteliukus vandens – jie puikiai atstos svarmenis. Nesportuokite vieni – į kompaniją pasiimkite šeimos narius. Karantino laikotarpiu internete apstu nemokamų treniruočių, „Online“ transliacijų, kurių metu profesionalūs treneriai dalinasi nesudėtingais, bet efektyviais pratimais, kuriuos galite atlikti tiesiog namuose.

2. Pažadinkite vidinį šefą

Mėgstate gaminti, tačiau niekad tam nerasdavote laiko? Dabar puikus metas atrasti naujus receptus ir namiškius pradžiuginti kulinariniais šedevrais. Atsiverskite kulinarinę knygą, pasižvalgykite receptų idėjų internete ir atraskite dar vieną „firminį“ receptą.

3. Skirkite laiko sau

Nuolatinis skubėjimas, rutina ir darbų sūkurys dažnai neleidžia skirti laiko asmeniniam tobulėjimui. Dabar pats laikas palepinti save. Išbandykite „Online“ kursus, išmokite naują kalbą ar perskaitykite motyvuojančią knygą. Pasisemkite pozityvumo!

4. Rankdarbiai – ne tik senjorams

Kiekvienas turime skirtingų pomėgių ir dalykų, kurie mums atneša džiaugsmo, atpalaiduoja. Kada paskutinį kartą mėgavaisi savo hobiu? O galbūt dabar pats metas atrasti tai, kas leis atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius? Išbandykite tapybą, papuošalų gamybą, mezgimą, siuvinėjimą… Visiškai nesvarbu kokia menine veiklą užsiimsite – svarbu kad tai atneštų jums nors truputį džiaugsmo, kai aplink pilna nerimo ir įtampos.

5. Pasikraunam azarto?

Iš tolimiausio spintos kampo ištraukite ir iš naujo atraskite stalo žaidimus! Šaškės, šachmatai, kortos, o gal senas geras „Monopolis“ ar „Alias“? Pasikraukite teigiamų emocijų, pasukite galvą ir linksmai praleiskite vakarą su namiškiais. Esate protmūšių fanas? Karantino laikotarpiu protų kovų organizatoriai persikėlė į virutalią erdvę. Kiekvieną savaitę organizuojami įvairūs protmūšiais leis ne tik varžytis su draugais nuotoliniu būdu, bet ir sužinoti kažką naujo.

6. „Taip taip, būtinai perskaitysiu“

Turbūt esate nors kartą sakę, kad jau tuoj tuoj skirsite laiko sau ir perskaitysite knygą, bet ji netikėtai ir vėl nugulė dulkėti knygų lentynoje. Padėkite į šalį telefoną, bent trumpam pamirškite naujienų portalus ir atsiverskite knygą, kuri jus nuneš į kitą pasaulį ir leis atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. Skamba gerai, tiesa?

7. SPA poilsis namuose

„Iki, lekiu į SPA!”, – pasakė ji ir nutrepsėjo į vonios kambarį. Būtent tai turėtų padaryti kiekviena moteris. Pripildykite vonią karštu vandeniu, pripildukite putomis, įsijunkite mėgstamiausią muziką ir mėgaukitės poilsiu ir SPA procedūromis: veido kauke ar kūno šveitimu.  O galbūt jūsų mylimas žmogus nori išmokti šį tą naujo? „Youtube“ platformoje suraskite masažo pamokų, pasiruoškite ir tobulas poilsis užtikrintas.

8. Skrydžiai atšaukti, tačiau kelionės internete tęsiasi

Taip, labai gaila, tačiau turbūt ne vienam lietuviui teko atšaukti kelionę ir perdėlioti pavasario ir vasaros planus. Bet neverta liūdėti. Mes tikime, kad jau labai greitai galėsime vėl krauti lagaminus, skraidyti ir pažinti pasaulį. O iki tol galime pakeliauti virtualiai! Pasivaikščiokite Paryžiaus gatvėmis, pažinkite Pietų Amerikos miestus – tai galite padaryti „Google Maps“ programėlėje pasirinkę „Street View“. Domina virtualūs muziejai? Tai irgi galite rasti „Google“ paieškoje suvedę „Virtual Traveling“.

9. Karantino tvarkymosi ypatumai

Kada jei ne dabar: išblizginti langus, išsiurbti pakampes ar pagaliau susitvarkyti spintą? Išverskite spintos turinį – ne tik padarysite vietos naujiems drabužiams, bet ir tikime, kad atrasite kažką seno, bet puikiai atgimsiančio iš naujo. Peržiūrėkite stalčius, atsikratykite nereikalingų dalykų ir mėgaukitės erdve bei gaiva namuose. Patikėkite – pasibaigus karantinui dėkosite sau, kad skyrėte laiko generalinei tvarkai.

10. Virtualus vakarėlis su draugais

Labai svarbu #liktinamuose ir trumpam į šoną nustumti vakarėlius baruose ar susitikimus su draugais. Tačiau taip pat vertėtų nepamiršti, kad turite mobilujį telefoną ir komiuterį, kuris šiuo laiku yra puikus tiltas susitikti su draugais virtualiai.

Penktadienio vakaras su draugais? Išsiųskite kvietimus susitikti per jums labiausiai patinkančią platformą ar surenkite kompiuterinių žaidimų vakarą. Pasirūpinkite gėrimais, užkandžiais ir išlyskite iš naminių rūbų (arba ne, juk jūs namuose ir darote ką tik norite :)).

Pakvieksite draugą į susitikimą ir nustebinkite „oficialiu“ pakvieitmu su „Neįkainojamos dovanos“ inciatyva. O jei jūsų artimas žmogus švenčia gimtadienį ar kitą svarbią šventę – nustebinkite ir išpildykite svajonę dovanodami įspūdžius, saugiai, elektroniniu būdu.

Comments

comments