Šiurpios Kalėdų legendos: monstrai, kurie baudžia nepaklusnius vaikus

Ar pamenate, kaip tėvai gąsdindavo, jog blogiems vaikams Kalėdų senelis neatneš dovanų? Pasirodo, kad ši istorija – gana švelnus būdas priversti vaikus elgtis gražiai. Kai kurios pasaulio tautos tam tikslui naudoja Kalėdų legendas apie monstrus, kurie lanko ir baudžia nepaklusnius vaikus. Sužinokite jų istorijas!

Whats-on-netflix.com nuotr.

Whats-on-netflix.com iliustr.

Krampus

Krampus yra iš Austrijos kilęs blogio demonas, kartais dar laikomas Kalėdų senelio bloguoju broliu dvyniu, kuris valgo nepaklusnius vaikus. Šis demonas gali būti vaizduojamas kaip velnias ar kaip laukinis kalnų žvėris – svarbiausia, kad atrodytų pakankamai gąsdinančiai.

Austrijoje, kai kuriose kitose Europos šalyse ir JAV gruodžio 5 d. švenčiama Krampuso naktis – tą naktį žmonės išeina į gatvęs persirengę demonų kostiumais ir ieško, ką primušti (pastaraisiais metais „Krampusus“ imta registruoti dėl pasitaikančių žiaurumo atvejų).

Cvltnation.com nuotr.

Cvltnation.com iliustr.

Kalėdų katinas Jólakötturinn

Ši iš Islandijos kilusi legenda pasakoja ne apie kokį mielą kačiuką, šis Kalėdų katinas gali Jus suvalgyti! Daugybėje islandų šeimų gyvavo paprotys, jog tie, kurie laiku atlieka visus darbus, prieš Kalėdas gauna naujų drabužių, o tie, kurie tingėjo – ne. Kad paskatintų savo vaikus atlikti namų ruošos darbus, tėvai jiems pasakojo legendas apie Jólakötturinn – šis katinas lanko vaikus, o tie, kuriuos patebi neturint nė vieno naujo drabužio, turi būti jam paaukoti. Sakoma, jog ši legenda puikiai veikia skatinant gerą vaikų elgesį.

Pdsh.wikia.com nuotr.

Pdsh.wikia.com iliustr.

Ponia Perchta

Vokietijoje ir Austrijoje pasakojama dar viena legenda, kurios veikėja – ponia Perchta. Raganos išvaizdos moteriškė pasirodo gruodžio 25 d. ir 12 Kalėdų dienų dalina dovanas geriems ir bausmes nepaklusniems. Vis dėlto, ji labiau žinoma dėl savo  bausmių – ponia Perchta išplėšia blogiukų vidaus organus ir vietoj jų prikrauna šiukšlių.

Paulalexanderhawkins.com iliustr.

Paulalexanderhawkins.com iliustr.

 

Hansas Trapas

Tai legenda, kuri gyvuoja kai kuriuose Prancūzijos regionuose. Pasak istorijos, Trapas buvo kadaisę gyvenęs turtingas, gobšus ir blogas žmogus, šlovinęs šėtoną. Dėl to jis buvo ekskomunikuotas katalikų bažnyčios ir ištremtas gyventi į mišką, kur, persirengęs kaliause, tykodavo vaikų. Sakoma, kad kartą jis ruošėsi suvalgyti berniuką, kurį buvo pagavęs, tačiau tuomet jį nutrenkė ir užmušė žaibas – tokia buvo Dievo bausmė. Vaikams pasakojama, jog ir dabar kaliause persirengęs Hansas Trapas prieš Kalėdas lanko blogus vaikus.

Commons.wikimedia.org iliustr.

Commons.wikimedia.org iliustr.

 

Grýla

Tai dar viena legenda, kilusi iš Islandijos. Pasak populiarios legendos, yra 13 „Kalėdų senelių“, kurie 13 naktų iki Kalėdų geriems vaikams palieka dovanų. Grýla yra jų motina. Ji – milžinė žmogėdra, kuri grobia, verda ir valgo vaikus, kurie neklauso tėvų. Legenda pasakoja, jog Grýla turėjo 3 vyrus ir 72 vaikus, kurie visi užsiiminėdavo įvairaus plauko blogais darbais – nuo nekaltų pokštų iki žmogžudysčių. Beje, anksčiau minėtasis Kalėdų katinas Jólakötturinn – šios moteriškės augintinis!

Stufftoblowyourmind.com iliustr.

Stufftoblowyourmind.com iliustr.

Linkime per šias Kalėdas nesulaukti nė vieno iš šių žiaurių monstrų, o tuos, kurie nusipelnė daugiau nei anglių, džiuginti naujais įspūdžiais:

Kalėdinės dovanos

 

Comments

comments