Ką veikti: 10 pramogų su irklente

Iš egzotiškųjų Havajų kilusi irklentė, dar kitaip vadinama SUP’u jau spėjo užkariauti lietuvių širdis. Vasara irklenčių mėgėjai plaukioja Neries upe Vilniuje, Trakuose, Elektrėnų mariose ir visur, kur tik galima. Tai patogus būdas keliauti vandeniu, o plaukti su irklente nėra sudėtinga, tai gali daryti tiek vaikai, tiek seneliai. „Laisvalaikio Dovanų“ ekspertai dievina irklentes ir paruošė TOP 10 veiklų, ką galima nuveikti su irklente ant vandens.

Drew Dau nuotrauka iš Unsplash.com

1. Irklentė – banglentė?

Gaudyti bangas su irklente – ekstremaliausia pramoga, kuria gali mėgautis ant irklentės. Esant nedidelėms bangoms irklentę galima naudoti kaip banglentę. Tai puiki treniruotė prieš gaudant rimtas bangas su banglente. Tokiam irklenčių sportui reiktų naudoti itin kietas banglentes, kad išlaikyti stabilumą ir manevringumą. Žinoma, užsiimti tokiu sportu reikia tik tinkamai pasiruošus ir saugiai 🙂

Elise Bunting nuotrauka iš Pexels.com

2. Žvejyba ant irklenčių

Šalyse, kuriose irklenčių sportas ir pramogos yra labai populiarios – žvejyba ant irklentės yra paskutinis mados klyksmas. Internete galite išsirinkti specialią irklentę, kuri yra pritaikyta susidėti visus reikalingus įrankius žvejybai, kad tai būtų patogi ir smagi pramoga. Ant lygaus ežero vandens plaukiate iki jums patinkančios vietos ir besižvalgydami į tolį užmetate meškerę ir laukiate laimikio.

Çağatay Demir nuotrauka iš Unsplash.com

3. Irklenčių joga

Balansas – pagrindinis dalykas, kurį turite išmokti, jei norite plaukti irklente. Balanso ir harmonijos mokotės ir jogos pamokose. Turbūt tai ir suderino irklentę su joga. Gamta, ramybė, vandens tėkmė, susikaupimas ir harmonija su savimi. O įvaldžius jogos pratimus ant irklentės ne tik sustiprinsite raumenis, bet ir dar labiau išlavinsite pusiausvyrą.

Tower Paddle Boards nuotrauka iš Unsplash.com

4. Plaukite su kompanija

Pasiplaukiojimas irklente – puikus būdas praleisti laisvalaikį su mylimais žmonėmis ar.. gyvūnais! Dažniausiai irklentės yra pakankamo dydžio jog ant jų galėtų įsitaisyti antras žmogus ar gyvūnas, su kuriuo galėtumėte patogiai irtis ežere ar upėje. Svarbu, jog irklentės kompanionas nebijotų vandens, būtų pasipuošęs gelbėjimosi liemene ir atsipalaiduotų. Yra ir tokių irklenčių ant kurių gali tilpti net ir daugiau žmonių, tačiau tokio dydžio irklentę valdyti yra daug sudėtingiau.

Alex Blăjan nuotrauka iš Unsplash.com

5. Irklenčių lenktynės

Nors daugumai irklentės asocijuojasi su ramiu pasiplaukiojimu, tačiau visame pasaulyje kasmet įvyksta nemažai irklenčių lenktynių, kurių metu pasiplaukiojimas irklente toli gražu neprimena ramaus būvimo vandenyje. Lenktynių irklentės yra ilgesnės ir plonesnės nei standartinės irklentės, taip lenta gali pagauti didesnį greitį vandenyje.

Igor Starkov nuotrauka iš Unsplash.com

6. Turai irklentėmis

Tai turbūt labiausiai Lietuvoje paplitęs irklentės panaudojimo būdas. Turams skirtos irklentės yra platesnės ir storesnės, taip lengviau išlaikyti balansą, tad plaukti gali ir visai patirties neturintys pramogautojai. Susirinkus irklenčių mėgėjų grupei galime pamatyti SUP’intojus Vilniuje besiiriant Neries upe, ar Trakuose plaukiojant aplink Trakų pilį. Yra organizuojami ir naktiniai turai irklentėmis, kur susijungia nakties ramybė, žvaigždėtas dangus ir stiklinis ežero vanduo.

Krzysztof Kowalik nuotrauka iš Unsplash.com

7. Saulės vonios ant irklentės

Juk būnant vandenyje įdegti dar paprasčiau. Pasirūpinkite kremu nuo saulės, kepure, vandens buteliuku, gera kompanija ir keliaukite mėgautis saulės voniomis tiesiog ežero viduryje ant irklentės. Irklentė puiki ir tuo, jog ant jos galite plaukti atsiklaupę, stovėdami, sėdėdami ar net gulėdami. Tyvuliuojantis vanduo, karšta vasaros saulė ir puikus poilsis garantuotas.

Tower Paddle Boards nuotrauka iš Unsplash.com

8. Nardymas su irklente

Tyrinėkite ežerų florą ir fauną su irklente. Dažnai nardymui turite nuplaukti nemažą atsumą nuo kranto, tad tam puikai tiks irklentė. Taip pat ant irklentės galite pasidėti daiktus, kurių jums gali prireikti benardant, o ir atsipūsti šios pramogos metu galite patogiai atsirėmę į irklentę.

Sebastian Pena Lambarri nuotrauka iš Unsplash.com

9. Pasimatymas ant irklentės?

Tai būtų iš ties netradicinis pasimatymo pasiūlymas, tačiau aktyvaus laisvalaikio ir vandens mėgėjams tai skambėtų daug patraukliau nei vakarienė restorane. O su irklentės pagalba, atrodo, paprastus dalykus galite paversti šiek tiek įspūdingesniais: sutikite saulėlydį besiplaukiojant irklente, pasidarykite pikniką viduryje ežero ar leiskitės į neatrastų vietų kelionę ežerais ar upėmis.

Tower Paddle Boards nuotrauka iš Unsplash.com

10. Sportuokite su irklente

Irklentė – puikus instrumentas sportui, kuriuo gali užsiimti visi. Tiems, kurie pavargo nuo sporto klubų – sportuoti gamtoje ir dar ant vandens atrodo visai įdomi idėja. Jei ant irklentės plaukiate atsistoję – kūnas jau dirba tam, kad išlaikytų pusiausvyrą, tad net ir paprastas pasiplaukiojimas ežere degina kalorijas. Taip pat galite ant irklentės atlikti pratimus, kūnas dirbs daug daugiau nei ant žemės.

Gus Moretta nuotrauka iš Unsplash.com

Irklentė – nors ir iš pažiūros paprasta transporto priemonė, tačiau ji gali būti panaudojama labai įvairiai. Tai tik 10 idėjų, ką galite nuveikti turėdami irklentę po ranką, tačiau kūrybiškumui ribų nėra. Pasimėgaukite šilta vasaros diena vandenyje, juk džiaugtis šiltomis dienomis ir vandens pramogomis lauke galime vos 3-4 mėnesius per metus!

Comments

comments