Gurmaniškas iššūkis tamsoje: privalote tai išbandyti bent kartą gyvenime

Ar kada esate pagalvoję, kokie jausmai užplūsta atsidūrus aklinoje tamsoje? Ar vakaras su netikėtais potyriais gali įsiminti ilgam? „Dine in the Dark“ – projektas, kuris jau spėjo pavergti lietuvių širdis. Kas yra aklina tamsa ir kodėl tai būtina patirti nors kartą gyvenime?

Pažadink skonius

Nors tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau tik išbandę galime suprasti, jog netekus regos paaštrėja kiti pojūčiai, o tai kas atrodo labai pažįstama, įgauna visai kitą skonį. Vakarienės metu tamsos iššūkį priėmę gurmanai ragauja užkandį, karštą patiekalą bei desertą, o degustacijos metu ragaujami rinktiniai vynai ir sūriai iš viso pasaulio bei susipažįstama su vyno bei sūrio istorija.

„Dine in the Dark“ – žaidimas tamsoje

Pažinties su tamsa metu kiekvienas žaidžia savotišką žaidimą – vieni bando atspėti ką ragavo, kiti bando susivokti aplinkoje, treti šmaikštauja – juk galime būti daug drąsesni, kai mūsų niekas nemato. Pirmasis žaidimo etapas prasideda jau tuomet, kai esame įvedami į akliną tamsą. Nieko nematydami susipažįstame su aplinka, daiktais esančiais aplink ir pasitelkus vaizduotę nusipiešiame erdvę, kurioje esame. Antrasis etapas – ragavimas. Net ir didžiausias gurmanas bent kartą suabejos ar suklys spėliodamas ką ragauja, o dar bus ir tų, kurie, atrodo, viską suvalgę sužinos, kad kai kurių patiekalo komponentų savo lėkštėje vis gi nesurado… Paskutiniame žaidimo etape atskleidžiamas tamsos šydas, o grįžus į šviesą dar kartą susipažįstame su ragautais patiekalais.

„Wine in the Dark“ – paslaptingas vyno pasaulis

Tuo tarpu sūrių ir vyno degustacija tamsoje – subtili patirtis. Kiekvienas dalyvis aklinoje tamsoje ne tik vertina išryškėjusias skonių gaidas, bet ir sužino daug apie vyną bei sūrius. Degustacijos metu praplėsite žinių bagažą, tad norėdami išsirinkti gėrimą ar sūrius vakarui nesijausite lyg aklinoje tamsoje, jau žinosite kokių skonių ieškoti. Taip pat šios patirties tamsoje metu netrūks spėlionių, atradimų ir nuoširdaus juoko.

Tamsa sukausto ar leidžia atsipalaiduoti?

„Dine in the Dark“ esmė – išlaisvinti pojūčius, kurie išryškėja tik nuslopinus regėjimą. Taip pat ši patirtis neša ir kitą žinią – tamsos iššūkis priverčia nors trumpam suprasti, ką jaučia tie, kurie gyvena tamsoje visuomet. Vienus ši patirtis gali šiek tiek įbauginti, visgi tamsoje praleisite daugiau nei valandą, tačiau daugeliui tamsa sužadina susidomėjimą ir leidžia mėgautis akimirka bei naujais potyriais.

Galbūt iš tiesų nematant daug greičiau pasisotiname? Ar tamsoje paaštrėja tik skonio receptoriai? Ar tikrai tamsa gali įkalinti?

Atsakyti į šiuos klausimus galite tik patys! Pojūčių tamsoje ieškokite ČIA.

Comments

comments