Beprotiškiausios pasaulio vakarienės

Valgyti privalome tam, kad išgyventume, tačiau turbūt niekas nedrįs ginčytis, kad maistas yra daug daugiau nei elementarus fiziologinis poreikis. Valgydami skanų maistą patiriame malonumą, o valgymas prie vieno stalo yra savotiškas žmonių bendravimo ritualas. Drąsesnieji mėgsta su maistu eksperimentuoti ir stengiasi paragauti pačių egzotiškiausių viso pasaulio patiekalų, tačiau tik didžiausi maisto fanatikai geba valgymo procesą perkelti į kitą lygį – pasitelkę beprotiškiausias idėjas paprastą vakarienę jie paverčia nepamirštama patirtimi. Kviečiame Jus susipažinti su originaliausiomis ir ekstremaliausiomis vakarienėmis visame pasaulyje.

shutterstock_41130085

Vakarienė danguje

Be abejonės, viena iš įspūdingiausių patirčių, kurias gali suteikti vakarienė – „Dinner in the Sky®“. Tai yra unikali galimybė ne tik palepinti savo skonio receptorius garsiausių pasaulio virtuvės šefų patiekalais, tačiau tai padaryti pusšimto metro aukštyje, po kojomis nusidriekus nuostabiai miesto panoramai! Įsivaizduokite – Jūs sėdite prie stalo ir laukiate savo patiekalo. Apsidairote, o už Jūsų – nieko, nukeliate kojas nuo pakylos, o po jomis – nieko. Lengvas adrenalino pliūpsnis perbėga kūnu, padažnėja pulsas, o vėliau skonio receptorius pakutena gurmaniški skoniai. Kas galėtų tam atsispirti?

58647_r

Vakarienė tamsoje

Visi žino, jog užslopinus vienas jusles, kitos suaktyvėja – taip veikia žmogaus organizmas ir būtent tame slypi visa vakarienės tamsoje esmė. Sakoma, jog pirmasis šią idėją įgyvendino „Blindekuh“ restoranas Ciuriche, tačiau dabar pavakarieniauti tamsoje tikriausiai galima beveik visame pasaulyje. Jūs įvedamas į aklinai tamsų kambarį ir palydimas prie staliuko (daugelyje vietų, kur organizuojamos tokios vakarienės, padavėjais dirba aklieji ir silpnaregiai). Tuomet Jums atnešamas patiekalas, tačiau Jūs nė neįsivaizduojate, kas tai yra. Nepaisant sunkumų atrasti lėkštę ir stalo įrankius, nustebtumėte, kokių didelių abejonių gali sukelti tai, ką ragaujate ir užuodžiate. Jeigu nesate vienas iš tų, kurie baiminasi, jog įpykęs virtuvės šefas prispjaus Jums į lėkštę, tiesog privalote išbandyti šią vakarienę!

juoda

Vakarienė su robotais

Be abejo, žmonės nėra tobuli, tačiau daugelis iš mūsų tikriausiai daug mieliau pasitikėtų žmogiškos prigimties virutvės šefu nei robotu. Juk natūraliai iškyla daugybė klausimų, pavyzdžiui, ar robotas gebės suprasti, kada mėsa pakankamai iškepta? Bankoke įsikūrusio „Hajime“ robotų restorano savininkai tikriausiai atsakytų teigiamai – ne tik gali, bet ir supranta. Šiame ypatingame restorane „dirbantys“ robotai gali Jums paruošti vieną iš daugiau nei šimto patiekalų, jie padengia Jūsų stalą ir Jus aptarnauja. Robotai ne tik supranta, kada Jūsų lėkštė tuščia, tačiau ir jaučia ritmą, tad šalia neįtikėtino reginio Jūs galėsite pasigrožėti ir autentiškais robotų šokio judesiais!

Kuweight64.blogspot.com nuotr.

Kuweight64.blogspot.com nuotr.

Vakarienė po vandeniu

Tikriausiai pats įspūdingiausias povandeninis restoranas yra įsikūręs Maldyvuose, šalia Rangali salos. Penkių metrų gylyje įrengtas „Ithaa“ restoranas yra pusapskritimio formos, tad būdamas jame žmogus gali grožėtis nuostabiu 180 laipsnių panoraminiu vaizdu. Virtuvės šefai siūlo šiuolaikinę europietišką virtuvę, nors tokiame egzotiškame krašte tai ir atrodo truputėlį keista. Bet kokiu atveju, Jūsų vakarienės metu pro šalį praplaukiančios egzotiškos žuvys ir kiti įspūdingi jūros gyventojai (įskaitant ir ryklius), turėtų palikti neišdildomą įspūdį visam gyvenimui.

Wwwmaldives.com nuotr.

Wwwmaldives.com nuotr.

Vakarienė ant skardžio

Kinijoje, Hubėjaus provincijoje įsikūręs „Fangweng“ restoranas kabo prisitvirtinęs kalno pašonėje, virš Chang Jiang upės. Nors aukščio bijantis žmogus jame turbūt negalėtų praryti nė kasnio, tačiau kiekvienam įsidrąsinusiam vakarienė šiame restorane į atmintį įsirėš visam gyvenimui. Didžiausi nutrūktgalviai gali ryžtis ir netoliese esančiam šuoliui su guma! Turbūt galima sakyti, jog tai – vakarienė ant pasaulio krašto.

Amusingplanet.com nuotr.

Amusingplanet.com nuotr.

Vakarienė kalėjime

Ar kada nors susimąstėte, koks jausmas sėdėti už grotų? Tokijuje, Japonijoje įsikūręs restoranas „Alkatrazas“ gali Jums padovanoti tokią patirtį! Įėję į restoraną Jūs būsite surakinti antrankiais ir palydėti į savo „vienutę“. Tiek restorano interjeras ir atmosfera, tiek patiekalų pavadinimai iš tiesų nekelia apetito – Jus sups kraupios kalėjimo ligoninės motyvai, o meniu rasite tokių pavadinimų kaip „Žmogaus žarnynas“. Japonija pasižymi išskirtiniu pasaulio suvokimu ir šis restoranas tik dar kartą tai įrodo, bet vis dėlto, tai yra viena iš nedaugelio galimybių pasėdėti už grotų nenusižengus įstatymui.

Atlasobscura.com nuotr.

Atlasobscura.com nuotr.

Vakarienė lėktuve

Nors daugelis nemėgsta valgyti lėktuvuose (tiek maisto kokybė, tiek kiti nepatogumai skatina to vengti), pasirodo, kad vakarienė lėktuve gali tapti tikrai malonia patirtimi. Įsikūręs JAV, Kolorado Springso mieste, restoranas lėktuve traukia ne tik aviacijos fanus. Ilgus metus tarnavęs kaip skraidantis kuro bakas, 1953 metų gamybos „Boeing KC-97“ lėktuvas 2002-aisiais metais virto į 42 žmones talpinantį restoraną, kuris kartu veikia ir kaip istorija bei eksponatais turtingas aviacijos muziejus. Restoranas ypatingas savo neįtikėtinai spalvingu meniu ir unikaliu, daugiau nei pusšimtį metų atgal sugrąžinančiu interjeru.

Dpchallenge.com nuotr.

Dpchallenge.com nuotr.

Vakarienė stingdančiame šaltyje

Už lango vis dar spaudžiant šaltukui, daugumos lietuvių greičiausiai nesužavėsi galimybe pavalgyti stingdančiame šaltyje. Vis dėlto, kiekvienam žiemos sezonui Suomijoje, Laplandijoje „pastatomas“ įspūdingas Sniego kaimas savo išskirtinumu traukia turistus iš viso pasaulio. Sniego kaimas siūlo nakvynę Ledo viešbutyje, Iglu šokių klubą ir, be abejonės, gurmanišką vakarienę Ledo bare. Kiekvienas, apsilankęs šiame unikaliame bare, jį atsimins visam laikui – vien iš sniego ir ledo sukurtas nepakartojamas interjeras ir šviesų bei žvakių žaismas Jus sužavės ir ilgam išliks atmintyje. Pastovi temperatūra bare svyruoja tarp -5 ir -2 laipsnių, tad čia susišildyti teks nebent tauriaisiais gėrimais!

 

Sending-postcards.com nuotr.

Sending-postcards.com nuotr.

Maistas – gerai, skanus maistas – dar geriau, o skanus maistas kartu su unikalia patirtimi – daugiau nei įspūdinga. Išskirtiniai restoranai visame pasaulyje ne tik džiugina įnoringiausius gurmanus, tačiau ir įrodo, jog verta įgyvendinti net pačias beprotiškiausias svajones!

 

Išbandykite unikalias gurmaniškas patirtis Lietuvoje:

 

Dinner in the Sky®

Vakarienė tamsoje

 

Comments

comments