9 idėjos, kaip karantino metu nustebinti mamą per Motinos dieną

Artėjant Motinos dienos sekmadieniui susiduriame su nelengva užduotimi – kaip šia proga nustebinti mamą, tačiau išlikti socialiai atsakingais karantino metu? Juk įprastai vyktume aplankyti mamų, susėstume prie patiekalais nusėto stalo ar pasikviestume mamą į koncertą, ar kitą pramogą. Šiemet to padaryti negalėsime, tačiau idėjų, kaip kūrybiškai pasveikinti mamas tokiomis sąlygomis, tikrai yra. 

Kokios dovanos mamas džiugina labiausiai?

Kiekviena mama labiausiai vertina jai skiriamą dėmesį ir buvimą kartu su vaikais. To ypač trūksta karantino metu, nes neturime galimybės ne tik aplankyti, bet ir apkabinti ir taip išreikšti meilę bei dėmesį. Tačiau tai nereiškia, jog šiuo metu neturėtume bent iš dalies kompensuoti apsilankymų pas mamą. Ir toliau galima kurti ir stiprinti ryšį virtualiais būdais, kurie padeda suartėti ir suteikia naujų bendravimo formų. Palaikant virtualų ryšį nesijausime atitrūkę nuo bendravimo.

Kaip galime švęsti Motinos dieną šiais metais būdami socialiai atsakingi? 

Tam, kad būtų lengviau sugalvoti, kaip šiemet karantino sąlygomis pasveikinti mamą, „Laisvalaikio dovanos“ pateikia 9 nemokamų ir lengvai įgyvendinamų sveikinimų mamai idėjų sąrašą. 

1. Virtualūs pusryčiai, pietūs ar vakarienė

Dalis mūsų bendravimo įvyksta mėgaujantis maistu, kartu ragaujant bei dalinantis juo. Tą atkartoti galima ir virtualiai. Pakvieskite mamą pusryčių, pietų ar vakarienės – paskambinkite jai telefonu ar vaizdo skambučiu ir mėgaukitės maistu kartu, būdami skirtingose vietose. Galite sutarti gaminti tą patį patiekalą, taip dar labiau jausitės lyg būtumėte tuose pačiuose namuose. 

Nuotrauka pexels.com

2. Kino seansas 

Jei per mamos dieną dažnai keliaujate į kino teatrus pasižiūrėti naujausių filmų, šįkart mini kino teatrą susikurkite savo namuose. Kartu su mama pasirinkite dominantį filmą ir žiūrėkite jį vienu metu. Emocijomis ir šmaikščiais pastebėjimais keiskitės tiek telefonu, tiek grupinio vaizdo skambučio metu. Nepamirškite ir kino teatro akcento – spragėsių, kuriuos lengvai pasigaminsite namuose. 

3. Smagus vaizdo įrašas

Mamos dienos proga mamai nusiųskite vaizdo įrašą-sveikinimą. Nusifilmuokite patys, prijunkite brolius ar seseris. Vaizdo įrašui panaudokite ir turimas nuotraukas su mama iš kelionių ar kitų prisiminimų. Tokia staigmena ne tik pradžiugins mamą, bet bus ir ilgai išliekantis prisiminimas, kurį jūsų pasiilgusi mama vis galės peržiūrėti. 

4. Turiningas pokalbis dviese

Nors ir paskambiname mamai, dažnai tai būna tik pastarųjų dienų įvykių aptarimas, trunkantis 5–10 minučių. O kada paskutinį kartą turėjote turiningą 30 min. ar ilgesnį pokalbį su mama? Nors ir negalime mamos pakviesti į kavinę išgerti puodelio kavos ar arbatos ir jaukiai pasikalbėti, tai įmanoma padaryti telefonu. Pakvieskite mamą pasigaminti mėgstamą karštą gėrimą ir tiesiog pasikalbėkite ne tik apie aktualiausius dienų įvykius, bet pasidalinkite prisiminimais, aptarkite kitas temas, apie kurias kalbėtumėte būdami kartu.

Nuotrauka unsplash.com

5. Virtualus vakarėlis su visa šeima

Technologijų pagalba suorganizuokite virtualų vakarėlį, kuriame dalyvautų artimieji, išsibarstę po visą pasaulį. Pasirinkite per atstumą tinkamus žaisti žaidimus (pavyzdžiui, šaradas), suorganizuokite protmūšį ar skirkite vakarą muzikai ir kiekvienas supažindinkite kitus šeimos narius su jūsų mėgstamais atlikėjais ir dainomis.  

6. Kulinarinė patirtis

Paprašykite mamos, kad surengtų jums virtualią kulinarinę pamoką. Gaminti mėgstančiai mamai patiks, jog teiraujatės kulinarinių patarimų, ir norite išmokti jos gaminamų patiekalų receptų. Vaizdo skambučio pagalba tai padaryti nebus sunku. Šiuo metu daug laiko praleidžiant namuose,  tokia patirtis bus vertinga ir jums – papildysite savo gaminamų patiekalų receptų sąrašą. 

7. Mielas laiškas ir atvirutė

Jei turite galimybes, ranka parašykite laišką mamai, pridėkite mielą pačių kurtą atviruką ir išsiųskite paštu. Tai galite padaryti ir technologijų pagalba. Internete rasite skirtingų programų, kuriomis atviruką mamai galėsite sumaketuoti patys, taip įdedant daugiau rūpesčio ir dėmesio. 

8. Virtualus nuotraukų albumas

Nuotraukos iš kelionių ar kitų įsimintinų akimirkų dažnai lieka išmaniuosiuose telefonuose, nes tik nedaugelis mūsų jas vis dar spausdiname ir dedame į albumus. Motinos dienos proga surinkite turimas nuotraukas su mama ir sukurkite jai virtualų nuotraukų albumą, kuris liks kaip prisiminimas, peržiūrimas mamos bet kuriuo metu. 

9. SPA namuose

Pakvieskite mamą atsipalaiduoti į namų SPA. Patarkite mamai, kaip pačiai pasigaminti veido kaukę ar kitą priemonę kūnui. Jei yra galimybės, paprašykite kartu su mama gyvenančiųjų pagalbos – sukurti jaukią aplinką, pavyzdžiui, įjungti atpalaiduojančią muziką. Į tokią patirtį leiskitės kartu, nors ir būdami savo namuose toli nuo mamos.

Nuotrauka pexels.com

Staigmenas planuokite iš anksto

Nepalikite Motinos dienos staigmenos organizavimo paskutinei akimirkai. Įprastai pats mamos aplankymas jau būtų didelė dovana, tačiau šiemet tai nėra įmanoma. Kūrybiškai pažvelkite į šių metų sveikinimą mamai ir skirkite laiko staigmenos planavimui ir įgyvendinimui, jog mamai kuo mažiau jaustųsi, jog šiemet Motinos dienos sutikimas yra kiek kitoks. Mums įprastas gyvenimo ritmas galiausiai grįš į savo vėžes, kuomet galėsime apkabinti mamas ir praleisti su jomis laiko, tačiau ir dabar pasirūpinkite, kad mamai nestigtų dėmesio. 

Kokias dovanas rinktis mamos dienos proga 2020 metais?

Tai, kad šiemet Motinos diena bus švenčiama kiek kitaip ir per atstumą, nereiškia, jog tradicija įteikti dovaną turi išnykti. Rinkitės iš dovanų mamos dienos proga gausos ir padovanokite tai, ką galite nusiųsti tiesiog internetu. Keletas skirtingų dovanų mamai idėjų:

Laikas skaitymui

Karantino sąlygomis visi turime daugiau laiko. Kad mamai šis laikas netaptų orientuotas vien į buities darbus, spintelių tvarkymą ir kt., dovanokite jai laiką skaitymui su įdomiu žurnalu. Parinkite mamai tinkamą žurnalą ir užsakykite jo prenumeratą, kad kavos pertraukėlė būtų papildyta ir naudingais patarimais ar įdomiais straipsniais.  

Kultūrinė patirtis

Ne visos dovanos turi būti įgyvendinamos čia ir dabar. Kai laukiame dovanos išsipildymo, ji tampa dar ypatingesnė. Motinos dienos proga dovanokite mamai pažadą nusivesti ją į koncertą ar spektaklį. Gyvenimui grįžus į įprastas vagas tokių patirčių būsime kaip niekad pasiilgę, todėl tokia patirtis bus ypač laukiama.

Nuotrauka unsplash.com

Planuokite išvykas ateičiai

Nors šiuo metu vykti niekur negalime, galimybė planuoti ateities keliones ir patirtis išlieka. Pagalvokite, kur nuvykti norėtų jūsų mama, ir kartu su visa šeima susiplanuokite kelionę. Tai gali būti nedidelė savaitgalio išvyka ar ilgesnė kelionė. Svarbus įvykis, kurio lauksite visa šeima, padės lengviau išgyventi ir karantino laikotarpį. 

Vakarienės prenumerata į namus

Mamai, kuri dažnai sukasi virtuvėje, didelė dovana bus gauti jau sugalvotas patiekalų idėjas. Nustebinkite mamą 3-4 patiekalų vakarienės prenumerata, kur visi produktai jau bus paruošti, mamai liks tiesiog pasigaminti patiekalą, pagal pateiktą receptą. Taip praskaidrinsite mamai dieną naujomis patiekalų idėjomis ir palengvinsite galvos skausmą, ką gaminti valgyti. 

Nors Motinos diena šiemet bus sutinkama per atstumą nuo brangiausios mamos, svarbiausia jai – jūsų rodomas dėmesys ir skirtas laikas. Net ir tokiomis aplinkybėmis nustebinti mamą tikrai įmanoma. Įdėkite pastangų virtualiai staigmenai parengti, juk kūrybiškų idėjų labai daug, todėl tegul tai būna daugiau nei skambutis! 

Comments

comments