Vos nepamiršai artimo žmogaus gimtadienio? Tu ne vienas.

Būkime realistais – bent kartą gyvenime yra taip nutikę, jog vos nepražiopsojote vestuvių metinių ar artimo žmogaus gimtadienio. Tuomet aplanko tas nepatogus jausmas ir užplūsta streso perpildytos akimirkos, kai galvojame, kaip greitai nustebinti ir nenuliūdinti artimo žmogaus. Tokius užmirštuolius galime pradžiuginti bent vienu – jūs esate ne vieni. Užmiršti svarbias akimirkas yra normalu ir taip nutinka daugeliui pasaulio žmonių.

Beveik pamiršai artimo žmogaus gimtadienį? Tu ne vienas

Vyrai pamiršta dažniau nei moterys

Profesorius Jostein Holmen, iš Norvegijos mokslų instituto, atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 48 000 respondentų. Tyrimo metu paaiškėjo, jog vyrai daug dažniau pamiršta gimtadienius ar kitas svarbias šventes. Ir visai nesvarbu koks vyro amžius: tiek jaunesni tiek vyresni vyrai yra linkę pamiršti svarbias šventes ar artimųjų gimtadienius labiau nei moterys. Nors mokslininkai negali atsakyti, kodėl taip nutinka, tačiau daro prielaidas, jog ši tendencija ryškėja dėl gyvenimo būdo, streso ar net hormonų. 

Kodėl pamirštame ir kaip prisiminti

Nors Skandinavijoje atliktame tyrime vyrai dažniau pamiršta nustebinti svarbiomis progomis, ši nemaloni patirtis aplanko ir moteris. Dovanų kuponais prekiaujančios įmonės „Laisvalaikio Dovanos“ atliktoje klientų apklausoje dalyvavo kiek daugiau nei 80% moterų. Rezultatai tik įrodė tai, jog pamiršti natūralu – daugiau nei 50% apklaustųjų patvirtino, kad bent kartą gyvenime yra pamiršę gimtadienio šventę ar sukaktį. 

Kodėl taip nutinka? Psichologai ir mokslininkai turi begalę priežasčių: gyvenimo ritmas, kasdienių darbų gausa, didelis informacijos srautas, stresinės situacijos. Gyvenant informacijos eroje yra natūralu, jog galva tampa pergrūsta informacijos, kuri netyčia ima ir užgožia svarbiausius dalykus – artimus žmones ir dėmesio poreikį jiems. Dėl to psichologai skatina aktyviau naudotis įvairiomis priminimų funkcijomis išmaniuosiuose telefonuose, kompiuteriuose, apsibraukti svarbias datas kalendoriuose tam, kad išvengti nemalonių situacijų ateityje.

Close up employees congratulating colleague with birthday or promotion, giving gift box with bow and cake with candle, party in office, friendly workers making surprise, corporate celebration concept

Paskutinės minutės sprendimai

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime išryškėjo dar viena tendencija. Kas penktas apklaustasis paminėjo, jog bando gelbėtis ir pasitelkia kūrybiškumą paskutinės minutės dovanai. Dažnai tai tampa tikras iššūkis, kai norime parodyti dėmesį ir padovanoti tokią dovaną, kuri pradžiugintų ir išliktų atmintyje, o nebūtų tik greitas sprendimas norint išvengti kivirčų ar liūdesio mylimo žmogaus akyse.
Dovanų kuponai, parduotuvių dovanų čekiai, bilietai į kiną ar kitą renginį – vienos saugiausių paskutinės minutės dovanų idėjų. Dovanų kuponus platinančios įmonės „Laisvalaikio Dovanos“ dovanų ekspertai sutinka, jog dažnai sulaukia paskutinės minutės klientų.
„Mūsų atliktas tyrimas tik patvirtino faktą – beveik 60% respondentų įvardijo, jog yra susidūrę su paskutinės minutės dovanos pirkimu, tad galime tik sutikti, jog tikrai sulaukiame klientų, kurie pas mus perka dovanas šventės dieną. 3 metų galiojimo terminas, nemokama pakeitimo galimybė, greitas dovanos įsigijimas ir atmintyje išliekanti dovanos vertė – pagrindiniai faktoriai, kurie gelbsti visus paskutinės minutės dovanų ieškotojus. Iš tiesų, žinant dovanos gavėjo pomėgius, gyvenimo būdą ar svajones, dovaną galima įsigyti vos per kelias minutes, o dovanų kuponą gauti tiesiai į elektroninį paštą. Tad nors ir paskutinę minutę įgyta dovana, ji gali tapti artimo žmogaus hobiu ar visą gyvenimą atmintyje išliekantis gražus prisiminimas.“,  – teigė dovanų ekspertė Gabija.

Turbūt bent kartą gyvenime esate papuolę į nemalonia situaciją, kai suprantate, jog dėl įvairių kasdienių darbų gausos iš galvos tiesiog ėmė ir „išgaravo“ gimtadienio šventė ar kita svarbi proga. Nenusiminkite ir atminkite, jog tą dieną jūsų artimam žmogui svarbiausias yra jūsų dėmesys ir laikas drauge. O jei jau taip nutiko, jog nujaučiate, kad artimas žmogus galimai pamirš svarbią šventę – palikite „slaptą“ priminimą ar raštelį. Atminkite, kad jei jums brangus žmogus ėmė ir pamiršo jums svarbią progą, tai nereiškia, kad jam esate nesvarbus.

Comments

comments