Vandens motociklas – pramoga, verta čempiono titulo

Vandens motociklas – smagi, įdomi ir ekstremali pramoga, kuri visuomet primena vasarą, šiltus orus ir geras emocijas. 

Visą vasarą „Laisvalaikio Dovanos“ tarp daugiau nei 1000 pramogų rinko tą vienintelę, kuri pelnytai galėtų vadintis pačia pačiausia pramoga numeris 1! Po kelių mėnesių vykusio Pramogų čempionato mes turime nugalėtoją ir tai jau visiems gerai žinoma pramoga – pasiplaukiojimas vandens motociklu. Kol sezonas dar nesibaigė, kviečiame geriau pažinti šią pramogą bei sužinoti įdomių istorinių faktų, apie kuriuos dar nesate girdėję.

Vandens motociklo istorija

Ši vandens transporto priemonė pradėjo būti minima įvairiuose šaltiniuose maždaug nuo 1960 metų. Tačiau pačioje pradžioje vandens motociklas toli gražu neatrodė taip, kaip atrodo šiandien. Pirmieji vandens motociklai priminė plaustą su rankena, kitaip tariant, pasiplaukiojimas vyko stovint ir toks vandens motociklų dizainas išliko iki pat 1980 metų, kuomet buvo sukurti pirmieji sėdimieji vandens motociklai. Tai tik dar labiau paspartino šios vandens transporto priemonės populiarumą. Valdyti motociklą tapo daug paprasčiau ir, svarbiausia, saugiau. Vėlesniais metais atsirado ir dviviečių bei triviečių vandens motociklų. Šiais laikais stovimieji vandens motociklai yra sportinio tipo, o juos valdyti sudėtingiau nei sėdimuosius motociklus. Populiariausi gamintojai: „Kawasaki“, „Yamaha“, „Honda“.

Smagus ir ekstremalus sportas

Didžiausias vandens motociklo pliusas – prisitaikymas. Juo gali plaukti tiek labai patyrę ir ekstremalių pojūčių ieškantys entuziastai, tiek tie, kurie nori tiesiog smagaus pasiplaukiojimo arba būti pavėžinti profesionalo.

Vandens motociklas – puikus sportas. Atrodo, kad tiesiog sėdime ant sėdynės ir sukiojame rankeną, tačiau yra visai kitaip. Pasiplaukiojimas vandens motociklu gerina širdies ir kraujotakos sistemą, tonizuoja kūną ir gerina koordinaciją. Taip pat plaukimas motociklu, tarkime, Elektrėnų mariose gali veikti kaip puiki meditacija: susikoncentruojate į trajektoriją, išvalote mintis ir taip mažinate susikaupusį stresą.

Vandens motociklas pasaulyje

Nors vandens motociklas yra laikomas prabangos preke, pasaulyje vis daugiau tų, kurie šią transporto priemonę gali įsigyti savo asmeniniam naudojimui. Vieni vandens motociklą naudoja sportui – vis populiarėja vandens motociklų lenktynės, kiti su vandens motociklu lengvai plaukioja gražiose vietovėse ir stengiasi tiek pajusti plaukimo malonumą, tiek paganyti akis gražiausiose lagūnose. Populiariausios vietovės, kuriose privaloma pasiplaukioti vandens motociklu: Auksinė įlanka Australijoje, Denarau sala Fidži salynuose, Majamio pakrantės Amerikoje, Neapolio įlankos Italijoje bei kvapą gniaužiančios pakrantės Naujojoje Zelandijoje.

Lietuvoje vandens pramogų sezonas dar nesibaigė: Elektrėnų mariose vis dar galima patiems išmėginti šią visame pasaulyje populiarią pramogą ir sužinoti, ką reiškia skrosti bangas velnišku greičiu su galingu vandens motociklu. Juk ne veltui „Laisvalaikio Dovanų“ organizuotame pirmajame Pramogų čempionate ši pramoga tapo laimėtoja, įveikusi daugiau nei 1000 konkurentų.

Comments

comments