Tarptautinė šypsenos diena

Jau beveik įpusėjus rudeniui, kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė šypsenos diena (World Smile Day®). Turbūt visi žinote šį ženkliuką – 🙂? Jį pagal užsakymą padarė būtent šios dienos pradininkas dailininkas Harvey Ball, kuris 1963 m. draudimo užsakymu sukūrė firminį šypsenėlės ženklą – geltoną saulytę su taškeliais – akimis ir šypsena. Pagrindinis šios dienos tikslas H. Ball žodžiais: „Daryk gerus darbus. Džiugink kitus. Šią dieną padėk atsirasti bent vienai šypsenai“.

Visi žinome, kad geras juokas prailgina gyvenimą keliais metais, todėl šypsokitės, šypsokitės ir dar kartą šypsokitės! O jeigu to negana, štai dar keli faktai apie šypseną.

  1. Šypsena veikia pasąmonę. Viename eksperimente dalyvavusiems žmonėms buvo parodyti įvairūs besišypsantys (ir nesišypsantys) veidai – labai trumpai, akimirką, kad nespėtų sąmoningai užfiksuoti, kokia iš tiesų kiekvieno veido išraiška. Vėliau abiejų grupių patirtis buvo palyginta. Ir, ką gi – tie, kurie matė šypsenas, ir patys žvelgė į pasaulį linksmesnėmis akimis. Nuobodi medžiaga jiems pasirodė įdomesnė, neutralios nuotaikos vaizdai – greičiau pozityvūs ir net prėski gėrimai – skanesni.
  2. Visi laimės lygiai. Laimė plinta kaip virusas. Socialiniuose tinkluose buvo atliktas tyrimas, iš kurio paaiškėjo, kad jei vienas vartotojas jaučiasi laimingas ir apie tai praneša savo statusu, tokį pojūtį perima mažiausiai du jo draugai. Taigi, jei jūs šypsotės, didelė tikimybė, kad jūsų draugų draugai daro tą patį.
  3. Tikra ar dirbtinė? Nuoširdžią ir nenuoširdžią šypseną koordinuoja skirtingi neuronų keliai. Tai patvirtina faktas, jog žmonės, kurių centrinė smegenų dalis pažeista, gali nusišypsoti spontaniškai, tačiau niekada – valingai. Mokslininkai teigia, jog šis įgūdis atiteko mums iš tolimų protėvių, kurie privalėjo išmokti šypsotis priverstinai, kad užmaskuotų baimę ar įniršį.
  4. Norint demaskuoti nenuoširdžią šypseną, reikia žvelgti į akis. Ne dėl to, kad jos – sielos veidrodis, o dėl fiziologijos. Kai kas nors šypsosi, nejausdamas tikro džiaugsmo, žiedinis akies raumuo (lot. orbicularis oculi) nevalingai susitraukia ir dėl to raukšlelėmis sukrinta oda apie akis. Žmogus paprastai negali sąmoningai valdyti raumenų judesių, ir tokios raukšlelės reiškia, kad jis šypsosi nenuoširdžiai. Orbicularis oculi nemeluoja. Tai kitokios raukšlės nei įprastos mimikos – melagio raukšlių su niekuo nesupainiosi.
  5. Šypsenos turi tautybę. Nuskaitydamos veido išraišką įvairios kultūros pastebi skirtingų akcentų. Pavyzdžiui, vakariečiai pirmiausia žiūri į lūpas. Japonai – į akis. Geriausiai ir universaliausiai tai atspindi kompiuterių šypsenėlės. Šis 🙂 veidukas JAV ir Europoje reiškia linksmą išraišką, o šis 🙁 – liūdną. Japonijoje kibernetinis džiaugsmas ir liūdesys išreiškiami sudėtingiau: tokia (^_^) ikonėlė reiškia garsų juoką ir taip (;_;) atrodo verkiantis arba liūdnas veidas.

Mes tikrai neabejojame, kad mūsų pramogos Jums suteiks ne tik šypseną visai dienai, bet ir daug smagių prisiminimų bei emocijų! Išsirink, kaip paminėsi šią dieną Laisvalaikio Dovanos svetainėje 😉

O dabar šypsokitės ir pasaulis nusišypsos Jums! 🙂

 

Šaltiniai:

http://www.worldsmileday.com/index.php/article-index/item/363-welcome-to-the-world-smile-day-website
https://day.lt/sventes/straipsniai/sypsenos_diena
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/mityba/ka-sako-sypsena-arba-6-faktai-kurie-privers-jus-sypsotis-1030-532629

Comments

comments