Inovatyvų prancūzų išradimą „FlyRide“ galės išbandyti kiekvienas vandens pramogų mėgėjas Lietuvoje

Tai, ką dar visai neseniai patirdavo tik fantastinių filmų herojai, nuo šiol įmanoma visiems: pakilti virš vandens su skraidančiu motociklu gali kiekvienas vandens sporto entuziastas Lietuvoje. Inovatyvių laisvalaikio paslaugų organizatoriai „Vilniaus vandens motociklų klubas“ bei dovanų parduotuvė „Laisvalaikio Dovanos“ pristato naujieną Lietuvoje „FlyRide“.

flyride4

Prancūziškas „Zapata“ išradimas
„Zapata“ – prancūzų įmonė, kuri pasaulį supažindino su tokiais išradimais kaip skraidlentės „FlyBoard“ ir „FlyBoard Air“. „Zapata“ įkūrėjas ir vandens sporto profesionalas Franky Zapata dar ankstyvaisiais 1998 m. tapo vandens motociklų lenktynių čempionu. F. Zapata, įkurdamas įmonę, turėjo vieną didelę svajonę – sukurti greičiausią vandens transporto priemonę, kurią galėtų valdyti kiekvienas. Svajonėms buvo lemta išsipildyti greitai, 2016 m. F. Zapata ir jo išradimas „FlyBoard Air“ įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip greičiausia skraidyklė virš vandens. Pirmieji „FlyBoard“ į Lietuvą atgabeno bei jo nuomos paslaugas pradėjo teikti „Vilniaus vandens motociklų klubas“, kurio vadovas Saulius Jakutavičius dar 2011-aisiais išgirdo apie Prancūzijoje sukonstruotą „FlyBoard“ – pirmą hidroskraidyklę, kurią į orą kelia vandens srauto sukuriama energija. Jis greitai susitiko su gamintojų atstovais bei sutarė dėl bendradarbiavimo – tapo vieninteliu oficialiu „Zapata“ atstovu Baltijos šalyse. Šiais metais, vedini paprastumo, lengvo funkcionalumo ir noro, kad kiekvienas galėtų skristi virš
vandens, „Zapata“ sukūrė ir pasauliui pristatė naujieną – „FlyRide“.

„FlyRide“ įdomus keliais aspektais: nors jis panašus į vandens motociklą tuo, kad juo galima plaukti, jis gali ir skraidyti, ir tai daryti gana paprasta. Jį galima pavadinti pirmuoju pasaulyje skraidančiu vandens motociklu.

flyride3

Veikimo principas
„FlyRide“ veikimo principas primena turbūt visiems ekstremalių vandens pramogų mėgėjams
žinomus ankstesnius „Zapata“ įrenginus, tačiau yra pažangesnis. „FlyBoard“, „Jetpack“ ar „HoverBoard“ reikalavo minimalaus fizinio pasirengimo, balansinio sporto (snieglenčių, riedlenčių) įgūdžių, o su „FlyRide“ galima skristi be jokio išankstinio pasiruošimo: vos kelių mygtukų paspaudimais vairuotojas gali nukreipti skraidantį motociklą aukštyn ir žemyn“, – pasakoja oficialus „Zapata“ atstovas S. Jakutavičius. Tai pirmoji hidroskraidyklė pasaulyje, kurios valdymas yra itin paprastas net 6 metų vaikui. Pasak gamintojų, skristi su „FlyRide“ yra lengviau nei važiuoti dviračiu. Galingų reaktyvinių pūstuvų galia pakelia „FlyRide“ į orą, o ten jis gali pasiekti 35 km/h greitį nepaliesdamas vandens. Šiame įrenginyje yra sumontuotas giroskopas – patentuota „EZ-Flight control“ sistema, kuri gerokai supaprastina „FlyRide“ valdymą, pats „FlyRide“ skrydžio metu stabilizuojasi, tad jo nereikia balansuoti keleiviui. Šios technologijos jau naudojamos dronuose ir „FlyBoard Air“ reaktyvinėje skraidyklėje.

Aišku, ir „FlyRide“ turi tam tikrų reikalavimų vairuotojui: rekomenduojamas asmens svoris yra iki 95 kg, asmuo turi nebijoti vandens, aukščio, gylio, turi turėti gerą reakciją, būti neapsvaigęs nuo alkoholio, vaistų ar psichotropinių medžiagų.

flyride5

Ir vaikams, ir ekstremalių pramogų mėgėjams
Universalusis „FlyRide“ turi 5 lygius, tad su skraidančiu motociklu galės važiuoti visi: nuo pradedančiųjų, kurie svajoja skristi, iki patyrusių vandens akrobatų.

1 ir 2 lygiai skirti vaikams ar norintiems mažiau ekstremalaus pasivažinėjimo. „FlyRide“ skris šiek tiek lėčiau ir visiškai stabiliai, tačiau malonumą skrendant virš bangų tikrai galima pajusti.

3 lygis skirtas ekstremaliam mėgėjui, kuris nori greitai ir lengvai mėgautis adrenalinu. Šiame lygyje skrisite greičiau ir jau galėsite išmėginti akrobatinį „suktuką“, kurio metu, paspaudus mygtuką, skraidantis motociklas pats apsisuks aplink savo ašį.

4 ir 5 lygius gali naudoti tik labiau patyrę vandens sporto mėgėjai. „Flyride“ tampa dar greitesnis ir mažiau stabilus, dėl to galima atlikti daugiau triukų. Žinoma šis lygis skirtas tik patyrusiems ir fiziškai pasirengusiems vairuotojams.

flyride6

„FlyRide“ pramoga Lietuvoje
Vandens pramogų aistruoliai, norintys paskraidyti su evoliuciją vandens pramogų ir technikos pasaulyje bandančia sukelti skradykle „FlyRide“, tai galės padaryti Molėtų rajone esančiame Galuonų ežere ir Elektrėnų mariose. Padovanok unikalią vandens pramogą ekstremalių pojūčių entuziastui!

Comments

comments