Pirmasis vasaros nuotykis gamtoje: pažintis su žirgais

Anykščių rajone, Niūronių kaime galima ne tik pamatyti „Arklio“ muziejų, bet ir pačiam pajodinėti arkliais, kurie suteiks ramybę ir atsipalaidavimą. Įspūdžiais iš jaukaus jodinėjimo Anykščių apylinkėse pasakoja dovanų ekspertė Deimantė.Atvykus  į žirgyną iškart pajutome šiltą, draugišką atmosferą. Visi besišypsantys, draugiški ir malonūs. Pirmiausia, instruktorė mus supažindino su taisyklėmis: kaip elgtis su ristūnais, ko nedaryti ir kaip juos valdyti. Geros emocijos ir smagi nuotaika lydėjo nuo pat pirmų akimirkų žirgyne.

Vėliau susipažinome su žirgais, manasis žirgas buvo vardu Fogotas, kitas kartu jodinėjęs žirgas buvo vardu Maxima. Netrukus pradėjome kelionę. Jodinėdami ir besigožėdami gamta ne tik susidraugavome su žirgyno gyventojais, bet ir sužinojome labai daug įdomių dalykų apie arklius, ponius, grynaveislius Lietuvos žemaitukus. Su įdomiais ir maloniais pokalbiais ir prasidėjo laikas kartu, laikas atsipalaidavimui, ramybei ir gamtos pažinimui.

Sporto klube „Origonas“ gyvena 33 žirgai, keletas jų – jau išėjo į pensiją, todėl su jais jau nebejodinėjama. Žirgyne gyvena 2 poniai, taip pat, galite sutikti grynaveislį lietuvišką žemaituką, kuris – didelė retenybė. Žirgyne taip pat yra ir visai jaunų žirgų, kurie auginami ir ruošiami lenktynėms. Taip pat, papasakojo, kas nutinka jei arklį paliksime vieną ir kodėl to daryti negalima.

Kelionė su žirgais ir laikas gamtoje yra ypatingas: atitrūkstame nuo kasdienybės, nors trumpam pamirštame neigiamas emocijas, atrodo, kad aplinkui tiek daug teigiamo. Juk gamta ir gyvūnai daro stebuklus! Jodinėjant miške mus supo nuoširdus ir nesuvaidintas juokas, linksmos istorijos ir daug įdomios informacijos. Todėl galiu tvirtai pasakyti, jog ne tik smagiai pajodinėjome, bet ir į savo žinių bagažą prisikrovėme daug įdomios informacijos, kurios galbūt niekur kitur ir neišgirsime.

Jodinėjimas Anykščių apylinkėse buvo viena iš maloniausių pramogų mano gyvenime. Tik nulipus nuo savo kelionės draugo Fogoto supratau, kad čia dar sugrįšiu ne kartą, ir ne du! Tai būtina išbandyti kiekvienam, kas nori ne tik pajodinėti ir smagiai praleisti laiką, bet ir atrasti ramybę savyje, pamatyti gamtos grožį ir susipažinti su šiais gyvūnais iš arčiau.

Comments

comments