Vėjo tunelis – laisvo kritimo pojūčiai kiekvienam

Vėjo arba aerodinaminiai tuneliai gali būti naudojami ne tik atlikti aerodinaminiams bandymams, tačiau ir sukurti laisvo kritimo pojūtį žmogui. Kaip vėjo tunelis veikia? Kokie pojūčiai aplanko jo viduje? Kviečiame sužinoti!

IMG_1421 2

Vėjo tunelis – tai įrenginys, skirtas aerodinaminiams tyrimams, dažniausiai automobilių bei lėktuvų aerodinaminių savybių nustatymui. Tunelį sudaro vamzdis bei didelio galingumo ventiliatorių sistema. Pirmieji vėjo tuneliai buvo sukurti dar XIX a. pabaigoje – tai lėmė vis aktyvesni bandymai išrasti skraidančią mašiną.

 

Pirmasis žmogaus skrydis vėjo tunelyje buvo atliktas 1964 m., o vėjo tunelis, skirtas išskirtinai pramoginiams tikslams, buvo atidarytas 1982 m. Las Vegase. Pramoga netruko išpopuliarėti ir susilaukė komercinės sėkmės visame pasaulyje.

 

Vėjo tunelyje patiriami pojūčiai prilyginami laisvam kritimui, patiriamam šokant parašiutu ar su guma, būtent todėl profesionalūs parašiutininkai tunelį dažnai naudoja savo treniruotėms. Ši pramoga gali būti įdomi ne tik profesionalams, tačiau ir kiekvienam, kuris svajoja apie laisvą skrydį – 1 minutė tunelyje prilygsta laisvam kritimui, patiriamam šokant iš daugiau nei 4 km aukščio! Tai ypač naudinga bijantiems aukščio, kadangi jie gali mėgautis laisvu kritimu pakilę vos kelis metrus nuo žemės. Be to, skrydžiu vėjo tunelyje gali mėgautis ir vaikai ar vyresnio amžiaus žmonės.

 

Vėjo tunelis

 

Comments

comments