Kur gyvena Kalėdų Senelis?

Artėjančios Kalėdos mums teikia džiaugsmo, malonų jaudulį ir – ypač vaikams – didelį smalsumą. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų šiuo laikotarpiu – kur gyvena Kalėdų Senelis? Šis klausimas atveria mums magišką legendų, pasakų ir įvairių kultūrinių tradicijų pasaulį. Ar tikrai Kalėdų Senelis gyvena tolimame Šiaurės ašigalyje? O gal jo namai – vaizdingas kotedžas Suomijoje, Laplandijos širdyje? Sužinokite, kur gyvena Kalėdų Senelis ir kokiu adresu jis gauna laiškus! 

Kur gyvena Kalėdų Senelis?

Atsakymas į šį klausimą nėra iki galo aiškus. Nors Kalėdų Senelio legenda atsispindi tikroje istorinėje asmenybėje, šiandieninis Kalėdų Senelis yra labiau komercinė atrakcija, kuri visam laikui įsitvirtino mūsų kultūroje. Tačiau vis tik verta paieškoti, kur gyvena Kalėdų Senelis ir kodėl reikėtų jį aplankyti. 

Pirma vieta, kuri ateina į galvą, kai susimąstome, kur gyvena Kalėdų Senelis, yra visame pasaulyje žinoma Laplandija. Kalėdų Senelio kaimą galima rasti Rovaniemyje, kuris iš tikrųjų yra Suomijoje – vos keli kilometrai į pietus nuo poliarinio rato. Daugelyje pasaulio šalių jis laikomas oficialiais Kalėdų Senelio namais, tačiau… 

Kiekviena Skandinavijos šalis turi savo vietą, kurią laiko tikraisiais Kalėdų Senelio namais. Danų teigimu, Nikolajus gyvena po Uumannaq kalnu. Norvegijoje vaikai siunčia kalėdinius laiškus Drøbako miestui. Švedai savo kalėdiniais namais vadina Moros miestelį. Dabar, kai žinome, kur gyvena Kalėdų Senelis, mielai papasakosime apie jo kaime kiekvieno laukiančias pramogas! 

Kalėdų Senelio namai

Pažiūrėkite, kur gyvena Kalėdų Senelis ir ką verta pamatyti jo gimtinėje.

Laplandija yra regionas, esantis keturiose šalyse – Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Rusijoje. Suomijoje esantis Rovaniemis yra oficialus kalėdinis miestelis. Jame Kalėdų Senelis su savo padėjėjais dirba kiekvieną dieną, visus metus, tad apsilankyti verta net ir vasarą! Miestelis yra už 3 kilometrų nuo oro uosto, o iš miesto centro kursuoja autobusai. Teritorijoje yra kalėdinių pramogų ir daugybė restoranų bei parduotuvių. Ką verta pamatyti Rovaniemyje?

Kalėdų Senelio biuras, tai oficiali vieta, kur galima jį susitikti ir gauti suvenyrinę elfų nuotrauką (už atitinkamą mokestį). Tai yra atrakcija, kurios negalima praleisti būnant Laplandijoje.

Pagrindinis Kalėdų Senelio paštas, kuriame galite nusipirkti kalėdinių atvirukų ir dovanų bei susitikti su elfais, siunčiančiais atvirukus su specialiu poliarinio rato antspaudu. Paštas veikia kaip bet kuris įprastas paštas – iš ten galima išsiųsti atviruką savo artimiesiems.

Rovaniemyje taip pat galite pasigrožėti šiaurės elniais – šie nepaprasti gyvūnai yra tikras šio miestelio simbolis! Ką jie turi bendro su Kalėdų Seneliu? Senelio roges traukiantys elniai simbolizuoja gebėjimą per trumpą laiką įveikti didelius atstumus. Jų dėka Kalėdų Senelis per vieną naktį gali aplankyti visų pasaulio vaikų namus.

Apsilankymas Rovaniemyje gali būti nepakartojama ir nepamirštama patirtis įvairaus amžiaus žmonėms, ypač tiems, kurie mėgsta Kalėdų magiją. Rovaniemis yra viena puikiausių vietų pasaulyje pamatyti šiaurės pašvaistę. Apsilankymas čia taip pat yra galimybė pasinerti į Laplandijos tradicijas ir kultūrą, sužinoti apie vietinius papročius, maistą ir amatus. Rovaniemis taip pat siūlo daugybę žiemos pramogų, tokių kaip slidinėjimas, snieglenčių sportas ir čiuožimas. Dabar jūs žinote, kur gyvena Kalėdų Senelis, tad laikas sužinoti tikslų jo adresą.

Kur gyvena Kalėdų Senelis – tikslus adresas

Tikslus Kalėdų Senelio adresas Suomijoje, kuriuo priimami kalėdiniai laiškai:

Santa Claus

Tähtikuja 1

Rovaniemi 96930

Arctic Circle

Lapland, Finland

Tie, kad jau yra kažkada siuntę laiškus sako, kad galite tikėtis Kalėdų Senelio atsakymo su sveikinimais ir geriausiais linkėjimais. Taip pat yra specialus el. pašto adresas, kuriuo galite siųsti savo laišką: santa.claus@santaclausoffice.fi. Tada galėsite būti tikri, kad kalėdinis laiškas nepasimes!

Dabar, kai žinote adresą, kuriuo galite siųsti laišką Kalėdų Seneliui, laikas pradėti jį rašyti! Tai akimirka, kai galime patikėti Kalėdų stebuklais ir magija nepaisant mūsų amžiaus. Rengdami laišką tiek vaikai, tiek suaugusieji turi galimybę pagalvoti, ko iš tikrųjų nori, kas buvo svarbu praėjusiais metais ir kokių svajonių turime ateičiai. Laiško siuntimas Kalėdų Seneliui yra daugelio kultūrų tradicija. Tai puikus būdas sujungti kartas ir pasidalinti akimirkomis kartu.

Kaip paskatinti savo artimuosius nusiųsti laišką Kalėdų Seneliui? Pasiūlykite šeimos popietę ar vakarą su arbata, sausainiais ir kitais skanėstais, viskuo, ko reikia laiškams rašyti. Rašymas kartu gali tapti šeimos ritualu. Vėliau galėsite laiškus perskaityti garsiai, pasidalindami savo palinkėjimais. 

Atskleidėme paslaptį, kur gyvena Kalėdų Senelis, kur jo ieškoti ir kokiu adresu siųsti laišką. Tad  linkime, kad artėjančios šventės būtų stebuklingos ir išsipildytų visi slapčiausi kalėdiniame laiške išsakyti norai!

Comments

comments