„Cocktail’inė“ – stebuklų kampelis Vilniaus centre

Ar kada nors gėrėte skrudintos šoninės ir salotų? O gal esate ragavę vampyro prisilietimo? Jeigu šie klausimai Jums atrodo keisti ir nelogiški, tuomet turbūt dar negirdėjote apie „Cocktail‘inę“ – vietą, kurioje netikėčiausios ir beprotiškiausios idėjos virsta nepamirštamo skonio kokteiliais.

58497_r

Netoli Žaliojo tilto įsikūręs kokteilių baras „Cocktail‘inė“ – dar gana šviežia ir tikrai per mažai žinoma vieta, su kuria mes draugauti pradėjome prieš pora mėnesių. Jau iš pirmo žvilgsnio nesunku pasakyti, jog „Cocktail‘inėje“ tikrai nebus nuobodu – interjerą puošia spalvingi „Alisos stebuklų šalyje“ motyvai, o meniu tiesiog mirgėte mirga viliojančiais ir stebinančiais kokteilių pavadinimais. Be to, čia dirbančios barmenės Vida, Vika, Gražina ir Viktorija tiesiog dega savo darbu – jos domisi kokteilių istorija ir naujovėmis, eksperimentuoja nebijodamos suklysti ir kiekvienam savo lankytojui stengiasi perduoti bent mažą dalelę savo aistros ir to, ką žino bei moka pačios.

 

Nusprendėme, jog pats laikas su „Cocktail‘ine“ ir jos kolektyvu geriau susipažinti ne tik mums patiems, bet artimiau supažindinti ir Jus. Į mūsų klausimus apie darbą, idėjas ir ateitį atsakė Viktorija.

Susikaupusi Viktorija darbe :)

Susikaupusi Viktorija darbe.

Jūsų interjerą puošia „Alisos stebuklų šalyje“ motyvai. Kodėl būtent ši pasaka?

Nes Alisos istorija yra labai puiki drąsos iliustracija: ji nebijojo lįsti į nežinomą balto triušio olą, gerti iš buteliuko su užrašu „išgerk mane“, o viskas, kas susiję su kokteiline, reikalauja daug drąsos – pradedant nuo pačios idėjos įgyvendinimo ir baigiant mūsų lankytojų drąsa paragauti kokteilių, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojo. Šios pasakos motyvai ne tik mūsų interjere, bet ir meniu, internetiniame puslapyje, mūsų filosofijoje, ir, ko gero, net mūsų galvose ir visoje atmosferoje. Tie, kas skaitė „Alisą stebuklų šalyje“, būdami kokteilinėje, manau, tikrai prisimins, jog susitikimas su kažkuo neįprastu ir anksčiau nematytu, gali virsti smagiu nuotykiu, lydinčiu į pažinimą. Mums labai smagu stebėti, kaip degustacijų metu mūsų lankytojai atranda ir susipažįsta su dalykais, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojo.

 

Kiek skirtingų kokteilių šiuo metu sudaro Jūsų meniu?

Šiuo metu mūsų meniu yra 39 kokteiliai (anksčiau jų buvo daugiau nei 50, tačiau lankytojams buvo gana sunku išsirinkti). Dar turime „alternatyvų“ tradicinių kokteilių meniu, kuriame yra 48 visiems gerai pažįstami kokteiliai, bei „šotų meniu“, kuriame yra 35 skirtingi šotai. Šiuose meniu nėra (išskyrus keletą išimčių) tų kokteilių, kurie patiekiami degustacijų metu.

Kokteilinės meniu, papuoštas „Alisos stebuklų šalyje“ veikėjais.

Kur semiatės įkvėpimo naujiems kokteiliams?

Įkvėpimas gali aplankyti bet kada, jis ateina skaitant knygas, kelionėse, diskusijose su draugais, darbe, gali būti bet kokių situacijų. Turint vieną ar kitą kontekstą, gimsta idėjos degustacijoms. Pavyzdžiui, perskaičius knygą apie Salvadorą Dali, kilo mintis pasidomėti, kokius kokteilius ar tiesiog gėrimus gėrė kiti menininkai ir kokios įtakos tai turėjo jų kūrybai. Jeigu atrasime faktus, jog vieni ar kiti kokteiliai galimai paveikė menininkų kuriamus šedevrus, argi nesigautų šauni degustacijos tema? Dar šiuo metu planuojam kelionę į Norvegiją ir priėjome išvados, kad nelabai žinome, koks alkoholinis gėrimas yra laikomas norvegų tradiciniu, nacionaliniu gėrimu. Prancūzai turi savo ypatingus brendžius, italai vermutus, o ką turi norvegai? Ir jeigu jie turi kažką tokio savito, ar iš to gėrimo galima pagaminti kokį kokteilį? Štai ir kita degustacijos tema – surinkti mažiau žinomus įvairių šalių tradicinius gėrimus ir pamėginti iš jų pagaminti kokteilius. Rengiant degustacijas mes jau supratome, kad pats savaime kokteilis nėra tiek įdomus, kiek jis tampa įdomus žinant kontekstą.

 

Jūsų eksperimentai – gana drąsūs. Ar drąsūs naujoves bandyti ir Jūsų lankytojai?

Ne visi. Drąsesni tampa tie, kas ateina nebe pirmą kartą, kas jau kažką yra išbandęs ir nori daugiau. Pirmą kartą atėję būna atsargūs ir dažnai gana skeptiškai nusiteikę. Tačiau tie, kurie „išgyvena“ degustacijas, lieka patenkinti ir vėliau sugrįžta vėl ko nors paragauti.

 

Štai kaip gaminamas BLT (bacon/lettuce/tomato) kokteilis. Išdrįstum paragauti?



Kuri degustacija susilaukia didžiausio populiarumo?

Viena populiaresnių yra įžymybių kokteilių degustacija, dažnai prašo ir istorinės.

 

O kurią degustaciją rengti smagiausia Jums pačioms?

Mums smagu vesti visas degustacijas, kadangi kompanijos, kurios jose dalyvauja, visada būna vis kitokios, tad kiekvienas kartas yra skirtingas ir nepanašus į prieš tai buvusį. Pati savaime įdomiausia yra molekulinė (mokslinė) degustacija, nes joje, kaip ir bet kokiame eksperimente, visada yra tikimybė, jog kas nors gali nepavykti, ypač todėl, kad kokteilių gamyboje dalyvauja ir patys degustacijos dalyviai, o suvaldyti grupę žmonių, kurie kažką daro pirmą kartą, nėra paprasta. Nors iki šiol visada viskas pavykdavo, tačiau tas momentas, kuomet užgniaužus kvapą reikia stebėti, ar pasidarys reikiami burbulai ar nepasidarys, sukelia daugybę emocijų, tad galima sakyti, kad yra smagiausias, ypatingai kuomet viskas baigiasi gerai ir belieka paploti dalyviams ir pasveikinti juos atlikus puikų darbą.

 

Jūsų kolektyvas tikrai nedidelis, esate tik keturios. Ar nepritrūkstate rankų?

Pritrūkstame, ir net labai, ypač jei aplanko kokie nors netikėti ir neplanuoti trikdžiai. Jau turime patirties, kuomet tenka dirbti kuriai nors vienai, tokie kartai iš tiesų gana sudėtingi – reikia ir degustaciją vesti, ir užėjusius lankytojus aptarnauti, o jeigu jie nori ne tik kokteilių, bet dar ir užvalgyti, tenka dar ir šimtus kartų atsiprašinėti, kad kažko šiandien neturime arba kad teks ilgiau palaukti – vien todėl, kad trūksta poros rankų.

„Cocktail'inėje“ - ne tik kokteiliai, bet ir įvairiausi šotai. Nuotraukoje - Black Russian Jelly.

„Cocktail’inėje“ – ne tik kokteiliai, bet ir įvairiausi šotai. Nuotraukoje – Black Russian Jelly.

Pabaigai – kokius save matote ateityje? Kokia „Cocktail‘inės“ vizija?

Kalbant apie netolimą ateitį, planuojame naujas degustacijas: nusprendėme tematikas atnaujinti kas ketvirtį, tad link vasaros pradžios kelias „senas“ degustacijas išimsime iš asortimento ir įdėsime naujas –kad nestovėtume vietoje ir būtų įdomiau. Be to, tikimės didesnio užsienio lankytojų srauto. Lankytojai iš užsienio yra mažiau konservatyvūs kokteilių atžvilgiu nei pas mus užsukantys Vilniaus gyventojai, tad jie mums yra puiki parodomoji edukacinė priemonė, jog vakarą galima leisti nebūtinai su alaus bokalu rankoje. Mūsų tikslas yra tapti tokia slapta avangardine nišine vieta, kur tie, kam tai įdomu (nes, būkime atviri, kokteiliai nėra įdomūs absoliučiai daugumai), galėtų rasti bendraminčių, kad turėtų galimybę lavinti savo skonį ir gilinti žinias, kad lankytojai ne tik žinotų savo mėgstamus ir nemėgstamus gėrimus, bet ir mus pažinotų, ir atėję į kokteilinę vadintų vardais. Na ir žinoma, viena iš mūsų vizijų ir svajonių – turėti daugiau dirbančių rankų, kad ateity nereikėtų atsiprašinėti lankytojų, jog kažko nespėjame, kažko negalime ar kad reikės ilgai laukti.

 

Baigusi atsakinėti į klausimus, su mumis Viktorija atsisveikina netradiciškai, o kadangi žodžiai taip puikiai dera su tuo, apie ką buvo kalbėta, taip pat atsisveikiname ir su Jumis:

 

„Užrašo „nuodai“ nebuvo, tad Alisa įsidrąsino paragauti, o nusprendusi, kad skystis labai skanus (jis kvepėjo pyragaičiu su vyšniomis, plakta grietinėle, ananasais, keptu kalakutu, saldainiais ir karštais skrebučiais su sviestu), bematant ištuštino viską iki dugno.“

Luisas Kerolis

 

Susiviliojote išbandyti savo drąsą ar ką nors nustebinti originalia dovana? Jūsų dėmesiui – kokteilių degustacijos.

 

Comments

comments