Keisčiausi pasaulio delikatesai – svajonė ar košmaras?

Turbūt kiekvienoje pasaulio šalyje surastum tradicinį maisto produktą ar patiekalą, kurio į burną jokiu būdu nesidėtų didžioji dalis pasaulio gyventojų. Pavyzdžiui, lietuviškieji kraujiniai vėdarai – anksčiau toks įprastas patiekas, tačiau dėl kai kurių ingredientų šiandien jų jau nedrįsta ragauti ir dalis mūsų tautiečių. Šiandien Jums pristatysime 6 gurmaniškus delikatesus, kurie savo paruošimo būdu ar valgymo ypatumais nustebins, pašiurpins ar privers pasišlykštėti. Jautrių skrandžių turėtojai – atsargiai, o tiems, kurie nusprendė su mumis leistis į šią gurmanišką kelionę, paliekame spręsti, ar paragauti šių valgių yra tikro gurmano svajonė, ar košmaras.

Howismyface.com nuotr.

Howismyface.com nuotr.

Čiurlio lizdų sriuba

Perskaičius žodį „lizdas“, galvoje pirmiausiai iškyla šakų ir žolių „pintinėlės“ paveikslas. Žinoma, iš tokio sriubos neišvirsi, tačiau čiurliai savo lizdus suka visai kitaip – jie yra pagaminti daugiausiai iš šio paukščio seilių.

 

Pagal paruošimą sriuba gali būti saldi, vištienos skonio ir t.t. Pats lizdas yra beskonis, tačiau unikalus jis tampa dėl savo tekstūros – sriubos dubenėlyje atrasite tarsi želatinos ir gumos masę, kuri šį patiekalą ir paverčia išskirtinai gurmanišku. Ši sriuba yra tradicinis kinų patiekalas. Sakoma, jog ji ne tik labai maistinga, tačiau ir turi afrodiziako savybių.

 

Taip atrodo čiurlio lizdo sriubos masė:



Kopi Luwak kava

Jei laikote save tikru kavos gurmanu, tiesiog privalote paragauti Kopi Luwak! Tai – brangiausia, rečiausia kava pasaulyje. Kodėl? Ogi dėl jos ypatingo paruošimo būdo: prieš pasiekdama Jūsų puodelį, Kopi Luwak kavos pupelė „keliauja“ per pietų ir pietryčių Azijoje gyvenančio simpatiško gyvūnėlio palminio musango virškinimo sistemą.

 

Musangas ėda tik labiausiai prinokusias kavamedžio uogas, o jo skrandis negeba suvirškinti uogų viduje esančių pupelių, tad jo organizmą jos „palieka“ sveikos ir nenukentėjusios. Musango ekskrementai yra surenkami, perdirbami, o tuomet paleidžiami į prekybą už kuklią 120-300 JAV dolerių kainą už svarą (apie 0,45 kg).

 

Kviečiame pažiūrėti šį smagų filmuką apie Kopi Luwak (anglų k.) ir geriau susipažinti su šio gurmaniško gėrimo atsiradimu:



Surstromming – pūdyta silkė

Sugedęs maistas paprastai išmetamas, tačiau tik ne Švedijoje!.. Gerai, gerai, šis teiginys yra teisingas tik iš dalies, mat švedai gamina vieną iš keisčiausių valgių pasaulyje – pūdytą silkę Surstomming.

 

Surstomming yra rauginta Baltijos silkė (Lietuvoje paprastai vadinama pūdyta silke). Silkės yra gaudomos pavasarį, prieš pat neršimą, tuomet, prieš konservuojant, mėnesį ar pora rauginamos statinėse. Rauginimas dar kelis mėnesius tęsiasi konservų viduje, o tuomet silkė pasiekia parduotuvių lentynas.

 

Atidarius skardinę pirmiausiai „nustebina“ kvapas – ši silkė pasižymi ypač stipriomis aromatinėmis savybėmis. Kai kurie žmonės silkę užgeria pienu, tačiau rekomenduojama šiuo delikatesu mėgautis su alumi ar vandeniu.

 

Šį delikatesą yra išbandžiusi ir mūsų komanda! Mūsų įspūdžiai:

 

Casu Marzu sūris

Casu Marzu yra tradicinis Sardinijos sūris, gaminamas iš avies pieno. O ypatingas jis dėl vieno ingrediento – sūrio viduje gyvenančių gyvų musių lervų.

 

Sūrio fermentacija vyksta lervoms virškinant sūrio riebalus. Dėl šio proceso sūris tampa itin švelnios tekstūros, vietomis net šiek tiek skystokas. Sūrį suvalgyti privaloma tol, kol lervos dar gyvos, mat numirusios jos tampa nuodingos. Valgant šį sūrį, įprasta jį uždengti ar akis pridengti ranka, mat sudrumstus lervos ramybę ji gali iššokti net į 15 cm aukštį.

 

Šuo metu Casu Marzu yra uždraustas dėl galimos grėsmės sveikatai, tačiau jo už atitinkamą kainą vis dar galima įsigyti juodojoje rinkoje.

 

Sūrio fermentacijos procesas:



Balut kiaušinis

Jei esate vegetarai ar bent retkarčiais liūdnai susimąstote, jog štai tas viščiukas ar paršelis ant Jūsų stalo dar prieš pora dienų bėgiojo po pievą, šis patiekalas tikrai ne Jums.

 

Balut yra apvaisintas anties kiaušinis, kuriame jau susiformavęs vaisius. Paprastai jis valgomas 17-21 dienos amžiaus, mat vėliau ima formuotis snapas, nagai, plunksnos… Nors mums toks patiekalas atrodo daugiau nei kraupus, tačiau Indonezijoje jis toks įprastas kaip dešrainis Amerikoje. Manoma, jog šis valgis skatina libido ir yra puikus baltymų šaltinis.

 

Balut kiaušinis paprastai ruošiamas su žiupsneliu druskos, citrinos sultimis, juodaisiais pipirais ir kalendra arba su actu bei čili pipirais. Kaip tokį delikatesą valgyti? Praskelti kiaušinį, išsiurbti sultinį, o tuomet mėgautis savo antiena.

 

O štai tokia reakcija žmogaus, pirmą kartą valgančio šį egzotišką delikatesą:



Sannakji aštuonkojis

Sannakji yra vienas iš keistų Korėjos delikatesų. Trumpai tariant, tai yra dar gyvas aštuonkojis, serviruojamas su sezamo sėklomis ir sezamo aliejumi.

Šio gurmaniško patiekalo valgymas – tikra kova! Ir ne tik psichologinė su savimi pačiu, kai sunku praryti kažką, kas dar gyvas juda prieš tavo akis. Tai ir kova su grobiu, nes aštuonkojis padarys viską, kad išvengtų Jūsų burnos. Pirmiausiai, sunku jį suimti lazdelėmis, po to – nuo jų nukrapštyti, mat aštuonkojo čiuptuvai limpa prie bet kokio paviršiaus.

Net pagaliau įsidėjus aštuonkojį į burną kova nesibaigia. Iš tiesų šio patiekalo valgymas netgi yra pavojingas Jūsų gyvybei – aštuonkojis prisisiurbs prie Jūsų burnos ir dantų, mėgindamas išsigelbėti. Patyrę aštuonkojų valgytojai geba juos praryti perkandę vos keletą kartų, tačiau pradedantiesiems privaloma kramtyti ypač kruopščiai, nes prikibusiais čiuptuvais gana paprasta užspringti ir uždusti.

Stipriausių nervų turėtojams – gyvo aštuonkojo skanavimas:



O ką beprotiškiausio esate ragavę Jūs? Galbūt teko ragauti ir vieną iš šių delikatesų?

 

Dovanokite gurmaniškus potyrius:

Dovanos gurmanams

 

Comments

comments