Gražiausi automobiliai pasaulyje – kas priverčia į juos atsisukti?

Automobiliai jau seniai vilioja ne tik savo teikiama nauda – galimybe pasiekti bet kurią vietą greitai ir patogiai, bet ir išskirtiniu dizainu. Įvairūs prekės ženklai stengiasi pralenkti vienas kitą kurdami automobilį, kuris išsiskirs dėmesiu detalėms, išraiškingu charakteriu, dailiomis linijomis ar atitinkamomis proporcijomis – visa tai tam, kad patrauktų dėmesį ir suteiktų vairuotojui dar daugiau pasitikėjimo savimi. Nors rinkoje yra daug unikalių automobilių, kai kurie iš jų išsiskiria kaip ypač gražūs automobiliai, vertinami visame pasaulyje. Kokie tai modeliai? Kur juos galima pamatyti? Gražiausi automobiliai pasaulyje įvardinti šiame straipsnyje.

Gražiausi savo laikų automobiliai

Kiekvieną istorinį laikotarpį valdo savos tendencijos, o tai galioja ir automobilių madai. Nors 1990-ieji dažniausiai vadinami automobilių aukso amžiumi, ankstesni ir vėlesni dešimtmečiai taip pat turi kuo pasigirti. Koks yra gražiausias 60-ųjų, 80-ųjų ar 2000-ųjų automobilis? Kalbant apie septintąjį dešimtmetį, atskiro dėmesio vertas „Jaguar E-type“ . Šis automobilis buvo gaminamas 1961-1975 metais ir tada buvo laikomas tikra automobilių pramonės ikona. Jis užėmė britų dienraščio „The Daily Telegraph“ TOP 100 visų laikų gražiausių automobilių reitingo 1 vietą. Ir nieko keisto – jo tobulos proporcijos, oda, minimalistinis interjeras ir ausį glostantis riaumojimas neabejotinai padarė didelį įspūdį.

Devintajame dešimtmetyje galima pagirti „Chevrolet Corvette C4“ – tikrą amerikietišką legendą. Šis automobilis išskirtinis savo charakteringu galiniu stiklu, ištraukiamais priekiniais žibintais, taip pat moderniu, tiems laikams, elektroniniu ekranu su spidometru. Kita vertus, gražūs 2000-ųjų automobiliai užima kiek kitokią vietą automobilių industrijos istorijoje – pavyzdžiui, „Aston Martin DB9“ turi puikias proporcijas, taip pat į viršų atsidarančias duris ir elektrinį atsidarantį stogą. Visuma atrodo itin elegantiškai, o dizainas vis dar išlaiko grobuoniškumo bruožus. 

Automobilių grožio kanonas – ar jis egzistuoja?

Kokius automobilius vairuotojai laiko gražiausiais pasaulyje? Ar yra automobilių grožio kanonas? Kas lemia, kurie modeliai pasirenkami dažniausiai? Į šiuos klausimus atsakyti nėra taip paprasta, nes kiek vairuotojų, tiek skonių ir nuomonių. Tačiau galima pastebėti, kad automobilių pramonės istorijoje buvo tam tikrų tendencijų, kurios priklausė, pavyzdžiui, nuo technologijų plėtros ar situacijos pasaulyje. Vienu metu netgi buvo populiari patarlė: „gali rinktis bet kokią automobilio spalvą, jei tik ji juoda“. Kiekvienas automobilis atrodė beveik vienodai ir būtent masinė gamyba apibrėžė automobilio grožio kanoną. 

Tačiau XX amžiaus pradžioje daugiau dėmesio buvo skiriama transporto priemonių formai. Tai buvo susiję su 1930-aisiais išaugusiomis degalų kainomis, kurios paskatino dizainerius sukurti šiek tiek aptakesnių formų automobilius, kurių dėka įsibėgėjimo metu buvo sunaudojama mažiau degalų. Tačiau šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose nukritus kainoms, gražiausiais automobiliais imta laikyti kampuotesnius modelius su talpesniais varikliais, suteikiančiais šiek tiek daugiau adrenalino vairuojant. O kaip tai atrodo dabar? Kam skiriama daugiausiai dėmesio? 

Šiandien patys gražiausi automobiliai yra suasmeninti. Vis labiau atsitraukiame nuo masinės gamybos labiau vertindami galimybę pritaikyti automobilį pagal individualius žmogaus poreikius. Tinkama dažų spalva, papildomi raštai, ne tokios tradicinės formos, papildoma garso aparatūra… Būdų yra daug, todėl ir personalizuoti automobilių dizainai populiarėja. Dabartinis automobilių grožio kanonas yra pritaikytas tiems, kas nori ir siekia išsiskirti iš minios ir įsigyti automobilį, kuris geriausiai atspindi asmenybę .

Norite patobulinti savo vairavimo įgūdžius? Pasirinkite mūsų automobilių kurso kuponą !

Gražiausias automobilis pasaulyje – ar koks nors automobilis yra vertas šio titulo?

Kartą per metus įteikiami „World Car Awards“ apdovanojimai, kuriuose, be kita ko, išrenkami ir gražiausi pasaulio automobiliai. Tačiau Pasaulio metų automobilio dizaino titulą gali laimėti tik vienas modelis. 2022 metais ant prizininkų pakylos stojo Audi e-tron GT ir Kia EV6, o pirmąją vietą užėmė… Hyundai IONIQ 5. Tai automobilis, dienos šviesą išvydęs 2021 m. Jis įkūnija visas gero automobilio savybes: užtikrina visiškai patogų važiavimą, greitai juda kelyje, taip pat yra elektromobilis, todėl tai yra puikus ekologiją vertinančių vartotojų pasirinkimas. Tačiau visų pirma šis automobilis turi unikalų dizainą, dėl kurio vairavimas kelyje tampa dar smagesnis ir įdomesnis.

„Hyundai“ yra savotiška duoklė 45 metų prekės ženklo istorijai. Jo išvaizda primena pirmąjį įmonės pagamintą automobilį – Hyundai Pony. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas minimalizmui ir tiesioms linijoms, pirmą kartą pristatytas variklio dangtis, dengiantis sparnus. Kvadratinės formos priekiniai žibintai neabejotinai patraukia akį ir suteikia visam automobiliui dar unikalesnį charakterį. Tokie gražūs automobiliai kaip šis yra tikras akių džiaugsmas visiems žinovams, vertinantiems transporto priemonę ne tik pagal patogumą ir greitį, bet ir unikalų dizainą, žavintį net reikliausius žmones.

TOP 6 gražiausi automobiliai

Gražiausi automobiliai pasaulyje – tema vis dar kelianti daug emocijų. Prabangūs, didingi, dažnai su grobuonišku, sportiniu dvelksmu, jie sužadina visų automobilių entuziastų pojūčius ir vilioja nepamirštamomis akimirkomis prie vairo. Tačiau kokie automobiliai turėtų būti TOP automobilių sąraše? Štai mūsų 6 gražiausių modelių sąrašas:

  • Range Rover Velar – tai gražiausiojo titulą pelnęs automobilis Niujorko tarptautinėje automobilių parodoje 2018 m. Pavadinimas sufleruoja rafinuotą eleganciją ir minimalizmą, kurie traukia akį ir suteikia visai kompozicijai išskirtinio gaivumo.
  • Lamborghini Aventador – laukinės ir plėšrios, be galo gražios išvaizdos automobilis. Dizainas primena amerikietiškus naikintuvus, o prabangus interjeras vilioja sėsti prie vairo.
  • Chevrolet Corvette Stingray – tai itin efektyvus automobilis, kuris remiasi ankstesnių Corvette modelių dizainu. Jis yra šiek tiek masyvesnis nei ankstesnės kartos, turintis kampuotų formų ir didesnių, agresyvių kontūrų priekinius žibintus.
  • BMW i8 – tokie gražūs automobiliai kaip šis yra tikra retenybė visiems unikalaus, dinamiško dizaino mėgėjams. Nors automobilis turi daug aštrių kampų, kartu jie sukuria lygią visumą, kuri ne tik puikiai veikia kelyje, bet ir daro elektrinį įspūdį. 
  • Porsche 911 Turbo – šis automobilis tikrai išsiskirs bet kuriame kelyje. „Porsche“ vėl sutelkė dėmesį į būdingos ovalo formos priekinius žibintus, o papildomai šiek tiek pabrėžė priekinę dalį, dėl kurios automobilis vairuojant atrodo dar geriau.
  • Polestar 1 – nemirštanti klasika. Švediškos jo šaknys matomos jau iš pirmo žvilgsnio, daugiausia dėl minimalistinio dizaino, suteikiančio automobiliui elegantišką išvaizdą. Įdomus dizaino sprendimas – priekiniai žibintai, kurie savo forma primena garsiojo Thoro plaktuką.

Mūsų nuomone, tai yra patys gražiausi automobiliai pasaulyje. Nors šį sąrašą tikrai būtų galima pratęsti, jame pateikti modeliai tikrai turi kuo pasigirti. Išskirtinis kiekvieno iš jų charakteris daro vairavimą dar malonesnį ir teikia daug pasitenkinimo automobilio savininkui.

Kur Lietuvoje galima pamatyti gražių automobilių?

Ar norėtumėte, kad gatvėje kiekvieno praeivio žvilgsnis atsisuktų į jus, vairuojantį gražų ir spindintį automobilį? Su mumis lengvai įgyvendinsite savo svajones! Tereikia užsukti į Super automobilių kuponų kategoriją ir galėsite ne tik nuvykti stebėti unikalų automobilių renginį, bet ir jame dalyvauti. Mūsų asortimente, be kita ko, yra Ferrari, Lamborghini ir Porsche, ir kiekvienas iš jų kviečia leistis į įspūdžių kupiną kelionę. Platus asortimentas užtikrins, kad rasite kažką sau ar mylimam žmogui, suteiksite tikrai nepamirštamų nuotykių.

Taip pat nepraleiskite mūsų ralio automobilių pasiūlymų, kuriuose atrasite automobilius, kurie puikiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems vairuotojams. Tad ko daugiau laukti? Gražūs ir greiti automobiliai yra čia pat! Garantuojame, kad šios vairavimo patirtys suteiks daug nepakartojamų įspūdžių ir puikių emocijų.

O gal neužtenka laikino pasivažinėjimo? Išsirinkite automobilio nuomos kuponą ir mėgaukitės unikaliu automobiliu ilgą laiką!

Comments

comments