Kaip karštą dieną atsivėsinti biure?

Smogus pirmiesiems dideliems karščiams, sunku išlikti darbingam. Žvilgnis krypsta pro langą, mintys keliauja prie ežero ar į pajūrį, kur banguoja vėsus vanduo, o kur dar prakaituojantys delnai ir perkaitusi galva, atsisakanti atlikti net paprasčiausias užduotis… O jeigu dar ir oro kondicionierius karšąjį sezoną nusprendžia pradėti gedimais, ar jo visai nėra, tuomet darbo diena beveik iš karto sugadinta. Nusprendėme patys pasidomėti ir Jums papasakoti keletą paprastų ir akivaizdžių, tačiau dažnai primirštamų priemonių, padėsiančių ištverti karštį biure.

iStock_000014580344Small

6 būdai, kurie padės atsivėsinti:

 

  • Vanduo. Karštą dieną ypač svarbu gerti daug skysčių, kad apsaugotumėte savo organizmą nuo dehidratacijos. Net jei labiau mėgstate gazuotus limonadus, šiltu oru rekomenduojama rinktis šaltą, negazuotą vandenį. Daugelis mėgsta biure gurkšnoti kavą, o ji tik dar pagreitina skysčių šalinimą iš organizmo, tad, jei to dar nedarote, tiesiog privalote prie kavos ar po jos kūną atgaivinti stikline vandens! Jei turite galimybę, į vandenį įmeskite ledukų. Pamatysite, kaip jausitės daug geriau!
  • Papildomi prietaisai – papildomas karštis. Biure gausu įvairiausios technikos ir dažniausiai ji būna įjungta net tada, kai nėra naudojama. Pasistenkite išjungti visus nereikalingus prietaisus, įskaitant net ir elektros lemputes – visi jie kaista, tad kuo mažiau papildomų „šildytuvų“, tuo geriau.
  • Apranga pagal orą. Atrodo, jog tai akivaizdu, tačiau daugelis pamiršta paprastą principą – rengtis „sluoksniais“. Orų prognozės kartais meluoja, o ryto dargana gali išsisklaidyti tiesiog akimirksniu, tad, jei nujaučiate bent menką karščio galimybę, nerizikuokite ir apsirenkite taip, jog būtų nesunku prisitaikyti prie galimų oro pokyčių. Be to, nereikia pamiršti, jog natūralūs audiniai, pvz. linas, medvilnė ar šilkas, daug geriau praleidžia šilumą nei sintetinės medžiagos, tad drabužius svarbu rinktis taip, jog nesijaustumėte lyg dėvėdami nepralaidų plastikinį maišelį.
  • Papildomas šaltis ventiliatoriui. Jeigu darbe turite ventiliatorių, priešais jį padėkite stiklinę (ar kitokį indą) su ledukais. Tai iš ventiliatoriaus sklindančiam vėjeliui suteikti papildomos gaivos.
  • Atvėsinkite riešus. Riešuose venos išsidėsčiusios ypač arti odos, tad keletą kartų per dieną juos palaikyti pakišus po šaltu vandeniu padės atvėsinti jomis tekantį kraują, o tokiu būdu ir visą organizmą.
  • Tinkamas maistas. Karštomis dienomis venkite organizmą apsunkinti riebiu maistu, papildomo sunkumo išvengti padės lengvai virškinami produktai. Kita alternatyva – aštrus maistas. Ne veltui šiltų kraštų gyventojų racione gausu aštrių valgių – aštrūs patiekalai skatina prakaitavimą, o tai yra pagrindinis mūsų organizmo atsivėsinimo būdas. Kartu su kolegomis galite kartą per dieną pasimėgauti ir ledų pertraukėle – tai ne tik padės trumpam atvėsti, tačiau ir bus puiki proga akimirkai atsipūsti nuo įtempto darbo.

shutterstock_51328057

O kokiais būdais vėsinatės Jūs? Galbūt turite ypatingai gaivių „receptų“?

 

Karštą artėjantį savaitgalį siūlome paįvairinti pašėlusiomis vandens pramogomis:

Vandens pramogos

 

Comments

comments