10 įdomybių apie alų

Neįsivaizduoji penktadienio vakaro be šalto bokalo alaus ir sūrių užkandžių? Laikai save tikru alaus mėgėju? Tačiau ar tikrai apie alų žinai viską? Aludarių dienos proga pristatome 10 įdomybių apie alų, kurių lažinamės dar nežinojai.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  1. Ar žinojai, kad alus yra vienas iš pirmųjų gaminamų gėrimų, kuris galimai atsirado net 9500 metų prieš Kristų?
  2. 1814 m. beveik 400 000 galonų alaus užtvindė keletą Londono gatvių po to, kai Šv. Gileso bažnyčioje trūko didžiulis alaus kubilas. Šis įvykis pramintas alaus potvyniu. Turbūt norėtum savo akimis pamatyti tokį reginį, ar ne?
  3. Ar žinai, koks yra stipriausias pasaulyje alus? Tai Brewmeister gaminamas „Snake Venom“. Nors įprastas alus būna apie 5% ABV, šis škotiškas skrandžio žudikas turi net 67,5% ABV (alkoholio tūrio procentais)
  4. Alus padeda užkirsti kelią inkstų akmenims. Amerikos žurnalo „Epidemiologija“ paskelbtame tyrime apskaičiuota, kad kiekvieną dieną suvartojamas alaus butelis sumažina riziką inkstų akmenų tikimybę net 40%.
  5. JAV alaus reklamoje nėra leidžiama parodyti žmonių, kurie ištikrųjų vartoja alų. Pagal šį įstatymą televizijoje draudžiama rodyti bet kokį alkoholį vartojančius žmones. Todėl reklamose bene visada vaizduojami alkoholinius gėrimus laikantys, imantys, perduodantys ir kitokius panašius veiksmus atliekantys reklamų herojai.
  6. Kaip manai, kiek kainuoja brangiausias pasaulyje alus? Vienas belgiško „Vieille Bon Secours“ alaus butelis kainuoja apie 1000 JAV dolerių. Ar gali patikėti?
  7. Eksperimentavimas su alumi vykdomas pačiomis įvairiausiomis formomis. John Lubbockas, 18-ojo amžiaus anglų biologas, tyrė alaus poveikį skruzdelėms.
  8. Ar kada nors bijojai, jog tavo šaltas ir gaivinantis alaus bokalas ištuštės? Tai vadinama Cenosilicafobija – tuščios alaus stiklo baimė. Tikrai siaubinga fobija, tiesa?
  9. Bet kuriuo metu 0.7% pasaulio gyventojų yra girti. Tai reiškia, kad 50 milijonų žmonių šiuo metu yra apsvaigę nuo alkoholinių gėrimų. Alus, žinoma, yra pagrindinis girtavimo šaltinis.
  10. Alus ir marihuana turi daugiau bendrumų, nei jūs manote. Alaus apyniai yra kilę iš tos pačios žydinčių augalų šeimos, kaip ir marihuana.

pexels-photo-27892

O kaip geriau praleidus aludarių dieną, nei būryje draugų degustuojant alų! Laisvalaikio Dovanos siūlo net 6 alaus pramogas.

 

Todėl nesvarbu, ar nori paragauti tikro lietuviško alaus, pasižvalgyti po alaus daryklą ar sužinoti visas šio dieviško gėrimo subtilybes – www.LaisvalaikioDovanos.lt parduotuvėje tikrai rasi sau ir draugams tinkamą variantą.

 

Comments

comments